"Не так все весело в політиці, як здається": інтерв'ю з "слугою народу" Ігорем Кривошеєвим

Якщо люди хочуть побачити ефективність ВР загалом, то, напевно, вони зможуть це побачити через місяць-два-три. Якщо ми говоримо про окремого депутата, тут буде складніше

Нова Верховна Рада оновилася на 80%. Під купол потрапили новачки без політичного досвіду, які жодного дня не працювали в органах державної влади і управління. Більш того, під брендом партії президента Володимира Зеленського до українського парламенту пройшли шоумени, КВК-ники, фотографи та організатори весіль. Ігор Кривошеєв, який зайшов до Верховної Ради за списком "Слуги народу" (СН), теж був КВК-ком. Однак останні п'ять років керував івент-агентством, яке займалося організацією розважальних заходів. В інтерв'ю сайту "Сьогодні" Ігор Кривошеєв, уродженець Закарпаття, розповів, чому вибрав комітет з екології, чи потрібно скасовувати "мовні квоти" і дозволяти подвійне громадянство.

- Ми з Вами говоримо за кілька днів до першого засідання новообраної Ради. Крім урочистої частини, що ще буде? Якесь шоу, флешмоб, зелені футболки? Все-таки, у вас же дуже молода і креативна фракція.

- Зрозуміло, що є деяка доля креативу. Але мені здається, що, все ж таки, ми починаємо серйозну роботу. Відповідно, роботу з флешмобу точно не починатимемо. Думаю, що ми просто станемо до роботи.

Реклама

- Тобто, навіть зелених футболок не буде?

- Я про таке не чув.

- А як взагалі готується фракція?

Реклама

- Думаю, ви повідомлені, що вже близько двох місяців у нас працюють підготовчі робочі групи, які поділилися за тематиками, схожі з назвами комітетів ВР, і кожна з цих груп опрацьовувала свою частину законопроектів, свій напрям. Бо якщо прочитати програму партії "Слуга народу", очевидно, що це досить великий об’єм роботи і кожен наш нардеп не зможе присвятити себе кожному з цих напрямків. Тому ми і поділилися, і кожна група працювала над своєю тематикою.

- В якій з 15-ти підгруп фракції Ви будете? Хто буде Вашим керівником? В якому будете комітеті?

Реклама

- Ці 15 підгруп не є тими підгрупами за тематиками – прототипами комітетів, про які я казав. Підгрупи, про які ви говорите, – це комунікаційна складова. У складі фракції "Слуга народу" 254 депутати. Вона дуже велика, такого ще не було. Звичайно, що у такої великої фракції будуть певні складнощі у комунікації. Тому, для того, щоб оперативно збирати думки і настрої всіх членів фракції, думаю, і були утворені ці 15 груп. Це така по суті мережева оптимізація.

- А в якій підгрупі Ви?

- Ці підгрупи не мають назв.

- Ну, у вас же там є якийсь керівник?

- Ні, керівників там немає. Є людина, яка займається комунікацією і організацією групи. Але, як нам пояснювали, це є не стільки керівна, скільки комунікаційна функція.

- Просто, вже озвучувалося, що керівники цих 15-ти підгруп будуть заступниками голови фракції СН.

- Так.

- Тож, в якій підгрупі Ви і хто у вас там заступник керівника фракції?

- Заступник, який входить до нашої групи, це Дмитро Соломчук (пройшов до парламенту за списком СН. – Авт.). Ми з ним давно працюємо, ще з президентської кампанії, тому встигли добре познайомитися.

- А в якому комітеті Ви будете?

- В комітеті з питань екології.

- Проходили співбесіду чи самі визначилися, що туди хочете?

- Чесно кажучи, нам дали свободу вибору. Єдине, що ми вже потім дивилися, що в деяких комітетах було трохи більше людей, в деяких трохи менше. Тому керівництво фракції визначало з огляду на пріоритетність, хто де буде кориснішим. Я обрав екологію, бо це мені болить, я родом із Закарпаття і те, що у нас відбувається з лісами, ви самі все розумієте і прекрасно бачите. Я знав, що про бюджет у нашій фракції є кому подбати. А екологія – це саме моя тематика.

- У Вас незакінчена вища освіта. Причому, в Ужгородському університеті Ви навчалися на факультеті математики. Не жалкуєте, що кинули навчання у виші? Може, заочно здобудете освіту?

- Математичний факультет, спеціальність – прикладна математика. Про освіту – це дуже велике питання. Більшість депутатів попередніх скликань цим явно зловживали. І я, наприклад, для себе ще не вирішив, чи готовий витрачати велику частину свого часу на здобуття вищої освіти, тим паче, що зараз я свій час можу присвятити кориснішим справам. І це буде набагато ефективніше, ніж якийсь мій диплом. Я не впевнений, що це саме те, чого б я хотів. Шкодую я чи ні? Напевно, що ні, бо в той момент це був свідомий вибір між бізнесом і навчанням далі. Я бачив, що у мене щось виходить в підприємницькій діяльності, тому вирішив не закінчувати навчання, яке давало зовсім далеку перспективу. Тому, напевно, над цим нам треба працювати, щоб вища освіта все ж таки не була просто "корочкою", як воно насправді є зараз. Треба, щоб вища освіта стала справжнім шляхом кудись.

- Проте народний депутат – це публічна особистість. І відсутність вищої освіти може стати приводом для критики і підколок з боку ЗМІ і колег з інших фракцій.

- Я готовий до цього, будь ласка, підколюйте.

- Ви були капітаном ужгородської команди "Тяп-ляп", брали участь в "Лізі сміху". На тему політики жартували?

- Звісно. Моєю улюбленою "мішенню" для жартів був Олег Валерійович Ляшко.

- А який був найулюбленіший? Може, згадаєте?

- Думаю, ви зможете знайти все на YouTube.

- А ви ще не думали написати якийсь жарт про Володимира Зеленського? "Кварталівці" вже почали…

- Знаєте, ми теж напевно десь там в кулуарах жартуватимемо.

- Деякі журналісти навіть писали, що Ви є професійним тамадою, проводили весілля.

- Я вже давно не є ведучим заходів. Тому ця інформація застаріла як мінімум років на п’ять. Я був підприємцем в івент-галузі, яка, так, дійсно, пов’язана з розважальними заходами. Але я більше займався виробництвом контенту, ніж безпосереднім проведенням заходів. Тобто, я обслуговував веселих ведучих, виробляв для них веселий контент. Так, це було пов’язано з гумором.

- Ну, а зараз Ігор Кривошеєв хто?

- Політик. Зараз я вже чітко можу сказати, що не так все весело в політиці, як здається. За останніх півроку ми побачили, що це складно, що опір буде значним, що окрім якихось великих груп впливу, на горі в регіонах також є свої маленькі князькі, які це все просто так віддавати не збираються.

- Одразу після виборів деякі ЗМІ писали, що Ви і інші "кварталівці" входять до так званої наближеної до Володимира Зеленського групи. То ви наближені і обрані?

- Як на мене, це зараз більше здогадки через те, що є певне нерозуміння, що це за люди. От всі зараз шукають групи впливу, бо так було завжди. Ми звикли до того, що політика будується на групах впливу. Те, що політика може бути побудована на якихось спільних ідеалах, на якомусь, можливо, спільному моральному компасі, чомусь здається, що це неможливо. Після навчання в Трускавці я побачив, що це реально. Всі 254 кандидати, але нас там було трохи більше, бо приїхали всі кандидати зі списку, навіть ті, хто не потрапив… Я побачив, що це справді люди, переконані якоюсь ідеєю. Це не просто люди, яких посадили, щоб вони натискали кнопки. У нас є спільна мета – змінити країну. Нам всім не все одно.

- Вас не образили слова Микити Потураєва у Трускавці (слова політтехнолога Микити Потураєва про те, що всі нові нардепи-слухачі його лекції – "політичні ніхто". – Ред.)?

- Ні. Треба розуміти, що це було навчання. Ми вчилися реагувати навіть на такі речі. Я ні на секунду не образився на цей вислів і для себе подумав: ага, можуть і так казати.

/ Фото: Сьогодні

- Хто Вас покликав до списку СН?

- Із самого початку президентської кампанії я був представником Володимира Зеленського на Закарпатті. Тому, звісно, через "Зе-команду", а її керівником є Олександр Корнієнко, через нього і регіональні команди мене запросили до списку.

- Якщо я не помиляюся, 2012 року на Закарпатті Ви підтримували "УДАР".

- Це стара історія. 2012 року я працював в одному з міських штабів політичної партії "УДАР". Сказати, що я сильно підтримував? Там у нас насправді була історія з контрактом, тому, це були умови контракту.

- Який подасте перший законопроект? Вже написали? Чи, може, у співавторстві з кимось? Бо Руслан Стефанчук сказав, що СН вже готує 465 законопроектів.

- Якщо люди хочуть побачити ефективність ВР загалом, то, напевно, вони зможуть це побачити за місяць-два-три. Якщо ми говоримо про окремого депутата, тут буде складніше. Все через те, що досить великий об’єм програми політичної партії нам потрібно виконати, а кожен із законопроектів – це робота. Бо всі комітети мають переглянути документи, які потрапляють під їхнє відомство. Тому, тільки стартова робота – це великий об’єм. Тобто, виконати те, що пообіцяла політична партія. І, напевно, вже тільки потім почнеться індивідуальна робота. Звісно, вона починається вже зараз, кожен формує свої законопроекти, але безпосередній їх розгляд ми зможемо побачити тільки через рік-півтора.

- А Ваш особистий законопроект, про що він буде?

- Я працюю в сфері екології, я обрав цей комітет. У нас багато спільних проектів, які стосуються як програми партії, так і тих, що вже були напрацьовані нашою робочою групою з екології. Із своїх індивідуальних законопроектів я все ж таки планую розвивати національні парки у форматі, наближеному до західного. Бо у нас тільки в Карпатському регіоні є десять національних парків. І якщо я вас попрошу назвати хоча б три, то вам буде складно. Якщо ми говоримо про американські національні парки, то ви, напевно, із десяти, сім-вісім назв знатимете і будете в змозі згадати якісь їх фотографії. Тому, мені здається, що нам не вистачає роботи саме в цьому напрямку, щоб нормативно підштовхнути розвиток національних парків в рекреаційному напрямку.

- А, наприклад, за скасування мораторію на експорт лісу-кругляку Ви голосуватимете?

- З лісом у нас яка історія? У нас є мораторій, але чомусь ліси "лисіють", причому страшенно. Я ж безпосередньо це бачу, навіть просто в кількості лісовозів, які проїжджають певну сільську дорогу за добу. Мені на Facebook пишуть сотні повідомлень про те, що з лісом біда. Це робота більше правоохоронних органів, бо заборона є, але вона просто не виконується. Думаю, тут потрібно дочекатися нового Кабміну. Коли він запрацює, думаю, ми одразу побачимо результати.

- Ви підтримаєте скасування депутатської недоторканності?

- Звісно. Це частина програми нашої політичної партії.

- Чому я питаю? Знаєте, це зараз на хвилі популізму і всенародного хайпу треба скасувати недоторканність. А завтра це може стати розправою над незгодними.

- Я вважаю, що, хоча б одна ВР, яка обіцяла людям зняти недоторканність, вже має нарешті це зробити.

- А якщо відмовитеся підтримати якесь рішення у ВР, недоторканності у Вас вже не буде. І що робити?

- Робити треба так, як тобі підказує моральний компас. Я просто впевнений, що таких ситуацій не буде. Це ж все теоретичні домисли, які змінюють свою форму від виборів до виборів. Тому що на президентських нам казали: от, це буде "рука" Кремля чи щось таке… Я працюю з конкретними фактами, а не домислами. Жодного натяку на те, що нам диктуватимуть умови, немає. Тому, навіщо розглядати такі варіанти?

- Знаєте, 2014 року, коли ми обрали нову ВР, нам всім теж казали, що нічого такого не буде і всі депутати голосуватимуть по совісті. А потім у ЗМІ з'явилися скріншоти з внутрішньофракційних чатів, де народним депутатам прямо казали, за яке рішення і законопроект голосувати. У СН вже є такі чати?

- Ні. У нас є спільний чат, у якому ми ділимося інформацією. Він був створений ще на навчанні в Трускавці і це більше інформативний чат. Тобто, наприклад, в якому кабінеті знаходиться відділ кадрів апарату ВР.

- Якщо Вам партійні боси казатимуть, як голосувати за той чи інший закон, і це суперечитиме Вашим особистим переконанням, що робитимете?

- Мої партійні боси так не скажуть.

- Ви впевнені?

- Так, інакше б я тут не був.

- А якщо, все ж таки, скажуть? От сьогодні Ви їм вірите, а завтра вони дуже попросять проголосувати за якийсь законопроект…

- Це все гадання на кавовій гущі, що там буде, хто кому що скаже. У мене є досвід роботи із цими людьми, великий, я впевнений в них. Якби у мене була хоч маленька краплинка сумніву, я б, напевно, тут не був і сюди не йшов. Тому що, як я й казав, нам всім не все одно, і головна наша мета – щось змінити. А для цього потрібна можливість. І десь останні років напевно не те, що п’ять, а навіть десять-п’ятнадцать, такої можливості видно не було. А зараз я таку можливість побачив, тому я тут. Тому такі варіанти, про які ви кажете, я навіть не розглядаю.

/ Фото: Сьогодні

- Голосуватимете за продовження терміну дії закону про особливий статус Донбасу?

- Я не компетентний в цьому питанні, чесно скажу. Як я й казав, ми домовилися, що кожна група зараз працює над законами, які є в компетенції майбутніх комітетів. Тому по Донбасу я довірятиму коментарям своїх колег.

- Як ставитеся до пропозицій Ваших колег переглянути мовні квоти та норми закону про державну мову?

- Українська мова – це єдина державна мова. Я говорю українською, хоча, насправді, рідна моя мова, якою я говорив у дитинстві з батьками, це все ж таки була російська. Тим не менше українську мову я вивчив вже у школі, продовжив розмовляти українською в університеті, вільно спілкуюся і українською, і російською. Проте, наша державна мова – українська. І мені здається, що її має бути трохи більше, трохи більше в Києві. Бо як людина, яка приїхала із Заходу, перше, що кидається в очі, це дуже багато російської в Києві. Я не кажу, що це погано, це не заборонено. Але мені хотілося б, щоб трохи більше звучало української. Зробити це примусом не вийде. Це потрібно робити елегантніше, це має бути ідея, а не примус.

- Тобто, переглядати закони не треба?

- Я не впевнений, що треба переглядати. Треба подивитися на саме примусові моменти. Мені здається, треба не примушувати, а заохочувати. Якщо можна перетворити примус на заохочення, напевно, це краще зробити. Якщо ми говоримо про те, що треба просто скасувати цей закон, ну, напевно, мені така ідея не подобається.

- Чи підтримуєте Ви запровадження подвійного громадянства? Ви ж родом із Закарпаття і самі знаєте, що там у кожного третього угорський паспорт.

- Український паспорт має мати ціну і вагу. Коли ми говоримо про подвійне громадянство, треба думати, чому люди йдуть за іншим паспортом? Напевно тому, що вони бачать в цьому якісь вигоди і перспективи. Мені здається, що заборони тут не працюватимуть. Нам треба робити так, щоб українським паспортом люди дорожили більше. Щодо подвійного громадянства, яке зараз активно обговорюється, існує така думка, що це може допомогти нам повернути людей, які виїхали, бо є велика кількість українців, які поотримували громадянство інших країн, проте, можливо, вони б хотіли повернутися. Тому цей інструмент міг би допомогти нам розвернути цей віддтік людей в іншу сторону.

- Ну, і наостанок, не можу не запитати про скандал навколо Макса Бужанського і його хамських висловів у бік журналістки видання "Новое время". Яка тут Ваша позиція?

- Я підтримую тут думку, що всі ми люди. У людей є емоції. І колись емоції – це добре, а колись – погано. Особисто я з паном Бужанським не знайомий. Тому коментувати, що він за людина, я не можу. А щодо цього діалогу – перепалки – напевно мені здається, що треба оцінювати все це з усією передісторією. І якщо до такого дійшло, напевно, це не дуже добре. Але всі ми люди.

- Але журналісти потрібні? Бо Андрію Богдану, здається, ні.

- Журналісти, звісно, потрібні, але справжні журналісти.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали, коли нова Верховна Рада почне свою роботу.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

23732.81

Bitcoin Cash (BCH)

143.8

Binance Coin (BNB)

329.29

Dogecoin (DOGE)

0.07

Ethereum Classic (ETC)

38.25

Litecoin (LTC)

61.97

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
49,50
49,00
53,00
27,67
49,50
49,00
53,00
28,48
50,00
48,90
53,20
27,42
51,99
-
53,34
27,87
51,99
-
57,24
28,11
51,99
50,79
55,49
28,12
52,00
-
55,45
27,63
52,00
50,77
55,59
27,48
52,00
51,00
56,00
28,47
52,00
51,00
56,00
28,48
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

36.57

Євро (€)

37.42

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти