Підсумки дня, 17 вересня: Імплементація УА, люстрація, законність голосування за "особливий статус" і багато іншого

17 вересня 2014, 20:24

Головні події дня за середу за версією "Сегодня.ua"

Кабмін затвердив план імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, у США говорять про поразку РФ

Реклама

Сьогодні Кабінет міністрів проголосував за затвердження плану імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Голосування відбулося за пропозицією прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Імплементація ратифікованої у вівторок Угоди про асоціацію між Україною та ЄС має бути завершена до 2017 року, заявляє прем'єр-міністр України Яценюк. "До 2017 року Угода повинна бути повністю імплементовано", – заявив він, відкриваючи засідання Кабміну в середу вранці.

Реклама

Глава уряду підкреслив, що імплементація УА для уряду вкрай важлива, а ЄС дав додатковий перехідний період для української економіки, коли європейський ринок для українських товарів відкритий.

За оцінками Яценюка, це додатково принесе 500 млн євро для української економіки протягом року.

Яценюк також заявив, що сподівається на отримання Україною членства в ЄС.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський, який також перебував на засіданні, заявив, що Європейський Союз готовий сприяти Україні в імплементації Угоди про асоціацію. "Урядовий офіс з питань євроінтеграції може розраховувати на допомогу інституцій ЄС, обмін досвідом, точно так само і країн-членів ЄС", – сказав він.

Як відомо, вчора, 16 вересня, відбулася ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС. "За" проголосували 355 народних депутатів Верховної Ради. Одночасно цей документ ратифікували депутати Європарламенту, рішення підтримали 535 парламентаріїв.

Реклама

Представник Державного департаменту США Марі Харф на брифінгу у Вашингтоні зазначила, що Сполучені Штати Америки вважають вчорашню ратифікацію в Європарламенті і Верховній Раді Угоди про асоціацію свідченням поразки РФ. Вона зазначила, що Росія намагалася не допустити ратифікації угоди та втілення її положень у життя.

Під люстрацію підпадає близько 1 млн осіб, почнуть з Мін'юсту і Міноборони

Під дію закону про люстрацію потрапляє близько 1 млн чоловік. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання Кабміну.

"За нашими підрахунками, під дію цього закону підпадає близько 1 млн різного роду чиновників, держслужбовців, працівників правоохоронних органів. У тому числі – Кабміну, МВС, СБУ, Генпрокуратури. Головне, щоб туди потрапила суддівська влада, яка фальсифікувала справи", – сказав він.

При цьому Яценюк доручив створити комісію з люстраційної перевірки членів Кабміну, а також єдиний держреєстр осіб, відносно яких застосована люстрація.

Реклама

Голова Громадського люстраційного комітету України Єгор Соболєв заявив, що Закон України "Про очищення влади" розпочнеться з Міністерства юстиції, адже спочатку повинно пройти очищення те відомство, яке надалі займатиметься люстрацією інших органів.

Найголовнішим завданням Закону "Про очищення влади" Соболєв назвав люстрацію генералів штабу і Міноборони. "Ми билися як леви, всі розробники, щоб залишити цю норму в законі. Всі начальники в армії, незалежно від того, чи є у нього погони, чи ні – вони повинні пройти люстрацію. Від люстраційної перевірки звільнені тільки солдати строкової служби", – повідомив він.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект "Про очищення влади" (про люстрацію).

"Батьківщина" має намір через КСУ домагатися скасування законів про особливий статус та амністії, а Турчинов каже, що голосування було законним

Партія "Батьківщина" готує подання до Конституційного суду України щодо відповідності Основному закону прийнятих на закритому засіданні Верховної Ради у вівторок законів про особливий статус деяких районів Донецької та Луганської областей і про амністію учасників збройних формувань, що діють на сході України. Про це заявила лідер партії Юлія Тимошенко.

Лідер партії також повідомила, що фракція "Батьківщина" збирається довести, що результати голосування за обидва законопроекти у вівторок були сфальсифіковані.

Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов у свою чергу запевняє, що голосування за президентські законопроекти пройшло штатно і для того, щоб це довести, звернувся в Службу безпеки України і Генеральну прокуратуру.

"Я офіційно звернувся до Служби безпеки України, Генеральну прокуратуру з тим, щоб вони негайно провели перевірку системи "Рада" і законності голосування", – сказав спікер на брифінгу в середу.

Уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко зазначила, що прийняття законів у закритому режимі пояснюється тим, що перед цим перед депутатами виступав начальник Генштабу із закритою інформацією. Про це заявила.

За її словами, рішення про проведення засідання Верховної Ради в закритому режимі приймалося керівництвом фракцій.

На думку Брюсселя, Україна виконує мінські угоди. Про це заявила Майя Коцьянчич, офіційний представник глави європейської дипломатії Кетрін Ештон.

"Ви знаєте їх становища. Це амністія, регіональний автономний статус – дуже хороший етап для пошуку політичного та мирного вирішення кризи", – сказала прес-секретар на брифінгу в середу.

У Держдумі РФ також підтримують прийняття Верховною Радою України закону про особливий статус деяких територій Донбасу.

"Ми підтримуємо і вважаємо позитивними процеси, які зараз відбуваються, – діалог що почався, прийнятий вчора Верховною Радою України закон про особливий статус територій південного сходу України", – заявив спікер Держдуми Сергій Наришкін.

У середу партія "Правий сектор" організувала пікет (близько 300 чоловік) біля будівлі Адміністрації Президента з вимогою до Глави держави Петра Порошенка не підписувати прийняті напередодні закони.

.jpg_34

Під АП пройшли протести проти особливого статусу для частини Донбасу. Фото: AFP

Яценюк не збирається легалізувати "ДНР" і "ЛНР" і обіцяє створити фонд для відновлення Донбасу

Легалізації самопроголошених Донецької і Луганської "народних республік" не буде. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Легалізувати терористів – так звані "ДНР" і "ЛНР"- ніхто не дозволить, і це моя політична позиція", – сказав прем'єр на засіданні уряду в середу, коментуючи ухвалений у вівторок закон про особливий статус деяких районів у Донецькій і Луганській областях.

За словами Яценюка, прийняття цього законопроекту було необхідно для встановлення миру, щоб запобігти загибелі українців.

Яценюк також доручив Міністерству фінансів України підготувати законодавчу базу для створення Спеціального фонду з відновлення деяких районів Донбасу.

"Я дав доручення Міністерству фінансів підготувати відповідний проект закону про створення спеціального фонду відновлення окремих територій Донецької та Луганської областей, який повинен наповнюватися: перше – з пожертвувань і фінансування українських олігархів", – заявив він, відкриваючи засідання Кабміну в середу.

Другим пунктом фінансування цього спецфонду прем'єр назвав міжнародну донорську допомогу.

"І третє, ми можемо з державного бюджету давати туди кошти, якщо ми відновимо повністю контроль над всією територією, підприємства почнуть працювати і платити податки в центральний бюджет. А забирати гроші у Львова, Полтави, Києва, Житомира, у пенсіонерів України... і відправляти їх на відновлення територій, які ми не контролюємо, ми не будемо", – підкреслив прем'єр-міністр України.

Крім того, за словами прем'єра, юрисдикція української держави повинна поширюватися і виконуватися на всій території України. "Я хочу чітко задекларувати, що будь-які збройні формування – міліцейські підрозділи, "народна міліція", муніципальна – повинні діяти в рамках і згідно з певним українським законодавством", – сказав він.

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада України на закритому засіданні прийняла президентський закон про введення особливого порядку самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей терміном на три роки, а також про проведення позачергових місцевих виборів у цих регіонах 7 грудня поточного року.

Разом з тим окремі керівники терористичної організації "ДНР" відмовилися допускати українські інститути до організації та проведення дострокових місцевих виборів на Донбасі 7 грудня. Про це заявив так званий "прем'єр" "ДНР" Олександр Захарченко. "У нас своя верховна рада, і ми самі будемо вирішувати, коли і які вибори нам проводити. Ніяких виборів, організованих Україною, у нас проводитися не буде", – сказав він.

При цьому Захарченко зазначив, що не має наміру брати участь в засіданнях Контактної групи щодо України, які очікуються найближчим часом.

У той же час так званий "віце-прем'єр" "ДНР" Андрій Пургін заявив про готовність продовжувати діалог з Києвом, незважаючи на заяву прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про відмову Києва легалізувати "ЛНР" і "ДНР".

Він пояснив, що керівництво "самопроголошеної республіки" уважно вивчило президентський закон про особливий статус Донбасу і знайшло в ньому низку пунктів, які можуть обговорюватися в рамках діалогу між сторонами конфлікту.

Яценюк доручив тримати армію в бойовій готовності, а Геращенко повідомляє, що оснащення бійців йде вкрай погано

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив міністру оборони Валерію Гелетею і міністру внутрішніх справ Арсену Авакову тримати українські війська в стані повної бойової готовності. Про це він повідомив під час засідання Кабінету міністрів.

Яценюк додав, що реалізація мирного плану у жодному разі не повинна розслабляти.

В тренді
Війну в Україні відчує кожна країна Європи – головне з інтерв'ю Зеленського

"Повна готовність. Довіри немає, тим більше – росіянам", – підкреслив він.

За словами Яценюка, щоденні втрати України від бойових дій на Донбасі становлять близько 80 млн грн і країна потребує встановлення миру, зазначає прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Він знову заявив, що було два варіанти розвитку подій: "Поганий і дуже поганий, і обраний поганий варіант".

А спікер ВРУ Олександр Турчинов сьогодні на брифінгу заявив, що не впевнений, що прийняття президентських законопроектів 16 вересня зупинить агресію Російської Федерації і зазначає, що кожен день миру слід використовувати для зміцнення обороноздатності України.

"Кожен день миру, коли не відбувається активне військове протистояння, ми повинні використовувати не для політичних баталій, a для зміцнення наших Збройних сил, відновлення нашого військового потенціалу", – заявив Турчинов.

У той же час глава Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань перевірки використання державних коштів, перерахованих громадянами України на підтримку ЗСУ, і коштів держбюджету Ірина Геращенко заявила, що силові відомства відтягують закупівлю озброєння для української армії.

"На жаль, державна машина, уряд і виконавча влада не перелаштувалися на динамічні рейки, які повинні існувати в умовах проведення АТО", – говорить Геращенко.

Тим часом бойовики так званих "ДНР" і "ЛНР" оголосили про створення "Об'єднаної армії Новоросії". "Документ, який було підписано, знаменує народження Об'єднаної армії Новоросії, в якій зіллються сили армій" ДНР "і" ЛНР ", що дозволить збройним силам Новоросії вирішувати найскладніші завдання", – йдеться в повідомленні прес-служби бойовиків.

Примітно, що в прийнятому "документі" згадується "подальший наступ, з метою звільнення народів Новоросії і України".

У НАТО, в свою чергу, повідомляють, що поки Росія вивела з території України частину своїх військ, але вони залишаються поблизу кордонів.

"З максимум 10 російських батальйонно-тактичних груп, які були на території України, думаю, ще чотири залишається там. Росія виводить свої сили зі сходу України, але... ці сили можуть швидко повернутися назад, якщо буде такий наказ", – заявив головнокомандувач військ НАТО в Європі Філіп Брідлав, передає "Радіо Свобода".

Карта АТО на 12-00 17 вересня

_17-09

З полону терористів звільнені близько тисячі українців – Геращенко

На даний момент з полону терористів вдалося звільнити приблизно 1000 осіб. Про це під час брифінгу повідомила уповноважений Президента з урегулювання ситуації на сході України, народний депутат Ірина Геращенко.

"На сьогодні Служба безпеки України зареєструвала більше 2 400 осіб, які залишаються в полоні. Нині звільнили вже близько тисячі осіб. Для того, щоб цих людей звільнити, сьогодні уточнюються списки і з'ясовуються обставини, де вони знаходяться", – повідомила Геращенко.

"Влада" Криму заарештувала майно Меджлісу, Путін назвав кандидатури на посаду "губернатора" Криму

Представники силових структур сьогодні знову відвідали будівлю Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі. Цього разу вони принесли постанову прокуратури про опечатування всього рухомого і нерухомого майна організації.

"На підставі рішення суду Центрального району Сімферополя відкрито провадження відносно майна. Нам дали добу на добровільне виконання цієї постанови", – пояснила Сегодня.ua член Меджлісу Еміне Авамілєва.
За її словами, візитери вже покинули будівлю, пробувши в ній хвилин 30-40.

"Йдеться про накладення арешту на майно – як рухоме, так і нерухоме. Це значить, що власник ніяк не може його використовувати або розпоряджатися. У тому числі – вести діяльність або входити в будівлю", – підкреслила Авамілєва.

Як відомо, вчорашній обшук в будівлі та постанова про арешт майна пов'язані з розслідуванням подій 3 травня, коли Мустафі Джемілєву заборонили в'їзд до Криму.

Нагадаємо, вчора під час обшуку в Меджлісі були вилучені особисті речі Джемілєва.

Сьогодні президент РФ Володимир Путін вніс на розгляд самопроголошеної Державної Ради Криму кандидатів на посаду глави Республіки Крим". Про це повідомляє сайт Кремля.

Згідно з пропозицією Путіна, на цю посаду претендують чинний глава уряду півострова Сергій Аксьонов, міністр екології та природних ресурсів Криму Геннадій Нараєв і депутат Держдуми Олександр Терентьєв.

НБУ назвав пріоритети своєї роботи

Рада Національного банку України (НБУ) рекомендувала правлінню регулятора зосередитися на підтримці стабільності банківської системи та валютного ринку, а також підвищенні ліквідності Фонду гарантування фізичних осіб. Про це йшлося на засіданні ради 11 вересня, коли за підсумками обговорення рада затвердила Основні напрямки грошово-кредитної політики на 2015 рік.

"Головним напрямом грошово-кредитної політики на 2015 рік має стати зниження показника приросту індексу споживчих цін (інфляції – Ред.) За рік до рівня близько 9%. Зростання реального ВВП у 2015 році передбачається на рівні 1%, приріст монетарної бази прогнозується на рівні 20%. Прогнозні значення угоди між відповідними органами державної влади України та Міжнародним валютним фондом у рамках програми stand-by ", – зазначили члени ради НБУ, передає прес-служба регулятора.

Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва в свою чергу запевнила, що НБУ рішуче налаштований дотримуватися прийнятих відповідно до програми МВФ зобов'язань.

Курс долара 17 вересня: підсумки дня

У середу, 17 вересня, на українському міжбанківському ринку курс долара в цілому продовжував утримувати свої позиції.

Так, торги по долару США відкрилися котируваннями 14,10-14,4, до 12:00 звузився спред (різниця між курсом продажу і курсом купівлі) – 14,15-14,25 грн / дол. До закриття торгів цінові рівні знизилися до 14-14,2 грн / дол.

Ринок євро-гривня відкрився наступними котируваннями 18,25-18,64, до 12:00 ціни склали 18,33-18,46 грн / євро. До закриття торгів цінові показники пішли вниз до 18,13-18,4 грн / євро.

Рублевий ринок відкрився котируваннями 0,3681-0,3760, до 12:00 ціни концентрувалися в діапазоні 0,3686-0,3717 грн / руб. До закриття торгів ціни знизилися – 0,3649- 0,3679 грн / руб.

На міжнародному валютному ринку ціни на валютну пару євро-долар змінювалися в діапазоні 1,2925 / 1,2965.

При цьому НБУ сьогодні з 14:00 підняв офіційний курс долара до 13,08 грн / дол з 12,98 грн / дол.

.jpg_33

Окремі котирування сьогодні на міжбанку досягали 14,4 грн / дол. Дані: kurs.com.ua

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанку з початку 2014 знизився з 8,285 грн / дол: історичний мінімум на міжбанку був зафіксований 26 серпня – котирування досягли 14,3-14,7 грн / дол.

Ціни на бензин в України 17 вересня

Сьогодні ціни на паливному ринку залишилися практично без змін. По Україні середня роздрібна ціна літра "другого" склала 16,46 грн, а "п'ятого" – 16,70 грн.

_1_02

Зниження вартості бензину спостерігалося лише в Донецькій і Луганській областях, у решті регіонів країни ціни залишилися без коригування. В Луганській області бензин А-92 подешевшав у середньому на 2 коп. – до 16,81 грн / л. На Донеччині "двійка" відкотилася на 1 коп. – до 16,86 грн / л. Причиною зниження роздрібних цін послужило те, що локальні оператори пішли на зміну котирувань в бік їх зниження.

_2_01

Незважаючи на коригування цін, бензин на Донбасі як і раніше залишається найдорожчим в Україні. Найдешевше заправлятися в Сумській та Чернігівській областях.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти