Підсумки дня, 31 березня: Українці не вірять у мир на Донбасі, внутрішні паспорти замінять на картки, Порошенко заговорив про продаж сільгоспземель і багато іншого

Головні події вівторка за версією Сегодня.иа

Українці не вірять у перемир'я на Сході, в ООН підрахували, скільки життів забрав конфлікт на Донбасі

75,8% українців не вірить у те, що перемир'я на сході України, передбачене мінськими угодами від 12 лютого, буде дотримуватися. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.

Реклама

Лише 15,9% опитаних вірять, що режим припинення вогню буде дотримуватися. 8,3% вагалися з відповіддю.

В ООН повідомляють, що за весь період збройного конфлікту в Донецькій і Луганській областях загинули 6,1 тис. осіб і 15,4 тис. отримали поранення.

Загальна кількість біженців із Донбасу перевищила 1,9 млн осіб. З них 1 млн 178 тис. виїхали в інші регіони України. За кордон переселилися 763 тис. 632 людини, в тому числі в Росію – 625 тис. 470, у Білорусь – 80 тис. 909 осіб.

Реклама

У доповіді Управління ООН з координації гуманітарних питань повідомляється, що гуманітарна допомога жителям Донбасу, яка надається ООН, може бути скорочена через брак коштів.

Заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін заявив, що в органах системи соціального захисту населення зареєстровано 1 млн 195 тисяч осіб. "Якщо говорити про сім'ю, то це 876,6 тисяч сімей", – сказав він.

Реклама

Карта бойових дій на 12-00 31 березня

.jpg_146

У Генштабі повідомляють, що четверта хвиля мобілізації виконана на 77%, головна проблема – низький відсоток проживання військовозобов'язаних за місцем прописки

Четверта хвиля мобілізації виконана на 77%. Про це під час брифінгу повідомив офіцер прес-служби Генерального штабу Збройних сил України Олексій Мазепа.

"В Україні триває четверта хвиля часткової мобілізації. Зараз призвано вже понад 77% від запланованої кількості військовозобов'язаних. Кожен восьмий із цих призовників є добровольцем. Також більш ніж на половину виконано план з призову техніки з народного господарства", – повідомив Мазепа.

Олексій Мазепа повідомив, що основною проблемою 4-ї хвилі часткової мобілізації в Генеральному штабі Збройних сил України називають низький відсоток проживання військовозобов'язаних за місцем прописки.

"Це, по-перше, викликано сезонними міграційними процесами, по-друге – це нехтування багатьма громадянами правил перебування на військовому обліку", – зазначив Олексій Мазепа.

Разом з тим, за його словами, на хорошому рівні мобілізація проходить у Вінницькій, Хмельницькій, Черкаській, Полтавській, Київській, Чернігівській, Рівненській, Житомирській, Кіровоградській, Івано-Франківській, Львівській областях і в Києві.

Представник Генштабу також повідомив, що станом на вівторок українським військовослужбовцям уже сплачено понад 1 млн грн винагород за виконання бойових завдань, а також знищення і захоплення техніки противника, також видано накази на виплату винагород майже на 4 млн грн.

Зазначимо, згідно з постановою Кабінету міністрів №274 від 18 березня у квітні-травні 2015 року на строкову військову службу підуть 21 тисяча 126 громадян України.

Цією постановою також визначено обсяг видатків для проведення призову у квітні-травні 2015 року на рівні майже 2 млн гривень. Кошти повинні бути перераховані до 10 квітня.

Меркель вважає, що ЄС має узгоджувати свій підхід до Росії в українському конфлікті, Греція виступає проти антиросійських санкцій

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що країни Європейського Союзу повинні погоджувати свій підхід до Росії в українському конфлікті.

"У нас є бажання працювати разом з Росією, але тільки на основі певних принципів", – зазначила Меркель, маючи на увазі Гельсінські угоди, підписані 40 років тому. Згідно з цими угодами, держави, серед яких і колишній Радянський Союз, взяли на себе зобов'язання щодо недоторканності кордонів, невтручання у внутрішні справи інших держав і поваги прав людини. Однак РФ поставила під сумнів вільний вибір України, яка частково хоче більше орієнтуватися на Європу, а не на Росію, підкреслила канцлер. "Ми не хочемо вести військове протистояння", – підкреслила Меркель.

За її словами, саме тому було вирішено ввести економічні санкції проти Росії.

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас виступив проти антиросійських санкцій.

"Попередні уряди в моїй країні не робили того, що могли б зробити, щоб уникнути цієї безглуздої, на мій погляд, політики санкцій за напруженість в Україні. Результатом цього стало ембарго на грецькі сільськогосподарські товари, що завдало істотної шкоди грецькій економіці".

"Ми не згодні з санкціями. Я вважаю, що це дорога, яка веде в нікуди. Я прихильник точки зору, що необхідний діалог, дипломатія, потрібно сісти за стіл переговорів і знайти вирішення щодо великих проблем", – сказав він.

Зазначимо, в Австралії набули чинності санкції щодо Росії. Про це заявила міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп, передає видання Australian.

За словами міністра, обмеження схожі з пакетами, які раніше прийняли ЄС, Канада і США. Мова йде про санкції щодо нафтогазової, фінансової та оборонної сфер РФ.

Україна поки не справляється з виконанням домашнього завдання щодо УА, експерти ЄС готують висновки щодо безвізового режиму

Всього в Угоді про асоціацію зазначено 488 завдань для України, з них 44 з терміном виконання до квітня 2015. Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

"На сьогодні виконано 13, у процесі виконання – 80", – повідомив Шимків.

У той же час, про 393 завдань інформація відсутня в публічному доступі, додав він, і зазначив, що виконання УА – тривалий процес, який був розбитий по кварталах.

До 20 квітня уряд представить черговий звіт щодо процесу імплементації. Він зазначив, що до процесу імплементації були зроблені значні зауваження.

Шимків також повідомив, що в даний час виконано всього 5,2% зобов'язань, закріплених у коаліційній угоді.

Голова парламентського комітету з євроінтеграції Ірина Геращенко повідомила, що в даний час завершується робота другої місії Єврокомісії щодо другого етапу лібералізації візового режиму, її результати будуть оприлюднені днями.

Щодо того, що було зроблено Україною, Геращенко зазначила, що переважна більшість законодавчих актів, які були в контексті лібералізації візового режиму, Верховна Рада прийняла.

"У нас є чотири сфери, де ми ще повинні попрацювати. Перше, це безпека документів. І тут, у першу чергу, нам необхідно забезпечити захист внутрішнього паспорта, удосконалити процедуру запобігання використання підроблених паспортів, завершити забезпечення ДПС обладнанням для зчитування та перевірки електронних паспортів на всіх пунктах пропуску та врегулювати питання захисту персональних даних", – додала вона.

МВС відповіло на звинувачення в неефективному розслідуванні подій на Майдані, колишній начальник главку міліції Києва та його заступник оголошені в розшук

Міністерство внутрішніх справ України називає безпідставною заяву глави Міжнародної консультативної групи при Раді Європи Ніколаса Братца про нібито системні перешкоди з боку МВС у розслідуванні злочинів на Майдані. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У міністерстві зазначили, що організовано щотижневе спільне підбиття підсумків роботи спеціальної слідчої групи Генеральної прокуратури України і постійно діючої оперативної групи МВС, що істотно активізувало роботу з розслідування злочинів й усунуло розбіжності "в роботі слідчих груп різних відомств, які мали місце на початковому етапі".

"Саме про цю проблему, швидше за все, і заявив голова Міжнародної консультативної групи Братц на прес-конференції, виходячи з недостовірної і застарілої інформації", – наголошується в заяві.

Як повідомлялося, Міжнародна дорадча група при Раді Європи оприлюднила звіт щодо розслідування злочинів у ході протестів на Майдані Незалежності в Києві наприкінці 2013 – початку 2014 року.

Після 22 лютого 2014 розслідування зіткнулося з серйозними проблемами. "Ресурси Генеральної прокуратури (ГПУ), виділені для розслідування подій на Майдані, були "абсолютно неадекватні"; спостерігалася відсутність наступності в керівництві розслідуванням з боку ГПУ, а розподіл слідчої роботи був неефективним", – заявили представники групи.

"Група не вважає, що слідча робота ГПУ, з одного боку, і Управлінням Київської міської прокуратури і МВС, з іншого боку, була послідовною та ефективною", – йдеться у звіті.

Зазначимо, Генеральна прокуратура України повідомила про підозру в організації силової операції на Майдані Незалежності в Києві у ніч на 19 лютого 2014 року колишнього в. о. начальника столичного главку міліції та його заступника, вони оголошені в розшук. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Внутрішні паспорти замінять на пластикові картки

Кабінет міністрів затвердив зміни, які торкнуться паспорту громадянина України.

За словами заступника голови Адміністрації президента Дмитра Шимківа, відповідне рішення прийнято урядом.

"Вчора уряд затвердив картку, яка повинна замінити внутрішній паспорт", – сказав він, не повідомивши які-небудь подробиці про новий формат паспортів.

Нагадаємо, Державна міграційна служба України прогнозує розробку паспортів у формі карток до кінця 2015 року.

Крім того, з 12 січня можна подавати документи на оформлення біометричного закордонного паспорту. У Державну міграційну службу потрібно принести внутрішній паспорт або свідоцтво про народження, чеки про сплату державного мита та заяву. На місці здати відбитки пальців і зразок підпису.

У Мінфіні заявляють, що Україна знаходиться фактично на дні, у Мінекономіки обіцяють зростання у 2016

МВФ не надає допомогу, щоб забезпечити економічне зростання, це робиться, щоб забезпечити стабілізацію. Про це заявив перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський.

"Точку зростання потрібно забезпечити за рахунок роботи з внутрішнім інвестором і співпраці з іншими установами, наприклад, Світовим банком та ЄБРР. Ми зараз фактично на дні – і у нас немає іншого входу, крім як відштовхуватися. Хтось повинен стати локомотивом, який почне витягувати економіку і наших партнерів", – сказав він.

При цьому Уманський зазначив, що в сьогоднішній ситуації не говорити про діалог з нашими кредиторами неможливо.

"На кінець травня ми очікуємо, що знайдемо взаєморозуміння з нашими кредиторами і зможемо озвучити результати", – сказав він.

Також Уманський повідомив, що Україна входить у новий квартал з перевиконанням доходних показників бюджету і можливо вперше за кілька років у нас буде профіцит виконання бюджету.

Міністр економіки Айварас Абромавічус заявив, що у зв'язку з торішнім падінням економіки, за інерцією в даний момент намічається тенденція до подальшого падіння.

"Тому, для початку стабілізуємо ситуацію за допомогою додаткової фінансової допомоги наших західних партнерів, стабілізуємо курс, відновимо рівень резервів Центрального банку, повернемо довіру до банківської системи, стабілізуємо її, і після цього, паралельно роблячи усі потрібні в країні реформи, виходимо на економічне зростання вже у 2016 році", – сказав він.

Порошенко заговорив про продаж українських сільгоспземель

Президент України Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ 30 березня закликав винести на загальне обговорення питання про продаж земель сільськогосподарського призначення, повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус журналістам у вівторок.

"Це реальний запуск економіки заново", – зазначив глава Мінекономрозвитку.

Міністр пояснив, що продаж земель сільгосппризначення дасть "божевільний" ресурс для активізації економіки, створить нові робочі місці, залучить інвестиції і позитивно вплине на стабільність роботи банківської системи.

Як повідомлялося, створення ринку сільгоспземель в Україні неодноразово відкладалося. У даний час діє мораторій на їх продаж до 1 січня 2016 року.

Верховна Рада до кінця сесії повинна розглянути три проблемні питання в енергетиці, Україні вдалося наростити видобуток газу на 130 млн кубів

На цій сесії Верховної Ради є три стратегічні проблемні питання у сфері енергетики. Про це заявив Микола Мартиненко, народний депутат України, голова профільного комітету Верховної Ради з питань ПЕК.

"Закон про ринок газу. Він прийнятий у першому читанні і підготовлений до 2-го. Наступного тижня він буде внесений до сесійної зали. По тому, як ми працювали з фракціями, я бачу що у нас є розуміння. Законопроект передбачає повний перегляд всього ринку газу згідно з третім енергопакетом ЄС.

Закон про національний регулятор. Проект закону є тільки в робочому стані і ще не затверджений Кабміном. За цим законом завтра почнеться дискусія в комітеті. Ми не можемо цей закон не прийняти до 22 травня, тому що тоді на раді директорів буде прийматися рішення про виділення Україні інвестицій.

Доповнення до закону про ринок е/е, який ми прийняли в кінці року, ведеться робота, але ми повинні прийняти рішення до кінця сесії", – сказав він.

Як повідомив голова правління "Укргазвидобування" Сергій Костюк, незважаючи на втрати в зоні проведення бойових дій, видобуток газу вдалося в Україні не тільки зберегти, а й наростити.

Так, за 2014 р. ПАТ "Укргазвидобування" видобула 15,113 млрд куб. м газу, що перевищило показник 2013 р. на більш ніж 130 млн куб. м.

Костюк зазначив, що у 2015 р. газовидобуток орієнтовно зменшиться на 3% через зношеність обладнання та виснаженість родовищ.

НБУ очікує, що інфляція в Україні сповільниться до 30%, Нацбанк продовжить політику "дорогої гривні"

НБУ очікує зниження рівня інфляції до 30% до кінця 2015 року. Про це в ході наради заявив виконуючий обов'язки заступника голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Зараз рівень інфляції ми фіксуємо на рівні 34,5%, але до кінця року очікуємо зворотну тенденцію, зокрема, зниження до 30%. У наступному ж році (2016 – Ред.) ми сподіваємося на серйозне зниження інфляції до рівня 13-14%", – цитує Сологуба прес-служба НБУ.

При цьому темп падіння ВВП прогнозується у 2015 р. на рівні 7,5%.
"За нашим поточним прогнозом, темп падіння ВВП оцінюється на рівні 7,5%. Проте вже в наступному році є всі шанси вийти на позитивні темпи зростання – 2-3%", – заявив Сологуб.

У НБУ також зазначили, що ризики відновлення дестабілізації грошово-кредитного ринку зберігаються, як і високі інфляційні і девальваційні очікування. Саме з цього регулятор має намір продовжувати політику "дорогої гривні" і зберігати високі ставки.

У Нацбанку запевнили, що будуть поступово знижувати свої відсоткові ставки по мірі зниження ризиків для стабільності гривні.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

51583.37

Bitcoin Cash (BCH)

264.12

Binance Coin (BNB)

381.2

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum Classic (ETC)

26.15

Litecoin (LTC)

69.6

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
26,39
51,50
49,31
49,91
26,59
52,59
50,59
50,70
26,71
53,05
51,26
51,44
26,24
53,68
52,29
53,68
27,79
56,99
54,99
54,99
28,10
56,99
54,99
54,99
28,14
57,49
53,85
53,99
27,20
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,74
48,63
26,06
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.62

Євро (€)

41.72

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти