Підсумки дня, 25 березня: Відставка Коломойського, арешт глави ДСНС, активізація бойовиків і багато іншого

25 березня 2015, 20:30

Головні події середи за версією Сегодня.иа

Порошенко прийняв відставку Коломойського, СБУ попередила в Дніпропетровську серйозну провокацію

Реклама

У середу, 25 березня 2015 року, президент Петро Порошенко поставив крапку в губернаторській кар'єрі Ігоря Коломойського. О пів на другу ночі глава держави підписав указ, яким звільнив олігарха з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Як сказано в повідомленні прес-служби глави держави, президент задовольнив прохання самого Коломойського.

"Ми повинні забезпечити мир, злагоду, стабільність і спокій. Ми з вами зробили багато для того, щоб Україна була об'єднана, щоб Україна була захищена, щоб безпека України не ставилася під питання", – заявив Коломойському Петро Порошенко . "Спасибі", – сказав президент, підписуючи указ про відставку. "І вам дякую за співпрацю", – сказав Коломойський. "Упевнений, що ви залишаєтеся патріотом України, патріотом Дніпропетровська", – сказав наостанок президент вже звільненому екс-губернатору.

Реклама

Слідом за Коломойським у відставку подав його заступник Геннадій Корбан.

У суботу, 28 березня, у Дніпропетровську відбудеться мітинг-концерт, де буде заслухано річний звіт команди Коломойського.

В. о. губернатора Дніпропетровської області призначений Валентин Резніченко, який керував Запорізькою областю.

Резніченко народився 22 квітня 1972 року в Дніпропетровську. З 1996 року працював у Групі компаній ТОВ "Український медіа-холдинг" Бориса Ложкіна (нині – глава Адміністрації президента).

Голова СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що Служба безпеки України припинила можливе залучення сепаратистів для дестабілізації ситуації у Дніпропетровську.

Реклама

"Провокація, яка планувалася, роздувалася, в тому числі з можливим заведенням проплачених провокаторів із Луганської та Донецької областей у виконанні бандформування, яке, в тому числі, причетне до вбивства офіцера СБУ, зірвана. Цього не станеться", – зазначив він.

Наливайченко розповів, що можливі інші віча, громадські збори у Дніпропетровську, але завдання СБУ – захищати безпеку людей. "Якщо вони (на це віче – авт.) виходять або вийдуть, якщо це їхнє щире прагнення, якщо це будь-яка громадська акція – то ми будемо захищати безпеку", – додав голова СБУ.

Президент підписав закон, що стосується "Укрнафти", джерело повідомляє, що конфлікт вирішили поки заморозити

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством), який передбачає зниження кворуму для проведення зборів акціонерів до 50% плюс 1 акція не з 1 січня 2016 року, а невідкладно. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Документом вносяться зміни до статті 30, 38, 41, 55, якими запроваджується єдиний підхід до зниження кворуму для всіх акціонерних товариств, у тому числі, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і де вона є власником 50% і більше простих акцій", – йдеться у повідомленні.

Реклама

Крім того, документом вдосконалюється механізм обрання й діяльності органів акціонерного товариства, забезпечується дійовий механізм виконання рішень товариства про виплату дивідендів.

Введені механізми також сприятимуть додатковим надходженням до державного бюджету України в результаті підвищення ефективності прийняття і виконання рішень про виплату дивідендів акціонерними товариствами, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави.

Як повідомило "Сегодня" джерело в оточенні президента, відставка Ігоря Коломойського з посади голови Дніпропетровської ОДА не означає припинення конфлікту між ним і державою за контроль над "Укрнафтою" і "Укртранснафтою".

"Президент і його оточення радили Ігорю Валерійовичу залишити підприємства. Він не погодився. Зійшлися на думці, що ситуацію на час заморозять", – підсумувало джерело.

У планах влади – оголосити відкритий прозорий конкурс щодо зміни менеджменту в "Укрнафті" і "Укртранснафті".

Главу ДСНС Бочковського та його заступника затримали на засіданні Кабміну, в. о. голови відомства призначений Шкіряк

Главу Держслужби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його першого заступника Василя Стаєцького затримали правоохоронці на засіданні Кабінету міністрів у середу.

Як повідомляє прес-служба МВС, Бочковському і Стаєцькому інкримінують організацію злочинних схем щодо закупівлі пального за завищеними цінами. При переказі коштів через офшорні компанії частина з них були переведена на особисті рахунки Бочковського і Стаєцького.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що Бочковський затриманий на 64 години згідно зі статтею 208 КПК (Кримінально-процесуального кодексу). "Далі буде санкція суду і запобіжний захід на підставі позиції нашої і прокуратури", – сказав Аваков.

За словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, уряд звільнив обох чиновників, а також керівників ДСНС в областях.

Арсеній Яценюк також заявив про намір звернутися до європейських і американських партнерів з проханням допомогти відстежити всі фінансові транзакції чиновників ДСНС, які здійснювалися за кордоном.

Тимчасовим виконувачем обов'язків голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій за пропозицією міністра МВС призначено Зоряна Шкіряка.

Як повідомив народний депутат Антон Геращенко, під час представлення Шкіряка колективу ДСНС у будівлі проходили обшуки.

Сергій Бочковський був призначений головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій 23 квітня 2014 року.

МВС веде розслідування по міністерствах, які очолювали "свободівці", СБУ перевіряє причетність нардепів до злочинних угруповань

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляє про проведення розслідування щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України і Міністерства екології та природних ресурсів, коли їх очолювали представники ВО "Свобода".

"У "Свободі" є два міністри, які були в складі попереднього уряду, щодо обох міністерств йде розслідування", – сказав він на брифінгу в середу.

"Перш за все, мова йде про компанії, які діють у складі блоку МінАПК – Державна зернова корпорація і низка інших компаній. Там дійсно має місце предмет наших інтересів. Те ж стосується низки компаній, які діяли в Мінекології. Це традиційні зловживання, як і в ДСНС, але колись треба з ними закінчувати", – пояснив глава МВС.

Як відомо, представник ВО "Свобода" Ігор Швайка у 2014 році очолював Мінагрополітики, а "свободівець" Андрій Мохник був у той час головою Мінекології.

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко повідомив, що у разі доведення причетності народних депутатів до спонсорування банди, на рахунку якої вбивства і грабежі, у Верховну Раду України буде направлено подання про зняття з них депутатської недоторканності.

"Це спільна позиція Генеральної прокуратури, СБУ і МВС", – сказав Наливайченко журналістам у середу в Києві.

В тренді
Литвин заявив про бажання стати ректором університету імені Шевченка

Порошенко вважає, що СБУ повинні реформувати за стандартами НАТО та ЄС, Наливайченко каже, що Рада повинна позбавити відомство низки функцій

Служба безпеки України повинна формуватися за критеріями НАТО і ЄС, заявив президент Петро Порошенко.

Президент вважає, що слід посилити повноваження СБУ у сферах боротьби з тероризмом і захисту суверенітету.

"Варто посилити повноваження СБУ у сферах боротьби з тероризмом, захисту державного суверенітету, конституційного ладу, захисту демократичних цінностей суспільства", – додав він.

Голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що робота відомства має бути сконцентрована на двох ключових напрямах – контррозвідка і боротьба з тероризмом.

Наливайченко підкреслив, що законодавці повинні позбавити СБУ функцій, які невластиві європейській спецслужбі. За його словами, це слідчі функції та боротьба з корупцією.
Глава СБУ пояснив, що зі створенням Антикорупційного бюро ці функції повинні бути об'єднані в одному потужному, але єдиному державному органі, який би сконцентрував і оперативну, і слідчу роботу, і кримінальне переслідування".

Наливайченко висловив сподівання, що в нинішньому році така законодавча робота буде проведена.

Президент схвалив збільшення чисельності ЗСУ до 250 тисяч людей і вимагає прояви сепаратизму "випалювати розпеченим залізом"

Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий 5 березня парламентом закон №235-VIII "Про чисельність Збройних сил України", яким гранична чисельність ЗСУ затверджена в розмірі 250 тис. осіб, у тому числі 204 тис. військовослужбовців.

Згідно з підписаним законом, в особливий період чисельність Збройних сил збільшується на чисельність особового складу, призваного на військову службу на виконання нормативних актів про мобілізацію.

Також президент України Петро Порошенко заявив, що будь-які прояви сепаратизму неприпустимі.

"У самому зародку треба душити ці прояви, випалювати розпеченим залізом. Жорсткість тут цілком виправдана", – підкреслив президент.

Також він вимагає від усіх правоохоронних органів координації зусиль у боротьбі з незаконним обігом зброї, якій повинна приділятися найбільша увага.

"Вимагаю посилити координацію та відповідних зусиль з іншими правоохоронними органами. Армія тепер у нас велика, щоб вмістити всіх любителів постріляти. Будь-яким іншим стрільцям місце у в'язниці", – підкреслив Порошенко.

РНБО повідомляє, що на Донбасі активізувалися диверсанти і провокатори, військові очікують "відновлення активних дій"

За оперативною інформацією, на Сході країни активізувалися диверсійно-розвідувальні групи противника. Про це сьогодні повідомив спікер РНБО Андрій Лисенко.

За його словами, основною метою цих груп є пошук слабких місць в оборонних позиціях українських сил і створення провокацій під виглядом українських військових на лінії розмежування. Крім того, військові фіксують активну розвідувальну діяльність з повітря.

"За минулу добу зафіксовано польоти 5 безпілотних апаратів над Маріуполем і Станицею Луганською. Ще два російські безпілотники вели повітряну розвідку на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом поблизу села Червоний Чабан", – зазначив Лисенко.

При цьому в Луганській області бойовики стягують сили для нових наступів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє речник штабу військової операції Руслан Ткачук.

"Очікується відновлення бойовиками так званої "ЛНР" активних бойових дій, особливо на Станично-Луганському напрямку та напрямку міста Щастя. Бойовики використовують перемир'я для бойової підготовки особового складу, накопичення бойової техніки у смуги зіткнення і проведення фортифікаційних робіт", – йдеться у повідомленні.

Також, за інформацією Ткачука, продовжують обстріли зі стрілецької зброї, ПГ, АГС-17 і міномети.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що сторони конфлікту на сході України в цілому дотримуються умови перемир'я. "Режим припинення вогню на сході України в цілому дотримується, однак ситуація залишається крихкою", – сказав він.

За словами Столтенберга, для стабілізації ситуації на сході України сторони конфлікту повинні дотримуватися положень мінських угод.

Карта бойових дій на 12-00 25 березня

.jpg_142

Moody's знизило кредитний рейтинг України, Яценюк повідомив, що країна починає операції з розстрочення держборгу

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило кредитний рейтинг України до "Ca" з "Caa3", залишивши прогноз негативним. Про це повідомляє сайт агентства.
Боргові зобов'язання з таким рейтингом вважаються високоспекулятивними і близькими до дефолту.

Агентство пояснює, що головною причиною зниження рейтингу стала вірогідність появи істотних збитків у зовнішніх приватних кредиторів через плани уряду країни реструктурувати більшість єврооблігацій.

"Негативний" прогноз відображає очікування, що рівень боргу України буде залишатися високим, незважаючи на реструктуризацію і плани на проведення реформ", – йдеться у повідомленні.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що український уряд оголосив про початок проведення операцій з реструктуризації зовнішнього боргу.

"Уряд починає операції з реструктуризації боргу для того, щоб зменшити навантаження на державний бюджет і на країну. Того значного зовнішнього боргу, який є в країні", – сказав Яценюк.

НБУ підвищив курс долара

Сьогодні, 25 березня, з 14:30 НБУ встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:

1 долар США – 23,55 грн;
1 євро – 25,79 грн;
10 російський рублів – 4 грн.

Таким чином, курс долара порівняно з попередніми значеннями зріс на 27 коп. (історичний максимум – 30,01 грн/дол). Курс євро підвищився на 38 коп. Курс рубля став вище на 9 коп.

Всі подробиці в спецтемі Коломойский vs киевские власти

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти