Ірина Акімова: В Україні провалені цілі блоки реформ

23 липня 2015, 15:13

На думку Акімової, імітація реформ дискредитувала саму ідею Національної ради реформ

Імітація реформ з боку уряду дискредитувала ідею Національної ради реформ, який був створений рік тому, і який повинен був займатися впровадженням в Україні єдиної державної політики реформ та їх реалізації. Про це сказала директор центру "Нова соціальна та економічна політика" (НоСЕП) Ірина Акімова.

Реклама

"Створений рівно рік тому Президентом Національна рада реформ, по суті, дав відлік реформам нинішньої влади. На жаль, цей інститут розпочав свою діяльність зі скрипом, провівши перше засідання лише через 5 місяців. За цей час він перетворився на складну бюрократичну структуру, яка створює гарну піар-картинку – проводить засідання, обговорює проблеми, генерує звіти і міряє прогрес в реформах. Немає тільки одного – самих результатів реформ", – сказала Акімова.

За її словами, вся реформаторська діяльність уряду за останній рік звелася до бурхливої імітації реформ, або точніше до бурхливої імітації намірів реформ. "Намірів було багато і, в цілому, правильних. Наміри виразилися в численних розроблених і прийнятих програмних документах. Зокрема – в розробленій Нацрадою реформ стратегії-2020, в коаліційній угоді та програмі діяльності Кабінету міністрів, в плані заходів з виконання стратегії-2020 і програму діяльності КМУ в 2015 році, а з останніх – в економічній стратегії МЕРТ", – підкреслила директор НоСЕП.

Однак, як зазначила Акімова, не підкріплені конкретними діями, ці наміри дискредитували саму ідеологію реформ. "Темпи реформ вкрай повільні, якщо не сказати, що основні реформаторські документи провалені, про що рапортує сама влада", – сказала вона. Так, за інформацією Нацради реформ, на 1 червня 2015 року, за завданнями, термін реалізації яких вже настав, коаліційну угоду було виконано тільки на 39%, зазначила Ірина Акімова.

"Провалом цілі блоки реформ. Наприклад, напрям "розвиток підприємництва" виконаний на 14%, "національна безпека і оборона" – на 18%, "енергетика та енерго-незалежність" – на 20%, ЖКГ – на 33%. Угода про Асоціацію на 1 травня виконано на 28%", – підкреслила вона.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

Акімова також звернула увагу на те, що сьогодні провалені або досягнуті вкрай низькі результати, що не відповідають очікуванням суспільства, за всіма системним реформам, від яких залежить майбутнє країни та її розвиток, боротьба з корупцією та децентралізація.

За словами директора НоСЕП, влада продовжує займатися реформаторським популізмом, обіцяючи міфічні реформи, навіть ті, які нічого, в тому числі відсутність фінансування та війна, не завадило вже давно зробити: наприклад в дерегуляції – провести регуляторну гільйотину, запустити нормальну роботу Антимонопольного комітету, посилити захист прав інвесторів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти