Імплементація Угоди про асоціацію з ЄС буде проводитися в два етапи

29 вересня 2014, 18:48

Одна частина Угоди набуде чинності з 1 листопада, а інша – з 1 січня

У зв'язку з прийняттям рішення Ради ЄС про зміни у графіку тимчасового застосування частин Угоди про асоціацію з Україною, застосування Угоди про асоціацію між ЄС і Україною буде здійснюватися в два етапи, повідомляє представництво ЄС в Україні.

Реклама

"Сьогоднішнє рішення відкладає до 1 січня 2016 року Тимчасовий застосування розділу Угоди про асоціацію, який охоплює торгові питання, включаючи створення зони вільної торгівлі", – йдеться в повідомленні представництва ЄС в Україні.

"У той же час це рішення прокладає шлях для тимчасового застосування більшої частини залишку Угоди про асоціацію від 1 листопада. Йдеться про важливі положеннях, які стосуються правосуддя, свободи та безпеки, включаючи боротьбу проти злочинності і корупції; розширення співробітництва в різних секторах економіки, яке грунтується на поступовому наближенні до нормативно-правової бази ЄС, а також фінансового співробітництва ", – пояснили в представництві ЄС в Україні.

Як наголошується в повідомленні, Рада ЄС внесла зміни у графік тимчасового застосування частин Угоди про асоціацію після консультацій з українською стороною "і як частину загальних зусиль в напрямку всеохоплюючого мирного процесу в Україні". Паралельно були представлені пропозиції про розширення автономних торгових преференцій ЄС для України до 31 грудня 2015 року.

"Угода про асоціацію поглибить політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з ЄС, включаючи створення глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Вона була підписана ЄС, його країнами-членами та Україною 21 березня і 27 червня. Європейський парламент схвалив його 16 вересня. Нині триває процес ратифікації Угоди в країнах-членах, який потрібен для того, якби документ вступив в силу", – зазначили в представництві.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити
Реклама

Нагадаємо, в неділю президент України Петро Порошенко заявив, що угода про асоціацію України та ЄС в повному обсязі набуде чинності з листопада цього року.

Справа в тому, що зона вільної торгівлі для України фактично вже зараз діє і продовжуватиме діяти до кінця 2015 року за рахунок односторонніх митних пільг з боку Європейського союзу. При цьому введення обопільною ЗВТ, передбаченої угодою про асоціацію, було вирішено відстрочити під тиском Росії.

Домовленості частково відкласти застосування угоди про асоціацію ЄС-Україна з збереженням відміни митних зборів ЄС для українських товарів були досягнуті 12 вересня о Брюсселі на переговорах за участю Росії, ЄС і України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти