Інавгурація Володимира Зеленського: як за нею стежили в світі

20 травня 2019 18:03

Чого від нового президента України чекають у Вашингтоні, Брюсселі та Москві

За інавгурацією нового президента України Володимира Зеленського спостерігав весь світ. Спеціальні кореспонденти "Сьогодні" працювали у Вашингтоні, Брюсселі та Москві і знають, чого саме там чекають від нового президента України.

Реклама

Вашингтон – дипломатичний і вірний власному стилю. Безпосередньо до інавгурації президента України не було жодної офіційної заяви. Доти, доки подія не відбулася, не обговорювали його і американські журналісти.

Єдине джерело інформації – оголошення Білого Дому  про виїзд до Києва делегації, яку очолює міністр енергетики Рік Перрі.

Про інавгурації новообраного президента України в Європі писали більшість великих газет та інформагентства. І це не просто короткі повідомлення про дату присяги нового керівника, а цілі аналітичні статті. Найбільше цікавило європейську пресу, чи розпустить Володимир Зеленський Верховну Раду і коли відбудуться дострокові вибори до парламенту.

Запрошення від новообраного президента на церемонію інавгурації також прийняли і в Брюсселі: від Єврокомісії до Києва приїхав заступник голови організації Марош Шевчович, а від НАТО – помічник генсека Олехандро Альваргонсалес, а також посли більшості країн-членів-ЄС.

Реклама

За присягою і політичним курсом нового керманича України спостерігають не тільки політики, ЗМІ, а й прості європейці. Інтерес підігріває те, що у великій політиці Володимир Зеленський-нова фігура.

За інавгурацією новообраного Президента України пильно стежить і Москва. І якщо сайти і новинні агентства основному обмежилися короткими нотатками, інформуючи росіян про дату і час присяги Зеленського, то телебачення вже традиційно присвятило цій події ефіри.

Поки очікуються перші рішення нового українського президента, будуються припущення, якими вони будуть відносно Росії. За останні кілька місяців ставлення до Зеленському тут помітно змінилося. Після його жорстких заяв на адресу північного сусіда, тутешні журналісти вже не висловлюють йому відвертих симпатій.

Поки що Володимир Зеленський демонструє поворот в бік Заходу – на церемонію інавгурації покликав представників ЄС і НАТО. У Кремлі ж запрошення не отримували.

Нагадаємо, що серед іноземних гостей на урочистій церемонії у Верховній Раді були присутні також президенти п'яти іноземних держав: Естонії, Латвії, Литви, Грузії та Угорщини. на урочистій церемонії у Верховній Раді були присутні також президенти п'яти іноземних держав: Естонії, Латвії, Литви, Грузії та Угорщини. 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти