Підсумки дня, 30 вересня: напад на Шуфрича, збереження санкцій проти РФ, відмова ЄС переписувати УА і багато іншого

30 вересня 2014, 19:04

Головні події дня за вівторок за версією "Сегодня.ua"

У ЄС кажуть, що не дозволять РФ переписувати УА з Україною, дата наступного раунду переговорів поки не визначена

Реклама

Комісар ЄС з внутрішніх справ і кандидат в єврокомісари з питань зовнішньої торгівлі Сесілія Мальмстрьом під час слухань в Європарламенті 29 вересня відзначила, що ЄС не дозволить Росії внести зміни до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

"Комісія не дозволить Росії внести зміни до Угоди", – зазначила вона.

Мальмстрем висловила сподівання, що 15-місячна відстрочка реалізації угоди в частині ЗВТ дозволить врегулювати всі існуючі протиріччя.

"Тільки Україна і ЄС можуть внести зміни до Угоди про асоціацію, але не Росія", – додала вона.

Реклама

Відзначимо, вчора, 29 вересня, Рада ЄС схвалила тимчасове застосування Угоди про асоціацію з Україною поки без створення зони вільної торгівлі, початок формування якої відстрочив до 1 січня 2016 року. У той же час це рішення відкриває шлях попередньою застосуванню з 1 листопада більшої частини угоди.

Україна не братиме ніякого документа з перенесення набуття чинності зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

"Немає необхідності для України робити якийсь документ. Це прерогатива ЄС – визначати обсяг тимчасового застосування", – сказав він.

Раніше міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що Росія задоволена рішенням ради ЄС, який погодив перенос на кінець 2015 р запуск зони вільної торгівлі з Україною. При цьому російський міністр висловив сподівання, що Україна також прийме відповідний документ.

Як повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій П'ятницький, дата наступного раунду консультацій Україна-РФ-ЄС щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС поки не визначена.

Реклама

В МЗС України також висловили надію, що члени Європейського Союзу ратифікують Угоду про асоціацію з Україною до кінця 2015 року.

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, завдяки одностороннім торгівельних преференцій з боку Євросоюзу показники експорту української продукції в ЄС суттєво зросли, і фактично компенсували падіння експорту до країн Митного союзу.

Представники ЄС вирішили не скасовувати санкції проти Росії, а Яценюк розповів про те, що робить РФ

Постійні представники країн Європейського Союзу залишили пакет санкцій відносно Росії без змін. Про це повідомив європейський чиновник, передає УНН з посиланням на Reuters.

"Ми зберігаємо статус-кво", – заявив один із чиновників ЄС після закінчення обговорення, під час якого увагу приділили оцінці виконання угоди про припинення вогню і мирного плану.

Реклама

"Ніхто навіть не піднімав питання про можливе (знятті санкцій – ред.), враховуючи нинішню ситуацію", – сказав інший чиновник.

Як повідомлялося, ЄС може скасувати санкції проти Росії, якщо Кремль докладе усіх зусиль для деескалації ситуації в Україні і почне виконувати мінські домовленості. Однак Москва не робить ні того, ні іншого.

На думку прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, Російська Федерація не прагне до врегулювання конфлікту в Донбасі.

"Я можу констатувати відсутність бажання російської сторони врегулювати конфлікт і виконати мінські домовленості. На словах все добре, але дії не відповідають словам", – сказав він журналістам у Київській області у вівторок.

Новий єврокомісар з питань розширення вважає, що Україна поки не готова до тісної зближенню з ЄС, але є пріоритетом

Новий комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і переговорам з розширення Йоханнес Хаан відзначає велике бажання українців бути ближче до Європейського Союзу, але підкреслює, що країна ще не готова до зближення.

"Я думаю, будь-хто міг побачити (деякі з нас були на Майдані) що є чітке бажання більшості українських людей бути ближче до Європейського Союзу", – сказав він сьогодні, відповідаючи на питання в рамках слухань у Комітеті з питань закордонних справ Європарламенту.

У зв'язку з цим, Хаан зазначив, що вважає прагматичною позицію президента України Петра Порошенка, який запропонував здійснити програму реформ в період до 2020 року, які дозволять Україні наблизитися до стандартів ЄС.

"Думаю, ми ще дуже далекі не тільки в питанні дат, а й у питанні наповнення по суті. Але є чітке бажання українського народу бути ближче до ЄС, і нам не варто відкидати його", – сказав майбутній комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства .

Хаан також заявив про необхідність перегляду всієї європейської політики сусідства.

"Європейська політика сусідства повинна стати більш гнучкою. Наші країни-сусіди – занадто різні, щоб застосовувати до них одноманітний підхід", – сказав він.
Хан також наголосив на важливості вирішення військових криз в країнах-сусідах.

"Пріоритетом для мене на сході повинен бути внесок у вирішення кризи в Україні. На півдні ЄС повинен підтримувати політичне рішення кризи в Сирії з пильною увагою також до розвитку подій в Лівії", – зазначив він.

Доля безвізового режиму України з ЄС буде вирішуватися в листопаді-грудні – МЗС

У листопаді-грудні 2014 року в Україні повинні прибути експертні місії, які оцінять прогрес нашої країни у введенні безвізового режиму з Європейським Союзом. Про це на брифінгу сказав речник МЗС Євген Перебийніс, передає УНН.

За його словами, за результатами візиту Україна може отримати безвізовий режим з країнами ЄС.

"Очікуємо, що експертні місії прибудуть в Україну вже найближчим часом в листопаді – грудні... У разі, якщо зусилля України з виконання всіх критеріїв другої фази плану з лібералізації візового режиму будуть успішними, Європейська комісія повинна представити на розгляд Ради ЄС та Європарламенту законодавчу пропозицію щодо вилучення України з переліку держав з візовим режимом в'їзду і включенню її до переліку країн, громадяни яких не потребують віз для короткострокових поїздок до Шенгенської зони", – сказав він.

Речник МЗС також нагадав, що 15-26 вересня в Україні працювали експертні місії, які вивчали готовність України до запровадження біометричних проїзних документів, Управління держкордоном і міграцією.

Турчинов послухав Яценюка і призначив позачергове засідання Ради на 7 жовтня

Позачергове засідання Верховної Ради України відбудеться у вівторок, 7 жовтня, заявляє голова Верховної Ради Олександр Турчинов.

На брифінгу у вівторок в Києві він зазначив, що порядок денний буде повністю присвячена розгляду антикорупційного пакета.

"Я сьогодні підписав розпорядження про проведення позачергового сесійного засідання 7 жовтня. І мета цього засідання, його повістка буде присвячена виключно антикорупційному пакету", – сказав Турчинов.

Нагадаємо, в понеділок прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до спікера парламенту з проханням скликати 7 жовтня позачергове засідання Верховної Ради для розгляду пакета антикорупційних законопроектів.

Закон про люстрацію не відповідає Конституції – генпрокурор

Генпрокурор Віталій Ярема розкритикував закон про люстрацію. "Закон, який сьогодні прийнятий Верховною Радою, підписаний главою ВРУ та узгоджено з прем'єр-міністром і направлений до Адміністрації президента, він у багатьох своїх випадку не відповідає конституції України і не відповідає вимогам міжнародного законодавства", – заявив Ярема, передає кореспондент "Сегодня. ua".

Він пояснив, що під цей закон підпадає порядку мільйона громадян, і порушується принцип індивідуальної відповідальності.

"Якщо цей закон вступить в силу, ми породимо велика кількість звернень до судів, в тому числі і в ЄСПЛ", – вважає він.

Ярема впевнений, що до цього закону необхідно підходити більш ретельно і виважено
"Хоча дійсно багато осіб, особливо сьогодні мене хвилює судова гілка влади, повинні бути люструвати і замінені на тих людей, які будуть чесно виконувати свої обов'язки", – сказав він.

Карта АТО на 12:00 30 вересня

_30-09

В Україну з'їжджаються представники ОБСЄ, а Москаль каже, що місія самоусунулася

В тренді
Росія хоче почати нову війну з Україною: у США назвали причину

Більше 100 представників ОБСЄ прибули в Україну для моніторингу режиму припинення вогню. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

"Україна продовжує взаємодію зі спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ з метою забезпечення ефективного моніторингу режиму припинення вогню на сході України за результатами мінських домовленостей", – сказав Перебийніс.

За його словами, на даному етапі місія вивчає шляхи надання сприяння для ефективного виконання домовленостей про невикористання зброї в Донбасі.
Представники місії ОБСЄ, відзначив Перейбійніс, відстежують контакти між українськими та російськими військовослужбовцями в рамках центру контролю і координації питань щодо припинення вогню.

В теж час Луганська ОДА констатує, що місія ОБСЄ, яка повинна контролювати дотримання домовленостей про припинення вогню, на жаль, самоусунулася від своїх обов'язків. Про це повідомив губернатор Луганської області Геннадій Москаль на своєму персональному сайті.

В Україні розпочала роботу місія ООН, ЄС і Світового банку з відновлення Донбасу

Підхід до питання відновлення Донбасу повинен формуватися не тільки з точки зору відновлення зруйнованих об'єктів інфраструктури, а й оцінки потреб та очікувань суспільства на територіях. Про це сказав віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман на зустрічі з місією представників ЄС, ООН і Світового банку, яка почала працювати в Україні для формування плану відновлення східних територій і створення моделі фінансової підтримки регіону, повідомляє прес-служба.

"Ми не ставимо завданням відновлення пострадянської інфраструктури. Нам потрібно створити умови для розвитку регіону, для нормального життя людей, щоб забезпечити їх соціальну адаптацію", – зазначив Володимир Гройсман.

Зі свого боку представники місії відзначили, що протягом поточного тижня планують спільно з українськими чиновниками провести роботу з оцінки збитків, скласти план реконструкції Донбасу і визначитися з фінансовими механізмами, які будуть задіяні в процесі відновлення.

Представники місії підкреслили, що мають намір зайнятися не тільки підтримкою відновлення територій, що зазнали конфлікту, а й регіонів, які взяли на себе основний тягар забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб.

Місія представників ЄС, ООН і Світового банку буде працювати в Україні до кінця поточного тижня.

Вибори Верховної Ради пройдуть мінімум в 15 округах Донбасу

У Центральній виборчій комісії вже є інформація про округи в Донецькій області, де можна безпечно провести вибори до Верховної Ради.

"Ситуація буде краще (ніж на президентських виборах), ми зможемо провести вибори на більшій частині виборчих округів. Якщо пам'ятаєте, на президентських виборах голосування було проведено у восьми округах Донецької та двох – Луганській області. Цього разу у нас буде можливість, як мінімум, провести в 11-ти – в Донецькій і як мінімум 4 округах в Луганській області", – заявив Охендовський.

Він також зазначив, що для ЦВК не існує територій так званих ДНР і ЛНР, а є лише ділянки, де голосувати безпечно, і ті, де це небезпечно.

Нагадаємо, всього в Донецькій області 21 виборчий округ, в Луганській – 11. Позачергові вибори до Верховної Ради мають пройти 26 жовтня 2014 р..

В Одесі побили народного депутата Нестора Шуфрича, версії сторін відрізняються

Сьогодні в Одесі біля будівлі обласної держадміністрації побили народного депутата Нестора Шуфрича.

Представники "Правого сектора", швидше за все, готувалися до нападу. Активісти обговорювали прибуття політика в місто в соцмережах.

Розлючену юрбу вмовили зробити коридор, але і тут Шуфрича продовжували бити. Навіть діставшись до міліції, політик був переляканий. На відео помітно, що на Шуфрича розстебнута сорочка, а на обличчі кров.

Депутат Нестор Шуфрич, розповів Сегодня.ua, що у нього лікарі діагностували травми і удари локального значення, а також невеликий струс мозку. "Було дуже багато крові", – зізнався політик. За словами Шуфрича, по дорозі на прес-конференцію він дізнався, що близько інформагентства можливо зіткнення його прихильників і супротивників, тому вирішив перенести спілкування з пресою в будівлю ОДА.

"Я не думав, що в приміщенні, де чергує більше 20 міліціонерів, можливо таке побоїще. На жаль, влада не діяла, або навіть сприяла цього нападу. Тепер я розумію, що тут сталося 2 травня", – зазначив Нестор Іванович.

Лідер "Правого сектора" в Одесі Сергій Стерненко, в свою чергу, заявив, що в організації не планували побиття Миколи Скорика та Нестора Шуфрича, а першими з кулаками на активістів кинулися охоронці політиків.

"Ми перебували на другий акції, коли нам зателефонували хлопці, що знаходяться біля ОДА, і розповіли, що там без запрошення з'явився Шуфрич. А коли ми підійшли, охоронці політиків першими почали застосовувати силу, використовували сльозогінний газ і почали стріляти в повітря", – розповів "Сегодня" глава "Правого сектора" Сергій Стерненко.

Всього в бійці брали участь близько 100 осіб. За словами Стерненко, Шуфрич "отримав по заслугах за те, що підтримував так звані ЛНР і ДНР і голосував за "драконівські закони" 16 січня 2013-го". А ось його колега, екс-губернатор Одеської області Микола Скорик "поплатився за побиття активістів Майдану і журналістів перед будівлею ОДА 19 лютого".

У свою чергу спікер всеукраїнської організації "Правий сектор" Артем Скоропадський у коментарі "Сегодня" підтвердив, що напад на Нестора Шуфрича справа рук активістів ПС.

Росія назвала умови для відновлення постачання газу в Україну

Росія наполягає на тому, що для відновлення постачання російського газу Київ має не тільки внести $ 1,9 млрд передоплати за нові поставки, а й погасити $ 2 млрд боргу за раніше отриманий газ. У той же час українська сторона заявила про намір провести перший транш в оплату боргу в кінці жовтня в розмірі $ 1,5 млрд.

"$ 3,9 млрд – це та цифра, яка повинна бути оплачена двома траншами: $ 2 млрд до початку поточних поставок і решта $ 1,9 млрд – до кінця року. У чому розбіжність: по-перше, вони озвучували три транші: $ 1,5 млрд, $ 0,8 млрд, $ 0,8 млрд, по-друге, оплачувати вже після початку поставок", – заявив глава міненерго Росії Олександр Новак.

"Це принципова річ. Момент передоплати та оплати часткової заборгованості в $ 2 млрд – це процес, який одночасно. Для нас принципово, що до початку поставок повинна бути погашена частина боргу. Це позиція, яку ми і навесні озвучували, і зараз. Ні про які нові постачання не може бути мови, якщо не буде частини боргу. Інакше це виходить гра в одні ворота, коли ми знову будемо поставляти газ, а питання про борг відкладати на потім", – додав Новак.

Нагадаємо, минулої п'ятниці в Берліні пройшла тристороння зустріч з газових питань у форматі РФ-Україна-ЄК. Наступний раунд планується на кінець цього тижня.

Курс долара до вечора підріс

За даними учасників ринку, у фінальній частині торгів на міжбанківському валютному ринку України сьогодні, 30 вересня, котирування становили 12,95-13,4 грн/$ 1: індикативний курсовий орієнтир, заявлений Національним банком України (НБУ) на вівторок – 12,95 грн/$ 1 і 16,43 грн/EUR.

НБУ в цей день на міжбанк не виходив.

Курс гривні на міжбанку з початку 2014 знизився на 37,1% – з 8,28 грн/$ 1. Історичний мінімум був зафіксований на міжбанку 23 вересня, котирування досягли рівня 14,5-15 грн/$ 1.

НБУ вживає екстрені заходи по стабілізації ситуації, зокрема, з 23 вересня центральний банк посилив обмеження купівлі готівкової валюти в п'ять разів – до еквівалента 3 тис. Грн в день в одному банку.

Крім того, НБУ заборонив валютні розрахунки по імпорту без ввезення товару на територію України і повернення за кордон іноземному інвестору дивідендів, крім випадків повернення дивідендів по цінних паперів, що обертаються на фондових біржах.

Ціни на бензин в Україні 30 вересня

Тенденція невеликого зниження вартості палива, що продовжується з початку тижня, спостерігалася на ринку і сьогодні, 30 вересня. Середня вартість бензину по країні несуттєво зменшилася. "Двійка" і "п'ятірка" відкотилися на 1 коп. до 16,61 грн/л і 16,86 грн/л відповідно. Про це свідчать дані Консалтингової групи "А-95".

Найбільше зниження цін спостерігалося в східних областях. Так, в Донецькій області бензин А-92 в середньому подешевшав на 12 коп. – до 16,91 грн/л, а А-95 – на 11 коп. – до 17,25 грн/л. В Луганській області паливо подешевшало на 8 коп. – "Другий" – до 16,88 грн/л, а "п'ятий" – до 17,23 грн/л.

.png_13

Бензин став незначно дешевше і в Волинській, Дніпропетровській, Полтавській та Рівненській областях. Пов'язаний бензиновий "відкат" цін з тим, що ряд локальних операторів приєдналися до ринкової тенденції і пішли на пониження відпускної вартості ресурсу.

Всі подробиці в спецтемі Відновлення Донбасу

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти