Підсумки дня, 25 вересня: Прес-конференція Порошенка, виступ Яценюка, позаблоковий статус і багато іншого

25 вересня 2014, 19:14

Головні події дня за четвер за версією "Сегодня.ua"

Порошенко дав прес-конференцію, яка тривала 2,5 години, 29 ЗМІ змогли поставити запитання Президенту

Реклама

Прес-конференцію Президент України Петро Порошенко почав з того, що представив громадськості свою програму реформ "Україна 2020".

Ця програма передбачає близько 60 реформ і спецпрограм, виконання яких дозволить Україні через 6 років подати заявку на набуття членства в Європейському Союзі.

Президент сподівається, що позачергові парламентські вибори покладуть початок масштабним реформам в країні. Ефективність змін оцінюватимуть за двома десятками показників, які будуть зрозумілі як фахівцям, так і простим громадянам.

Реклама

Говорячи про події на сході України, Президент зазначив, що вони стали визначальними для подальшої долі Європи. Крім того, він зазначив, що розрахунок на те, що 28 країн ЄС і США не зможуть знайти спільну мову, не виправдався.

На даний момент Порошенко вважає, що основна і найнебезпечніша частина війни вже пройдена.

За його словами, українці пройшли найскладніший іспит і показали свою єдність.

Після презентації своєї програми реформ Глава держави відповів на запитання журналістів.

Так, Порошенко, відповідаючи на запитання, відмітив можливість майбутніх майданів в країні.

Реклама

Президент готовий відвідати Донецьк після проведення в частині Донбасу, підконтрольній бойовикам, місцевих виборів. Ці вибори мають пройти 7 грудня, в повній відповідності з українським законодавством і при дотриманні всіх демократичних процедур, вважає Президент.

Що стосується місцевих виборів по всій Україні, Порошенко зазначив, що їх необхідно провести разом з розширенням прав на місцях. Питання децентралізації, серед перших, розглядатиме вже нова Рада.

Коментуючи питання про те, що його син йде по мажоритарному округу на вибори, Порошенко сказав, що його син сам приймає рішення, і він пишається ним. При цьому Президент підкреслив, що якби голосування було тільки за списками, в свою партію він би сина не вписав.

Порошенко має намір протягом найближчих трьох тижнів зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним, а російський "гумконвой" вважає інтервенцією.

При цьому український Президент заявив, що Україні не потрібна від заходу летальна високоточна зброя, оскільки є власні дешевші аналоги. А от безпілотники та засоби зв'язку Україна закупить.

Реклама

За мирним врегулюванням, за його словами стежитиме ОБСЄ, а миротворчих контингентів Порошенко не допустить. За його словами, наступний тиждень стане визначальним у долі мирного процесу.

Всього 29 представників різних ЗМІ змогли поставити запитання Президентові. Більш детально з усіма відповідями Президента Ви можете ознайомитись в матеріалі "Що Порошенко заявив на прес-конференції: Всі заяви та відповіді на запитання журналістів".

Яценюк виступив на Генасамблеї ООН

У США другий день продовжує роботу 69-а сесія Генасамблеї ООН. Перший день дебатів Генеральної асамблеї ООН завершився українським питанням. Про війну на сході і протистояння з Росією з трибуни розповідав прем'єр Арсеній Яценюк.

Головні послання: Україна чекає допомогу світу в боротьбі з Росією і війна в Донбасі.

"У нас є хороший сусід у лапках – я б нам побажав іншого! Москва вирішила воювати проти свободи", – сказав Яценюк.

А ще Крим обов'язково "обов'язково знову стане українським, впевнений прем'єр". Правда, це стане можливим тільки після того, як Володимир Путін залишить президентське крісло.

"Ми просимо наших партнерів не послаблювати санкцій, поки Україна не контролюватиме всю свою територію. Йдеться і про Крим. Півострів був, є і буде завжди українським. Я звертаюся до російського президента Путіна: ви можете перемогти війська, але ніколи не подолаєте націю", – додав прем'єр.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін піддав критиці виступ з трибуни ООН прем'єра Арсенія Яценюка. "Дивно, що прем'єр-міністр України замість того, щоб займатися численними проблемами своєї країни, яка наближається до економічного колапсу, приїхав у Нью-Йорк для того, щоб пізно ввечері виступити перед напівпорожнім залом Генеральної асамблеї", – заявив Чуркін.

Порошенко підписав указ про невідкладні заходи щодо зміцнення обороноздатності, парламент розгляне законопроект про скасування позаблоковості

Учора ввечері, 24 вересня, Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 28 серпня "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності", повідомляє прес-служба Глави держави.

Один із пунктів рішення РНБО доручає Кабміну розробити і подати Президентові України для внесення на розгляд Верховної Ради України як невідкладний законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості.

Сьогодні прес-служба ВРУ повідомила, що парламент на наступному пленарному засіданні розгляне урядовий законопроект про відмову від позаблокового статусу України, зареєстрований у парламенті 29 серпня.

Крім того, Кабінету міністрів доручається вирішити питання про тимчасове закриття всіх пунктів пропуску на кордоні з Росією.

"Вирішити в установленому порядку питання про тимчасове закриття пунктів пропуску на державному кордоні України з Російською Федерацією для автомобільного, морського, пішохідного сполучення та припинення руху через них, а також, у разі необхідності, питання про тимчасове закриття пунктів пропуску для інших видів сполучення", – йдеться в документі.

Крім того, згідно з рішенням РНБО, Міністерство оборони України невідкладно має прискорити процес створення четвертого виду Збройних сил України – Сил спеціальних операцій.

"Прискорити формування Сил спеціальних операцій Збройних сил України, оснащення їх сучасними засобами озброєнь і військовою технікою", – сказано в рішенні.

Також, Міноборони доручено посилити спільно з Міністерством внутрішніх справ України і Управлінням держохорони охорону важливих державних і військових об'єктів, а також прискорити облаштування об'єднань і частин Військово-морських сил ЗСУ в нових місцях базування і досягнення ними готовності до виконання бойових завдань.

Також, згідно з рішенням РНБО, оборонне відомство разом з Національною гвардією і Державною спеціальною службою транспорту має вжити заходів, щоб уникнути залучення військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань у антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях.

Крім того, Міноборони і МЗС за участю "Укроборонпрому" повинні забезпечити використання в інтересах розвитку оборонно-промислового комплексу України можливостей співпраці України з НАТО у сфері озброєнь і технічних стандартів, зокрема участь України в багатонаціональних проектах ініціативи НАТО "Розумна оборона".

Литва боїться, що слідом за Україною об'єктами агресії РФ можуть стати країни Балтії, а США поки не відмовляється від санкцій

Агресія президента Росії Володимира Путіна в Україні породила побоювання, що наступними на черзі можуть стати країни Балтії (всі три – члени НАТО). Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте, передає InoPressa з посиланням на The Washington Post.

За словами Грібаускайте, ситуація в Україні досі погіршується. "Російські війська як і раніше знаходяться на території України. Це значить, що Європа і світ дозволяють Росії бути країною, яка не тільки загрожує сусідам, а й організовує війну проти своїх сусідів. Це той же міжнародний тероризм, який ми маємо в Іраку і Сирії", – сказала вона.

"Якщо ми проявимо надмірну м'якість в плані наших санкцій або приймемо санкції, але не здійснимо їх на практиці, я думаю, що він (Путін – ред.) зайде далі в спробах об'єднати (анексувати – ред.) Східну Україну з Південною Україною і Кримом", – сказала президент Литви.

Посол США в Україні Джеффрі Пайетт, у свою чергу, виключає можливість зняття санкцій США проти Росії до виведення її військ з території України. Зокрема він сказав, що США підтримують мирний план Президента Петра Порошенка, а саме пункти про виведення всіх російських військ і військової техніки з України та поновлення контролю України над міжнародним кордоном з Росією.

"Поки згадані раніше умови не будуть виконані, ми навіть не повинні говорити про зняття санкцій. Адже досі Росія не ліквідувала причини, які викликали цю кризу", – сказав він.

Пайетт вважає Організацію з безпеки і співробітництва в Європі найбільш об'єктивною в питанні оцінки дій Росії щодо виконання згаданих умов.

А от президент Швейцарії і діючий голова ОБСЄ Дідьє Буркхальтер вважає, що ізоляція Росії від решти Європи не вирішить жодних проблем, а тільки створить ще більш значні. Про це він заявив під час свого виступу на пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Лукашенко заявляє, що Путін не хоче воювати, а МЗС РФ стало використовувати термін "Новоросія"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що Росія не воює на Донбасі і не хоче ні з ким вести економічну війну.

"Знаючи психологію, дуже добре знаючи керівництво Росії, – Росія не хоче ні з ким вести, а в цій ситуації тим більше, економічну війну. Якщо Україна, Молдова, інші країни, підписавши договір про асоціацію з ЄС, не будуть шкодити Росії, а я впевнений, найближчим часом, якщо шкоди російській економіці не буде, ви нормалізуєте з нею відносини", – сказав він.

Крім того, на думку білоруського президента, війни на Донбасі не буде. "Тому що вона не потрібна нікому. Війна ведеться, коли хтось думає перемогти, але всі сторони конфлікту переконані, що перемоги їм не здобути: ні українська армія не переможе, ні армія опору, яка там є, яку називають сепаратистами. Багато хто вважає , що там Росія воює, Росія там не воювала, і якщо вона буде воювати, вона теж не переможе, тільки гірше зробить", – зазначив Лукашенко.

Зазначимо, що Міністерство закордонних справ РФ почало називати захоплену терористами частину Донбасу "Новоросією". Такий висновок можна зробити з повідомлення МЗС РФ про зустріч міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова і держсекретаря США Джона Керрі.

"Обговорювалася ситуація на Україні в контексті зусиль, що вживаються, щодо забезпечення сталого перемир'я на Південному Сході та налагодження прямого діалогу між владою у Києві і керівництвом Новоросії", – йдеться у повідомленні.

Турчинов підписав закон про люстрацію, Кабмін чекає підпису Президента

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав закон про люстрацію і закликав Президента України Петра Порошенка поставити свій підпис під документом сьогодні.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Закон про очищення влади, прийнятий Верховною Радою 16 вересня, стане платформою для проведення реформ в Україні, оскільки вже ніхто не буде гальмувати реформаторські починання, заявив Олександр Турчинов.

Він зазначив, що в українських політиків багато років "не доходили руки" до реалізації закону про люстрацію.

Міністр юстиції Павло Петренко, в свою чергу, запевняє, що уряд ухвалить всі необхідні рішення для реалізації цього закону.

"З першого дня набрання чинності цього закону Кабмін ухвалить всі необхідні рішення для його реалізації", – сказав Петренко.

Карта АТО на 12-00 25 вересня

_25-09

Порошенко заявив, що в Україні настало реальне перемир'я

Президент України Петро Порошенко зазначає, що за середу, 24 вересня, вперше за тривалий час у зоні АТО на Донбасі не загинув жоден українець.

"Учора був перший день за багато місяців, коли Україна не мала жодного загиблого. Це перший день реального перемир'я. Слава Україні!", – написав він на своїй сторінці в Twitter.

Нагадаємо, угода про перемир'я була укладена в Мінську ще 5 вересня. 20 вересня сторони конфлікту (Україна, Росія, терористи) та ОБСЄ прийняли меморандум щодо виконання умов перемир'я.

Стало відомо про місцеперебування української льотчиці Савченко

Українська льотчиця Надія Савченко зараз перебуває в московському СІЗО-6. Про це повідомив один з адвокатів Савченко Микола Полозов у своєму Twitter.

"Ми знайшли Надію Савченко! Вона в СІЗО-6 в Печатниках. З нею наш колега, адвокат Ілля Новіков", – написав Полозов.

Вчора адвокат Савченко Марк Фейгін повідомив, що Надію ще 22 вересня етапували з воронезького СІЗО в невідомому напрямку.

У свою чергу офіційний представник Слідчого комітету Російської Федерації Володимир Маркін повідомив, що Савченко проведуть психіатричну експертизу в Москві.

СБУ зайнялася останнім кредитом РФ для Януковича, проти екс-міністра фінансів Колобова порушили справу

Служба безпеки України почала кримінальне провадження відносно колишнього міністра фінансів України Юрія Колобова та інших членів Уряду України. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Зловживаючи службовим становищем, у порушення вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік", Колобовим Ю.В. та іншими високопоставленими посадовими особами було організовано і забезпечено випуск облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 мільярди доларів США за рахунок "Фонду національного добробуту" Російської Федерації, а також незаконно перераховано комісію в сумі 450 тисяч доларів США на користь "VTB Capital plc" (дочірня компанія російського банку "ВТБ", м. Лондон) за розміщення зазначених державних паперів", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в грудні минулого року на той момент президент України Віктор Янукович і президент РФ Володимир Путін домовилися, що Росія викупить українських єврооблігацій на 15 мільярдів доларів.

Зазначимо, сьогодні на прес-конференції Президент Петро Порошенко заявив, що має намір внести до Верховної Ради законопроект про заочне засудження осіб, яких неможливо доставити в Україну.

Глава "Нафтогазу" заявив, що говорити про подорожчання газу в 4 рази поки рано

На сьогодні говорити про терміни зрівнювання ціни газу для приватних та промислових споживачів в Україні поки рано. Про це заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає "Апостроф".

"Питання про зміну ціни на газ почало обговорюватися. Йде дискусія на рівні Кабінету міністрів, НАК "Нафтогаз України" і новою комісією з регулювання тарифів – НКРЕКП. Ця дискусія тільки почалася, коли і до яких результатів вона приведе, поки сказати складно", – заявив Коболєв.

Нагадаємо, раніше заступник голови "Нафтогазу" Олександр Тодійчук заявив, що НАК не виключає, що вже цього року може бути встановлена єдина ціна на газ для всіх споживачів України, що призведе до подорожчання палива для потреб населення в чотири рази.

НБУ підтягнув курс долара до 12,95 грн, а Порошенко розповів, що буде далі

У четвер, 25 вересня (з 14: 00), офіційні курси основних валют до гривні встановлені на такому рівні:

1 долар США – 12,95 грн
1 євро – 16,61 грн
10 російських рублів – 3,37 грн

Порівняно з минулим офіційним курсом долар став дорожче на 1 копійку і встановився на рекомендованому самим НБУ рівні.

У четвер котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку України до закриття торгів встановилися на рівні 12,96-13,30 грн / дол. проти 12,95-13,30 грн / дол на 12:00, передає УНІАН.

Як повідомлялося, після рекордного зростання долар на міжбанку опустився до рекомендованого Нацбанком рівня. Про це домовилися банки і НБУ.

При цьому Нацбанк закликав комерційні банки забезпечити населення можливістю придбання готівкової іноземної валюти.

Президент Петро Порошенко вважає, що "проблеми з курсом складаються з кількох речей – неблагополучна кон'єктура експорту (ціна на зерно впала на 50%), експортна виручка скоротилася, потенціал промисловий сходу був розгромлений. В умовах війни інвестиції в країну не йдуть.

І курс долара відображає ці процеси. Але таку ж війну як на сході ведуть усередині країни – хтось підриває стабільність України, руйнуючи стабільність курсу. Я запевняю, що робитиму все залежне від мене в рамках закону, щоб зупинити атаку на гривню, спекулятивні операції, спроби розвести паніку, встановити неіснуючі котирування.

Щоб повернути стабільність на валютний ринок, треба в першу чергу провести реформи – побудувати інвестиційний клімат, закінчити війну, залучити інвестиції та переглянути програму МВФ, яка була розрахована на мирний час, залучити макрофінансову допомогу – ще один мільярд євро від ЄС, отримати від США кредит ще на 1 млрд доларів, щоб перенести пікове навантаження на курс. Збереження національної валюти – це також збереження країни", – сказав Президент під час прес-конференції.

Експорт українських товарів до ЄС зріс на 25%

Представництво Європейського Союзу в Україні констатує зростання експорту українських товарів до країн-членів ЄС на 25%. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Представництва ЄС в Україні.

"Український експорт до Європейського Союзу зріс на 25% у травні-червні 2014 року в порівнянні з подібним періодом минулого року", – сказано в повідомленні.

Разом з тим наголошується, що це стало можливим завдяки рішенню одностороннього відкриття ринку ЄС для українських експортерів.

Також стверджується, що дане зростання в певній мірі компенсує втрати, які Україна відчуває в експорті в Росію (-24,5% у першому півріччі 2014).

У повідомленні сказано, що аграрний сектор України найбільше виграє після відкриття для українських виробників європейського ринку.

Як відомо, ЄС, Україна і Росія домовилися відкласти початок дії Зони вільної торгівлі ЄС та України до 2016 року зі збереженням відміни митних зборів ЄС для українських товарів. Тимчасова відміна митних зборів Європейського Союзу для українських товарів набула чинності 23 квітня.

На думку міністра закордонних справ Литви Лінаса Лінкявічюса, рішення про відстрочення імплементації Угоди про асоціацію в частині Зони вільної торгівлі – потенційно небезпечний крок. За його словами, такі дії "відкривають ворота Москві для тиску з метою внесення змін до тексту угоди". Про це міністр сказав в інтерв'ю The Wall Street Journal.

Ціни на бензин в Україні 25 вересня

Після різкого подорожчання бензину, що спостерігалося на початку тижня і торкнулося всіх великих українських роздрібних операторів АЗС, у четвер на підняття котирувань пішли лише кілька локальних гравців.

Як результат, середня вартість палива найбільше піднялася в Полтавській області – на 11 коп. – до 16,83 грн за літр "другого", і на 8 коп. – до 17,06 грн за літр "п'ятого". У Харківській області середня ціна "двійки" підвищилася на 6 коп. – до 16,79 грн / л, а "п'ятірки" – на 5 коп. – до 17,01 грн / л. У Вінницькій області середня ціна бензину А-92 на АЗС піднялася на 2 коп. – до 16,85 грн / л, а А-95 – на 3 коп. – до 17,13 грн / л.

Причиною послужило те, що низка операторів, представлених у цих регіонах, пішла на підвищення роздрібних котирувань на 10-30 коп.

У середньому, найдорожчий бензин як і раніше на Донбасі і в столичному регіоні, а найдешевший – у Сумській та Чернігівській областях.

.png_11

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти