Підсумки дня, 5 червня: Прес-конференція Порошенка, повна боєготовність на Донбасі, одкровення Яценюка і багато іншого

5 червня 2015 20:30

Головні події п'ятниці за версією Сегодня.иа

Порошенко дав велику прес-конференцію

Реклама

Сьогодні, 5 червня, президент Петро Порошенко дав прес-конференцію. Традиційно глава держави говорив про Крим, події на сході країни, проблеми всередині країни і міжнародні перспективи.

Повернення АРК – це надскладне завдання, яке не вкладається в рамки 12 місяців, заявив президент. Він зазначив, що робота у цьому напрямку буде вестися, але за рік встигнути ніяк не вийде.

Порошенко також повідомив, що Організація Об'єднаних Націй має намір відкрити в Україні офіс підтримки, щоб вивчити можливість залучення миротворців під егідою Ради безпеки ООН для врегулювання кризи на Донбасі.

Реклама

Також президент повідомив про продовження роботи над залученням на Донбас місій безпеки від ЄС. "Це може бути і громадянська місія, і озброєна поліцейська місія, обговорювалися обидва формати", – сказав президент.

Порошенко виключає проведення референдуму з питанням про можливе відокремлення Донбасу. "Питання про відокремлення Донбасу – це провокація. Я як гарант Конституції і територіальної цілісності України ніколи не допущу проведення референдуму з питанням відділення Донбасу", – сказав він.

Президент виступає проти дострокових виборів до парламенту. Про це він заявив на прес-конференції. "Не дочекаєтеся", – сказав він, відповідаючи на запитання про можливі перевибори у Верховну Раду.

"В Україні є конституційна проєвропейська коаліція. Це дає нам можливість і відповідальність провести конституційні зміни і реформи. ...Я наполягаю на місцевих виборах", – сказав президент.

При цьому Петро Порошенко заявив, що зараз не час для кадрових перестановок.

Реклама

"Що стосується зміни формату коаліції – я вважаю це не те, що небажаним, а неможливим. Я не бачу сьогодні можливостей і необхідності зміни прем'єр-міністра", – додав Порошенко. За його словами, питання ефективності уряду розглядатиметься восени.

Петро Порошенко заявив, що незадоволений тим, як ми виконуємо технічні завдання для отримання безвізового режиму. "У нас абсолютно неможливо звести бази даних митників, фітосанітарної служби тощо", – сказав він.

Говорячи про свої доходи, президент заявив, що всі гроші заробив ще до того, як став главою держави.

"Вся сума більше 300 млн – це сума декларації, яка оприлюднена в 2014 році і зароблена у 2013 році до того, як я став президентом", – сказав президент.

Петро Порошенко заявив, що на даний момент він не може продати липецьку фабрику "Рошен". "Я б дуже хотів її продати, але вона арештована російською владою", – сказав він.

Реклама

Президент нагадав, що покупців йому шукає інвестиційна компанія Rothschild і зараз вже є три потенційних покупців, які проводять перевірку діяльності "Рошен". Крім того, як зазначив Порошенко, вже готова угода про передачу в траст "Ротшильду" його пакету акцій "Рошен".

Лисенко повідомив, що всі сили спецоперації на Донбасі приведені в повну бойову готовність, Порошенко попереджає про можливе вторгнення

Через спроби штурму Мар'їнки всі сили спецоперації на лінії зіткнення приведені в повну бойову готовність. Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив речник Адміністрації президента України з питань військової операції Андрій Лисенко.

"Якби ми знали, де може бути наступний наступ, ми б зосередили там увагу. Тому доводиться тримати всю лінію оборони", – сказав Лисенко.

Зазначимо, бійці батальйону особливого призначення "Січ" разом з іншими добровільними підрозділами і силами ЗСУ взяли участь в спецоперації по "зачистці" населеного пункту Мар'їнка від бойовиків самопроголошеної "ДНР". Втрат серед українських військових немає.

Президент Петро Порошенко зазначає, що участь Росії у військових діях на Донбасі вже не вимагає доказів. Президент зазначив, що рівень небезпеки вторгнення військ РФ на територію України безпрецедентно високий.

За його словами, з російського арсеналу у бойовиків є вже все, крім підводних човнів.

Як повідомляє прес-служба Генштабу ЗСУ, протягом травня-червня 2015 року у Збройних силах України за рішенням президента України проводяться командно-штабні навчання з територіальної оборони. Навчання охоплюють 18 областей.

Карта бойових дій на 12-00 5 червня

.jpg_201

Адвокат повідомив, що Савченко можуть засудити до 13-16 років в'язниці

Адвокат української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко Ілля Новіков заявив, що його підсудній можуть призначити 13-16 років позбавлення волі, передає "Нова газета".

"Абсолютно спокійно може бути 13-16 років. Я б хотів підкреслити, що це той рідкісний випадок, коли ми не збираємося працювати в площині покарання, і нам абсолютно не цікаво, яка там буде цифра. Я підозрюю, що ми навіть відійдемо від теми обговорення жодних пом'якшувальних і обтяжуючих обставин, нам це нецікаво. Ані рішення суду, ані та цифра, яка буде у вироку, не впливають на те, в який термін Савченко опиниться вдома. Тому хочете намалювати 20 – заради Бога, малюйте 20, нам простіше буде показати вашу заангажованість", – сказав Новіков.

Нагадаємо, що Савченко знаходиться в московському СІЗО. У Росії її звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на сході України та незаконному перетині кордону. Вона всі звинувачення відкидає.

Квіташвілі розповів, як зміниться система охорони здоров'я в Україні

Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі презентував у Верховній Раді пакет законопроектів для медичної реформи.

За його словами, є 4 стратегічних завдань МОЗ:

Не пропусти!
"Зінченко грав у Фоменка за гроші. Тисяча доларів – хвилина": Cкандалище в українському футболі
Олександр Зінченко і Михайло Фоменко

  – зміна фінансування системи охорони здоров'я, перехід на подушний принцип фінансування;
  – нова форма управління госпітального сектора "потрібно щоб держмонополія вийшла з цього сектору";
  – побудова нової системи громадського здоров'я;
  – забезпечення ліками, їх доступність для населення.

Квіташвілі запропонував надати медустановам автономію. "Це не означає приватизація – ми не будемо продавати лікарні. Просто дається можливість автономії в управлінні організацією, щоб вони могли заробляти самі.

Крім того, пропонується дозволити медустановам залучати кошти приватних фондів. Зараз, за словами Квіташвілі, лікарні навіть не можуть працювати з приватними страховими компаніями.

Він також нагадав, що планується перехід про розрахунку за ліжко-місце до розрахунку за послуги.

Квіташвілі анонсував електронну систему управління медичним сектором. За його словами, це прискорить державне реагування і допоможе зібрати правильну статистику.

Голова МОЗ також зазначив, що медики не будуть прив'язані до однієї медустанови і зможуть працювати за контрактом.

Прем'єр заявив, що парламент не приймає 70% урядових законопроектів, а також розповів про роль Тимошенко в ситуації з "Укрнафтою"

Парламент не приймає 70% урядових законопроектів. Про це під час "години запитань до уряду" у парламенті заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

За його словами, на цьому тижні 8 урядових законопроектів не були проголосовані, а вони необхідні для отримання коштів від Світового банку і МВФ.

"70% , які вносяться Кабміном, котрий сформований коаліцією, не приймаються в парламенті. Я прошу парламентську коаліцію, яка запропонувала своїх членів у Кабмін, підтримувати закони, які подаються до розгляду коаліційним урядом", – сказав він.

Прем'єр-міністр також заявив, що в разі постановки питання про заміну керівництва "Укрнафти" урядом Україні загрожує штраф на суму до 5 млрд дол.

Він заявив, що уряд планував на найближчих зборах акціонерів поставити питання про заміну керівництва " Укрнафти ".

"З'ясовується, що не можемо змінити керівництво компанії "Укрнафта". І знаєте чому? Тому що в 2009 році Кабінет міністрів за дорученням прем'єр-міністра Юлії Тимошенко підписав угоду між акціонерами компанії "Укрнафта" та державою, відповідно до якої, якщо тільки уряд почне міняти керівництво компанії "Укрнафта", то уряд буде відповідати в Лондонському суді за позовом приблизно на 5 млрд доларів, оскільки угода передбачає, що зміна керівництва компанії неможлива з боку держави", – сказав Яценюк.

НБУ ліквідував банк "Надра"

Національний банк України, продовжуючи розпочату процедуру виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ "КБ" Надра", 4 червня 2015 прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Результати безвиїзного банківського нагляду показали, що проблеми виникли внаслідок ризикової діяльності акціонерів і менеджменту банку на чолі з Гіленком у період до фінансової кризи 2008 – 2009 років. Рішення щодо виведення банку з процедури тимчасової адміністрації у 2011 році було прийнято передчасно. Банк продовжив діяльність недостатньо капіталізованим і став нездатним витримати кризу ліквідності в 2014 – 2015 роках. Акціонери і керівництво ВАТ "КБ" Надра" не запропонували своєчасних і достатніх заходів для збільшення капіталу банку до необхідного рівня, достатнього для забезпечення його платоспроможності", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в лютому 2015 року НБУ відніс банк "Надра" до категорії неплатоспроможних.

НБУ пом'якшив обмеження і тримає курс долара

На сьогодні, 5 червня, НБУ встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:
1 долар США – 21,01 грн;
1 євро – 23,48 грн;
10 російський рублів – 3,82 грн.

Таким чином, курс долара, в порівнянні зі вчорашніми значеннями став вище на 1 коп. Курс євро зріс на 40 коп. Курс рубля став нижче на 13 коп.

Як повідомляв заступник голови НБУ Олег Чурий, відучора, 4 червня, регулятор підвищив ліміт на видачу готівкової гривні через касу та банкомати в 2 рази – до 300 тис. грн на добу зі 150 тис. грн на добу.

Також він повідомив, що регулятор спрощує покупку валюти у банків для клієнтів – юридичних осіб, підвищуючи максимальний поріг залишку власних валютних коштів на рахунки цього клієнта, при якому купівля валюти заборонена, до $25 тис. с $10 тис., встановлених раніше.

ЄБРР дав невтішний прогноз ВВП України, в країні "пригальмувала" інфляція

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз щодо зниження ВВП України. Про це заявив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.

"Нещодавно ми також переглянули свій прогноз. Цифри такі ж, як і в МВФ – 9%",- сказав Аджунер.

У травні ЄБРР погіршив прогноз щодо зниження ВВП України в 2015 році до 7,5%.

Зазначимо, інфляція в Україні в травні 2015 року, без урахування окупованого Криму і Севастополя, а також частини зони бойових дій на Донбасі, сповільнилася до 2,2% порівняно з квітнем.

Згідно з офіційною статистикою, у річному вираженні (проти травня 2014 року) інфляція трохи сповільнилася – до 58,4% проти 60,9%, зафіксованих у квітні проти квітня 2014 року.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти