Ігор Кононенко: "Працюємо над помилками і перезавантаженням партії"

2 травня 2019, 07:00

Корчинський Олександр Корчинський Олександр

Підбиваємо підсумки виборчої кампанії Петра Порошенка з одним з його ключових соратників. Перший заступник голови фракції БПП – про помилки, головні здобутки і політичне майбутнє президента України

- Ігоре Віталійовичу, президентська кампанія Петром Порошенком програна. Чому так сталося? Чому теза "Армія, мова, віра" виявилася актуальною тільки для Львівщини, діаспори та Антарктиди?

Реклама

- Так, наступні п'ять років Україна проведе з новим президентом. Хочу підкреслити, що вперше в історії України чинний президент вже привітав і визнав перемогу опонента. Це світова практика, але у нас це вперше. Більш того, всі міжнародні спостерігачі і європейські лідери підкреслили, що президентські вибори в Україні відбулися без порушень. За їхніми словами, Україна тут навіть може стати прикладом для Європи. Вважаю, що це головне досягнення виборів.

А тепер про результати. Ви ж погодитеся, що за ці п'ять років зроблено досить багато? Але значна частина реформ були непопулярними. Так само було і в Польщі, де розуміння необхідності реформ прийшло через роки після їх проведення. Вибори показали, що люди незадоволені темпом реформ і змін в країні. Є речі, які безпосередньо не пов'язані з діями президента, але українці порахували, що...

- ...порахували, що президент винен у всьому?

- Так, це стосується тарифів, пенсійної та низки інших реформ, які, на жаль, ще не запрацювали на повну силу. Багато хто не розуміє, що за тарифи і ціни президент не відповідає. Це прерогатива уряду, який, за Конституцією, формується коаліцією після парламентських виборів. Наш безумовний успіх – це децентралізація. Але, на жаль, кількість нових територіальних громад у нас ще недостатня. Як голова обласної парторганізації, я багато їжджу Київщиною. До якої нової громади не заїдеш, вже інше ставлення до влади, вони мислять по-іншому, у них немає такого патерналізму, що центр їм все повинен. Вони низку речей вже роблять самі, а просять, скоріше, про ухвалення якихось законів, вказують, де є зайва бюрократія. Там, де громади не об'єдналися, настрої інші. Там люди думають, що вся влада погана, а якщо прийдуть нові, не важливо хто, їм все дадуть. Адже багато хто на цих виборах насправді голосував більше емоційно і швидше "проти", а не "за".

Реклама

- Що далі? Кажуть, що створите нову проєвропейську партію, яку він очолить

- Це предмет дискусій всередині партії. Більш того, що сталося між першим і другим туром? Абсолютно несподівано нас стали підтримувати, і до нас готові приєднатися нові люди, які до цього займали нейтральну позицію або навіть критикували нас. Причому не "за Порошенка", а на основі ідеологічних принципів зі стратегічного вектору руху країни. Тому хвилю, яка пішла, ми маємо намір утримати. Зараз наша команда проводить роботу над помилками, результат виборів показав, де у нас слабкі місця. Ми готуємося до з'їзду. Можу проанонсувати повне перезавантаження нашої партійної вертикалі, виходячи саме з ідеологічних принципів. Сьогодні ми, по суті, єдина в чистому вигляді ідеологічна партія.

- Чи потрібно зараз створювати нову партію? Не пізно? Парламентські вибори не за горами.. 

- Два роки тому тривали переговори про створення об'єднаної партії на тих же принципах. Але вони не увінчалися успіхом. Зараз Петро Порошенко анонсував, що ми хочемо об'єднати всі проєвропейські сили. Всіх громадських діячів і організації, політиків і експертів, які сповідують ті ж принципи, що і ми, запрошуємо спільно йти на вибори.

- Як би ви підбили підсумки президентства Петра Порошенка? Ви вже сказали про вдалу децентралізацію. Що ще?

Реклама

- Саме децентралізація стала базовою реформою. І в Україні вона йде швидше, ніж в Польщі, яка нещодавно пройшла той же шлях реформ. Там децентралізація тривала понад 10 років Україна ж тільки за 4 роки показала блискучі результати, і якщо не зменшувати темпів, то чергові місцеві вибори 2020 року пройдуть вже на новій територіальній основі. А повністю закінчити децентралізацію ми зможемо за 6-7 років, тобто швидше, ніж в Польщі.

Програма реформування сільської медицини, в рамках якої в селах з'являються нові амбулаторії та ФАПи, – це теж ініціатива Порошенка. Його беззастережна заслуга – відродження армії. Не мені вам розповідати, в якому стані були наші ЗС 2014 року- голі, босі і беззахисні. Створення міжнародної проукраїнської коаліції – ще одна заслуга Порошенка. Давайте поговоримо про безвізовий режим. Хоча зараз вже починають говорити, що безвіз нам якось сам собою дістався, мовляв, заслуги Порошенка тут немає... А ви думаєте, росіян не злить, що українці їздять до Європи за біометричними паспортами, а вони повинні вистоювати черги в посольствах за візами?

- Вас називають сірим кардиналом Петра Порошенка.

В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

- Ви читали останню книгу Володимира Горбуліна? Він там, до речі, пише, що його свого часу теж називали "сірим кардиналом". У нас журналісти іноді люблять роздмухувати з мухи слона. Ну який я "сірий кардинал"? І, знаєте, якби журналісти, які так мене охрестили, хоч раз поїхали зі мною на зустріч до людей до села, такі б порівняння відпали.

- Ігоре Віталійовичу, розкажіть трохи про себе: про родину, про хобі, спорті, домашніх тварин...

Реклама

- Я одружений понад 30 років, у мене троє дітей, син і дві доньки, є вже і невістка, сподіваюся, скоро буде онук... Живемо всі разом (крім молодшої дочки, яка навчається за кордоном). Я вважаю, що велика родина при наявності можливості повинна жити разом. Хоча б раз на тиждень ми збираємося за великим столом, для мене це дуже важливо.

У нас є собака і кіт. Вони, на жаль, між собою не дружать, ганяються один за одним. Я був противником того, щоб завести кота, але дружина поставила мене перед фактом. Сказала: тебе все одно вечорами немає вдома, так хоч з котом веселіше... Але дуже швидко кіт став домашнім улюбленцем у всієї родини. Кота звуть Бакс, собаку – просто Гоша. Вона досить рідкісної породи, родезійський ріджбек (порода, споріднена з гончими. – Авт.). Її ще називають "левова собака", досить велика, яскраво-рудого окрасу. Кіт живе в будинку, там вони з собакою конфліктують за територію, хто головний.

Зі спортом я дружу все життя. Ставши депутатом і переставши займатися бізнесом, зосередився, крім політики, на спортивних проектах. Втім, клуб "5-й елемент" і Міжнародну тенісну академію я заснував ще до свого депутатства. Потім зайнявся кортами "Тенісна арена МТА" біля аеропорту "Київ". Є ще ідея ще зробити мультиспортивну арену з трибунами на 2000 глядачів, розвиваємося. У денний час там діють пільги для дітей, а в Тенісній академії займаються 600 дітей. Самі розумієте, це не можуть бути діти еліти, це для всіх киян. Я захоплювався вільною боротьбою, останнім часом – фітнесом, зараз конкретно – кроссфітом (виконання певних вправ за мінімальний час. – Авт.). Часу у мене мало, тож часом кажу тренеру: треба вкластися в 40 хвилин, так, щоб я скинув 2-3 кг ваги! Він: а можете на ніч не їсти? Я: ні, приходжу пізно, день голодний, тож наїдаюся... Все ж кілька разів на тиждень тренуюся.

Книги читаю відразу кілька штук одночасно. Є й електронні книжки, але віддаю перевагу паперовим. Люблю фантастику, хорошої якості детективи, гостросюжетні книги, наприклад, авторства Артура Гейлі... Нині читаю Жана-Поля Гранже. Книги купую сам на Петрівці в Києві. У мене хороша домашня бібліотека.

- Чи є упродобання в їжі?

- Моя дружина дуже добре готує. За багато років наша кухня трансформувалася від класичної української (борщ, сало, картопля і т. д.) до експериментальної, навіть зі східними стравами. Дієти ми не дотримуємося, але намагаємося тримати себе в формі, тому на столі немає хліба, вершкового масла, мінімум солі. Я майже ніколи не обідаю, просто ніколи, тому вечеря щільна: миска салату, шматок м'яса або риби, келих-два вина... Міцні напої не люблю, але іноді доводиться випити чарку в компанії, де інакше вважають за образу.

- Хто вас одягає: дружина, модельєр? Чи самі вибираєте одяг?

- Я страшенно не люблю ходити магазинами, мене туди іноді просто затягує дружина, мовляв, тобі вже нічого носити, пішли! Це якщо обов'язково потрібно міряти. А часто купує сама, без мене. Словом, за моїм гардеробом стежить дружина.


Нагадаємо, раніше "Сьогодні" писали про те, що у Порошенка анонсували праймеріз перед виборами до Ради. Глава держави має намір з новими обличчями в своїй команді йти на парламентські вибори.

Також нещодавно з'явилася жорстка реакція Порошенка на пропозицію Путіна видати російські паспорти для жителів Донбасу. Український президент вважає, що Кремль готується анексувати Донбас або створити анклав в Україні. 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти