Ходорковський: "Для росіян із жителів України зробили образ чужого"

28 квітня 2014, 19:15

Артур Гор

У Донецьку російський громадський діяч сходив на барикади і розповів про путінської пропаганди

На вихіднихстолицюшахтарського краювідвідавгромадський діячі російськийпідприємець Михайло Ходорковський. УДонецьку вінзустрівся згубернаторомобласті СергіємТарутою,який і запросивбізнесменаумісто,атакожз лідером"Донецькоїнародноїреспубліки"ДенисомПушіліним.ПобувавХодорковський інабарикадахбіляДонОДА,де спробувавпоспілкуватисяз активістами,апіслявідправивсядо громадських діячіврегіону вкультурнийфонд"Ізоляція".

Реклама

НА БАРИКАДАХ.У колишньому цеху заводу з виробництва ізоляційних матеріалів, який на один день перетворився на зал для прес-конференцій, зібралося близько 150 громадських діячів, журналістів і блогерів. Ходорковський прибув на зустріч із запізненням – затримався спочатку на барикадах біля ДонОДА, а потім – на переговорах у "Донбас Паласі".

"Я хотів пройти в будівлю обласної ради, але мене туди не пустили. Коли я вже зібрався йти, хтось, очевидно, передумав, і мене покликали назад, але часу у мене вже не було, я поспішав до вас", – пояснив бізнесмен.

Тим часом у Мережі з'явилося відео, де екс-глава ЮКОСа підійшов до барикад, проте активісти сказали, що їм нема про що з ним розмовляти. "Ми тебе дивилися по телевізору. Ти свою країну, батьківщину продав!" – викрикнув один із мітингувальників
.

ПРО ВІЗИТ.Мету свого візиту вДонецькХодорковськийпозначивяк інформаційну."У Росіїсвоєрідновисвітлюються події,які відбуваютьсяуУкраїні.Саме томудлямене дуже важливо,щоб тілюди,які в РосіїспівпереживаютьУкраїні,приїхали іподивилисясамі,що тут відбувається, і отрималиінформацію з першихрук,- підкресливХодорковський.- Яне приїхаввиступати в якостіпосередника.Якби у менебула впевненість,щопрацюютьнезалежні ЗМІ,в цій поїздціне було бтакої необхідності".

ПРО ПРОПАГАНДУ.У своїй розмові з громадськими діячами Михайло Ходорковський зазначив соціологічні опитування, які показують, що близько 70 % росіян готові до війни з Україною.

"Я думаю, що насправді не 70-80 % росіян за війну з Україною, а набагато менша кількість, але, тим не менш, дуже значне, може бути, навіть половина. Цілком очевидно, що це досягнуто пропагандою, – пояснив бізнесмен. - Як? Для того щоб воювати, нормальній людині потрібен образ чужого. З жителів України зробили образ чужого. Це було не дуже просто, але через помилки, які були допущені в Україну, екстремістських позицій в українському парламенті і ЗМІ путінської пропаганди вдалося витягти достатню кількість матеріалу, щоб нав'язати російському суспільству уявлення про фашистів і бандерівців. На сьогоднішній день в голові нормальних, дуже хороших росіян, в голові навіть моїх шкільних друзів існує презумпція: в Україні до влади прийшли фашисти і бандерівці. Тому, воюючи з ними, ми не воюємо з народом України, а воюємо з фашистами і бандерівцями, і це нормально
".

За словамиХодорковського,щобуникнути війни,потрібно зруйнуватипропагандистськийштамп,якийглибокопроникусвідомістьросійського суспільства. "Путінмайже ніколи нейде протидомінантноїгромадської думкив Росії.Якщо вдастьсязмінити громадську думку- це першийз можливихшляхівдлятого,щоб небуло війниуУкраїні",- резюмувавбізнесмен.

Реклама

ПРО СВОБОДУ.Близьке Ходорковському питання свободи, за його власними словами, не менш гостро стоїть зараз для українців. "Подарована свобода – це те, що в будь-який момент може бути відібрано, – підкреслив бізнесмен. - На сьогоднішній день українці – громадяни держави, яка може відбутися, а може і ні. Тільки вам вирішувати, чого ви насправді хочете. Але після того, як ви приймете рішення, захищати його доведеться кров'ю. Дай Бог, в переносному сенсі. І не шукайте іншого шляху, його немає. Чи розуміє російська еліта, що на південному сході буде запеклий опір приходу російських військ? Не розуміє. Якщо таке розуміння буде, ніякі війська сюди не зайдуть. На жаль, те, що зараз відбувається в Донецьку, цього розуміння не сприяє".

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

ПРО МАЙБУТНЄ.Наприкінцізустрічі МихайлоХодорковськийвисловив упевненість,що як би неповернуласяісторія, у Росії іУкраїниспільнемайбутнє."Щоб не відбувалосязараз,як бидалеконаснірозвелапозиціяполітиків,яким би чином невідбувалося становленнянаціональної державив Росії іУкраїні,ми приреченіпродовжити рухразом.Ядуже сподіваюся,що цей рухбудеспільнимєвропейським вибором",- резюмувавХодорковський.

"АХМЕТОВ І ТАРУТА УСЕ РОЗУМІЮТЬ"

У ході візиту в Донецьк Михайло Ходорковський провів зустріч з акціонером СКМ Рінатом Ахметовим і губернатором області Сергієм Тарутою. "Обидві ці людини знаходяться в однозначної позиції: Донбас має бути у складі єдиної України, – підкреслив екс-глава ЮКОСа. - Чи розуміють вони ситуацію? Можу точно сказати – так, розуміють. Більше того, вони розуміють, що можна і що ні в якому разі не можна робити в Донецькій області. Але без позиції громадянського суспільства в регіоні свобода для їх маневру гранично обмежена. Може бути її взагалі немає. Будемо говорити прямо, що спецназ з Києва для Донецька не вихід, і це очевидно".

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти