Підсумки дня, 7 квітня: Звинувачення проти Яценюка, декларація Порошенка, одкровення посла ЄС у Москві та багато іншого

7 квітня 2015, 20:30

Головні події вівторка за версією Сегодня.ua

Комітет Ради з протидії корупції завтра розгляне звинувачення на адресу прем'єра, Яценюка на час розслідування відстороняти не будуть

Реклама

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції має намір вивчити заяви колишнього глави Держфінінспекції Миколи Гордієнка, який звинувачує уряд Арсенія Яценюка в корупції. Про це в коментарі "Сегодня" заявив голова цього комітету Єгор Соболєв.

"Завтра ми винесемо це питання на комітет. Ми завтра на засіданні комітету очікуємо пана Гордієнка. Я проінформував прем'єра, що будуть такі слухання в комітеті, і попросив надіслати представника уряду, який розбирається в темі. Арсеній Яценюк погодився з тим, що такі звинувачення повинні бути прозоро розглянуті", – сказав він.

На уточнююче запитання, чи буде створена ТСК у Раді для вивчення цієї справи, Соболєв відповів: "Не в комісіях щастя. Якщо до складу нашого комітету потрібно включити представників правоохоронних органів для розслідування заяв Гордієнка – прекрасно, ми готові. Голосувати за створення комісії ми не будемо, бо завтра на комітеті ми почнемо власне розслідування".

За словами нардепа, якщо комітет встановить факти корупції, вимагатиме розслідування ГПУ і звільнення відповідальних чиновників.

Реклама

Глава фракції "Блок Петра Порошенка", координатор коаліції Юрій Луценко, в свою чергу, заявив, що тимчасове відсторонення Арсенія Яценюка від посади на час розслідування виключено. "Це неможливо. У країні, яка воює, прем'єра тимчасово відсторонюють для з'ясування якоїсь інформації", – сказав він.

Нагадаємо, сьогодні вранці у Верховній Раді депутати від "Свободи" заблокували парламентську трибуну. Вони зажадали створити тимчасову слідчу комісію, яка займеться розслідуванням можливих корупційних порушень в уряді.

Раніше, 20 березня, Гордієнко звинуватив уряд Арсенія Яценюка в корупції.

Декларація президента: Порошенко заробив 368 мільйонів, але квартири і машини не купував

Президент України Петро Порошенко оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

Порошенко, зокрема, за повідомленням прес-служби, задекларував 368 млн 943 тис. 679 грн доходу. Члени його сім'ї при цьому заробили 36 тис. грн (тобто 3 тис. грн на місяць). 345 млн 670 тис. 8 грн доходу склали дивіденди і відсотки, 11 млн 253 тис. 718 грн принесло відчуження цінних паперів та корпоративних прав, а 961 тис. 780 грн Порошенко отримав від продажу майна.

Загальна сума перерахованих Порошенком у бюджет податків становить 17 млн 941 тис. 932 грн.

Президент володіє двома авто – Mercedes-benz Vito 116 CDI і BMW F02 / 750Li xDrive, а також катером Bayliner. У власності членів сім'ї президента перебуває також автомобіль Jaguar XF 4/2.

З нерухомості у власності Порошенка знаходяться 5 земельних ділянок (загальна площа 4,6 га), три квартири (134, 82 і 68 кв. м), а також житловий будинок (1331 кв. м). Члени його сім'ї володіють квартирою (81 кв. м), дачею (312 кв. м) і гаражем (29 кв. м).
Сума коштів Порошенка на рахунках у банках та інших фінансових установах на кінець 2014 року склала 451 млн 925 тис 60 грн.

Як відомо, Порошенко володіє кондитерською корпорація "Рошен". Також президенту належать (повністю або в партнерстві) Севастопольський морський завод (незаконно націоналізований окупантами), київський завод "Ленінська кузня", Пісковський завод скловиробів (Київська область), страхова компанія "Країна", Міжнародний інвестиційний банк, акумуляторний завод "Енергоавтоматика" у Дніпропетровську , телекомунікаційна фірма "Екран" (бренд Maximum TV), "Група Агропродінвест", "Зоря Поділля", "Агрофірма Дніпроагролан", "Мас-Агро", "Агрофірма Інванківці", спортклуб "5 елемент" у Києві, "5 канал" , телекомпанія ТРТ, радіо "Ніко-ФМ", "Радіо 5 – Ретро ФМ", "Радіо Next", "Твоє радіо".

Реклама

Посол України у ФРН повідомив, що в Німеччині існує проукраїнський пул, посол ЄС в РФ заявив, що ніхто за Україну не воюватиме

У німецькому політикумі та суспільстві існує значна підтримка України, а українці, в свою чергу, бачать посилення ролі Німеччини, перш за все, в контексті мінських переговорів, вважає український посол у ФРН Андрій Мельник.

"Насмілюся сказати, що проукраїнський пул німецьких політиків існує й очолює його особисто федеральний канцлер", – сказав Мельник.

При цьому Андрій Мельник зазначив, що для канцлера Німеччини проведення Україною реформ є не менш важливим питанням, ніж мінські домовленості.

Посол Євросоюзу в Росії Вігаудас Ущацкас заявив, що поставки зброї в Україні були б ризикованим кроком, якщо мати на увазі можливу відповідь з боку Росії, тому потрібно орієнтуватися на переговори.

За його словами, приймаючи рішення про військову підтримку України, окремі країни повинні з усією відповідальністю зважити можливі дії Москви.

"Це дуже серйозні питання, тому що ризик та загрози реальні", – додав він.

"Треба визнати, що ми не підемо воювати і вмирати за Україну, і ми не підемо міняти Росію, тому що ми цього не зможемо зробити", – сказав дипломат.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс, у свою чергу, зазначив, що, вдаючись до погроз застосування ядерної зброї, Росія намагається залякати країни НАТО, які не мають твердої позиції щодо РФ.

Посол Польщі каже, що політично ЄС готовий до безвізового режиму з Україною, але Київ не встигає виконати всі умови

Введення безвізового режиму з ЄС для українських громадян залежить у першу чергу від виконання умов українською стороною. Про це сказав посол Польщі в Україні Генрік Литвин.

"Візова лібералізація є програмою, в рамках якої треба реалізувати певні технічні умови. Всі політичні рішення вже були прийняті, на цей рахунок немає сумніву і політично Європейський Союз готовий відкрити безвізовий рух, треба тільки реалізувати конкретні технічні умови з українського боку. Останні оцінки фахівців, які були в Україні щодо рівня реалізації цих умов, показують, що Україна не встигне цього зробити, щоб офіційно підтвердити в Ризі, що все готово і починаємо", – пояснив польський дипломат.

Він додав, що на саміті Східного партнерства в Ризі у травні цього року є ймовірність визначитися з датами безвізового режиму.

"Я переконаний, що ми в Ризі будемо мати підготовлений календар, ми будемо вже знати, що і коли буде", – додав Генрік Литвин.

Раніше глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський повідомив, що питання про те, чи зможе Україна отримати безвізовий режим на саміті в Ризі, залежатиме від висновків експертів щодо виконання Україною плану дій.

У мережу потрапили дані людей, які оформляють дозвіл на в'їзд-виїзд із зони бойових дій, ОБСЄ повідомляє, що на Донбасі вже настала гумкатастрофа

Секретаріат уповноваженого Верховної Ради України з прав людини виявив факт розголошення персональних даних громадян України (їхні прізвища, імена, по батькові та дати народження) у відкритих джерелах мережі Інтернет. Про це повідомляє прес-служба Омбудсмена.

"Так, станом на 2 квітня 2015 року на одному з сайтів мережі Інтернет розміщено персональні дані більше 6000 осіб, які подали документи для оформлення перепустки в сектор" А "і" С ", – йдеться у повідомленні.

Омбудсмен Валерія Лутковська звернулася із запитом до голови СБУ Валентина Наливайченка з проханням поінформувати, на якій підставі здійснюються публікації на одному з сайтів мережі Інтернет персональних даних, у тому числі повідомлення про оформлення дозволу для перетину лінії розмежування (про готові пропуски в сектор "С") , яким нормативно-правовим актом передбачено оприлюднення цієї інформації в мережі Інтернет, а також вжити необхідних заходів для належного захисту персональних даних громадян.

Як повідомляють у спеціальній моніторинговій місії (СММ) ОБСЄ, у деяких місцях Донбасу вже є гуманітарна катастрофа.

За словами спікера місії Майкла Боцюрківа, у багатьох районах в магазинах порожні полиці і у людей немає доступу до їжі, їхнє житло зруйноване.

Він від імені Місії закликав до припинення вогню "хоча б на Великдень, щоб люди мали можливість зустріти це свято".

Також Майкл Боцюрків заявив, що ОБСЄ не може стверджувати, що є повноцінне відведення важкого озброєння на лінії зіткнення на Донбасі.

За його словами, представники місії спостерігають певне переміщення важкого озброєння і закликають обидві сторони надати інформацію про те, якими озброєннями вони володіють, якими будуть маршрути відведення і де ця техніка надалі буде зберігатися.

"Але для того, щоб продовжити моніторинг, ми повторно закликаємо обидві сторони до того, щоб забезпечити нам повний доступ на території", – сказав Боцюрків.

Карта бойових дій на 12-00 7 квітня

.jpg_153

Рада визнала добровольців, які воюють на фронті, учасниками бойових дій

Верховна Рада України ухвалила законопроект №1688 про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Відповідний проект закону був підтриманий 274 голосами народних депутатів.
Даний документ спрямований на підтримку тих, хто пішов воювати на фронт у складі добровольчих формувань, які на той момент ще не увійшли до складу Міноборони або Нацгвардії.

В тренді
Роблю на прохання Путіна і Порошенка. Журналісти оприлюднили записи переговорів Медведчука
В тренді
Чому звільняють Степанова? Шмигаль відповів
В тренді
Українці в пастці. Зеленський відреагував на форс-мажор у Непалі
Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента

Відповідно до пояснювальної записки до проекту, надається право "на встановлення статусу учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань територіальної оборони, які були створені державними чи громадськими організаціями, або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах антитерористичної операції в період її проведення, за умови, що надалі такі добровольчі формування і самоорганізації були включенні до складу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України або Національної гвардії України".

Порошенко підписав закон про громадське телебачення

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону "Про громадське телебачення".

Закон був підписаний під час презентації громадського мовлення в Києві у вівторок.
"Починаємо дуже цікавий шлях – від Першого Національного до BBC", – зазначив президент.

Нагадаємо, 19 березня Верховна Рада прийняла закон про створення громадського телебачення і радіомовлення. Відповідний документ підтримали 256 народних депутатів.

Згідно з проектом закону, вся структура суспільного мовлення працюватиме за принципом "об'єднаного ньюзруму".

Громадський мовник здійснюватиме мовлення не менше ніж на двох загальнонаціональних каналах мовлення (суспільно-політичному та культурно-освітньому), на регіональних каналах мовлення і не менш ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному).

Під час розгляду поправок до законопроекту Рада відмовилася виключити з документа обласні ТРК і дозволити місцевій владі мати "регіональне громадське мовлення".

У центрі Харкова підірвали стелу, організатор теракту – росіянка "Тереза"

Сьогодні близько 3:40 в Харкові на проспекті Правди підірвали стелу з українським прапором. Подію кваліфікували як теракт, а стелу вже демонтували.

Співробітники контррозвідки та СБУ вже затримали ймовірного організатора вибухів у Харкові, у тому числі підриву стели на проспекті Правди. Як повідомив радник глави СБУ Маркіян Лубківський на своїй сторінці в "Facebook", затриманою виявилася громадянка РФ, співробітниця так званого міністерства держбезпеки самопроголошеної "ДНР" з позивним "Тереза".

Встановлено, що на початку 2014 року вона була активною учасницею руху Антимайдан у Харкові і проросійських протестних акцій. Після початку бойових дій на Донбасі "Тереза" виїхала в Донецьк для участі в збройному протистоянні проти України на боці т. зв. "ДНР". У лютому жінка за вказівкою керівника одного з управлінь "МГБ" з позивним "Док" прибула до Харкова з метою збору розвідувальної інформації і координації діяльності диверсійно-розвідувальних груп, які діють на території регіону. На місці тимчасового проживання громадянки РФ правоохоронці виявили саморобний вибуховий пристрій, військове спорядження й антиукраїнську символіку.

Маркіян Лубківський додав, що СБУ зараз шукає виконавців підриву стели.

Україна, Росія і Єврокомісія проведуть ще одну зустріч щодо газу

Росія, Україна і Єврокомісія у квітні обговорять, за яких умов в ГТС України буде закачано 12-15 млрд кубометрів російського газу. Про це заявив глава Міненерго РФ Олександр Новак.

"У рамках нового раунду тристоронніх переговорів щодо газу у форматі Росія-Україна-ЄС, попередньо запланованого на другу декаду квітня, будуть обговорюватися питання, пов'язані із закачуванням російського газу в ГТС України в обсязі 12-15 млрд кубометрів", – зазначив Новак.

За його словами, уряд РФ також у найкоротші терміни розгляне можливість надання Україні знижки у розмірі експортного мита.

У той же час, офіційний представник Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен зазначила, що тристороння зустріч щодо газу за участю представників Росії, України і Євросоюзу відбудеться в Берліні, швидше за все, 14 квітня.

НБУ посилив контроль над фінансовою звітністю банків

Національний банк України (НБУ) ініціював створення комітету з аудиту фінансово-кредитних установ і банківських груп, який стежитиме за дотриманням ними стандартів фінансової звітності. Про це повідомила прес-служба НБУ.

"Нацбанк підписав постанову про створення комітету з аудиту банків, який створюється для забезпечення контролю за дотриманням банками, банківськими групами та аудиторськими фірмами вимог законодавства про проведення щорічної аудиторської перевірки фінансової звітності", – повідомили в НБУ.

Наголошується, що комітет є колегіальним органом, його чисельність становить дев'ять осіб. До його складу увійшли представники НБУ, Аудиторської палати, НКЦПФР та Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінпослуг. Главою призначається перший заступник або заступник голови Нацбанку, який є куратором служби банківського нагляду.

Рада прийняла закони для отримання $500 млн від Світового банку

Верховна Рада прийняла без обговорення в другому читанні і в цілому законопроекти "Про внесення змін до Бюджетного кодексу про державні інвестиційні проекти" (№2258) та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про захист прав інвесторів" (№ь2259), необхідні для отримання $500 млн від Світового банку (СБ) за програмою DPL і $300 млн від уряду Японії.

За прийняття цих документів проголосували відповідно 248 і 236 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 депутатів.

"У середу преборд WB (попереднє засідання Світового банку, World bank – Ред). Якщо до середини середи не буде №№2258 і 2259, не отримаємо $800m", – написав напередодні після схвалення профільним комітетом цих документів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що законопроект №2259 вводить інститути похідного позову, незалежних директорів, жорсткі правила угод із зацікавленістю, відповідальність посадових осіб за заподіяний компанії збиток, обов'язковий лістинг для ПАТ.

У свою чергу, законопроект №2258 передбачає створення прозорої системи управління державними інвестиціями.

НБУ підвищив курс долара на 7 квітня, в МВФ вважають, що розумна девальвація допоможе Україні

На сьогодні, 7 квітня, НБУ встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:

1 долар США – 23,44 грн;
1 євро – 25,39 грн;
10 російський рублів – 4,15 грн.

Таким чином, курс долара в порівнянні з п'ятничними значеннями підвищився на 14 коп. (Історичний максимум – 30,01 грн/дол). Курс євро зріс на 16 коп. Курс рубля став вище на 5 коп.

Перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон вважає, що розумна комбінація девальвації гривні і гнучкості валютного курсу дозволить створити базис для українського бізнесу, готового поборотися за іноземні ринки.

Базова інфляція в Україні за рік прискорилася до 44,6%

Базова інфляція в Україні за підсумками березня 2015 склала 10,8%, прискорившись з 5,4% у лютому. При цьому в порівнянні з аналогічним періодом минулого року базова інфляція прискорилася до 44,6%. Про це повідомляє Держстат.

Базова інфляція не враховує короткострокові зміни цін, викликані сезонними, адміністративними та подійними.

Інфляція з початку року (січень – березень) склала 34,7%.

За прогнозами НБУ, базова інфляція буде уповільнюватися швидше, ніж та, яка в значній мірі буде визначатися зростанням адміністративно регульованих цін. Це обумовлено ослабленням впливу девальвації і подорожчання палива, зниженням інфляційних очікувань, негативним розривом ВВП і стабілізацією світових цін на зерно та інші сировинні товари на низькому рівні.

Рада погодилася "розсекретити" роботу Антимонопольного комітету

Верховна Рада підтримала за основу законопроект №2102 про Антимонопольний комітет.
"За" проголосували 265 нардепів.

Документ обіцяють доопрацювати до другого читання. Спікер парламенту Володимир Гройсман запропонував підготувати законопроект до другого читання за скороченою процедурою, депутати підтримали цю ініціативу.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, законопроект розроблено з метою запровадження процедури громадського контролю за діяльністю Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Нагадаємо, на сьогодні Антимонопольний комітет працює фактично без керівника – в уряді вибирають кандидатуру на цю посаду.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти