Наближається день виборів: найкурйозніші кандидати і дивні партії за всю історію

7 липня 2018, 06:45

Ілля Требор , Дарина Зінова

Заради влади політики популяризують пиво і обіцяють рятувати ведмедів

Сьогодні на виборах часто недостатньо зачіпок гасел і добре відпрацьованої передвиборної програми. До виборчих перегонів все частіше підключаються нестандартні кандидати і незвичайні партії. Їх обіцянки і поведінка дивують пересічних виборців, а часом навіть шокують. Одні використовують гумор і провокації, інші – скандальні обіцянки, а треті вибирають костюми фантастичних лиходіїв. Наприклад, в українській політиці таким був Дарт Вейдер. Вперше цей персонаж з'явився в 2011 році в Одесі – в костюмі головного лиходія галактики він подав заяву до міськради на одержання 10 соток землі. Як з'ясувалося, під маскою лиходія ховався місцевий громадський активіст Жан Ніколаєнко. За його словами, ідея народилася після жартівливого зауваження одного з політиків Південної Пальміри про те, що корупція в міськраді така, що навіть Дарту Вейдеру видали б державний акт на землю. Правда, шолом в результаті Ніколаєнко все ж довелося зняти. "Сегодня" зібрала найяскравіші приклади у світовій політиці.

Реклама

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Австрія: моделі, бари і презервативи

Вундеркінда європолітики Себастьяна Курца в минулому році у віці 31 року обрали канцлером Австрії. Він став наймолодшим лідером держави в світі. Курц відомий своїм нестандартним підходом до виборчих кампаній з часів виборів в земський парламент Відня 2010 року. Висхідна зірка консерваторів відзначилася кампанією "Чорний – це кльово" (тоді офіційний колір партії): орендувавши чорний позашляховик і написавши на його багажнику "Кльовомобіль", Курц роз'їжджав на ньому в супроводі двох дівчат-моделей, також одягнених в чорне, і роздавав чорні презервативи в нічних клубах столиці Австрії. Незважаючи на те, що консерватори втратили кілька мандатів, він все ж пройшов в ландтаг. На виборах в 2017 році він продовжив свої експерименти і в рамках виборчої кампанії спілкувався з журналістами в барах.

40938859_401

Реклама

Вундеркінд. Ще в 2010 році підійшов до виборів нестандартно

Польща: в Сейм через пиво

У 1990 році польський сатирик Януш Ревінскі разом з колегами по гумористичній телепередачі "Скаути пива" створив "Польську партію любителів пива". Первісним її завданням було прищепити полякам культуру споживання пінного напою, зменшивши в країні популярність горілки. Однак через дотепну назву і розчарування традиційними політиками, партія несподівано стала популярною у поляків. Згодом творці політичної сили розробили серйозну програму, запропонувавши проводити обговорення серйозних законопроектів у пивбарах. "Можливо, наша партія не буде найкращою, але вона буде найсмішнішою!" – говорив напередодні парламентських виборів 1991 року Ревінскі. В результаті "любителі пива" отримали 16 з 460 місць в польському сеймі. Незабаром партія розділилася на "Велике" і "Маленьке Пиво", незважаючи на слова самого Ревінскі, що "пиво не світле і не темне, воно смачне". Остаточно партію розпустили в 1993 році.

partia-piwa

Агітація одного зі членів партії

Реклама

Британія: божевільна партія

Офіційна жахливо-маньячна партія недоумкуватих (інший варіант перекладу – Офіційна партія схиблених маніяків-монстрів, англ. Official Monster Raving Loony Party) – сатирична політична партія у Великій Британії. Лідер у партії був відповідний – музикант Девід Едвард іменувався не інакше як "волаючий Лорд" Сатч і все життя був активним політиком – брав участь в 39 електоральних кампаніях. А співголовою в партії був кіт Манду і собака Сплодж, яка навіть намагалася обратися в міську управу Лондона, але не змогла заповнити документи. У 1985 році, коли Маргарет Тетчер розгорнула наступ на "недоумкуватих", в її ряди кинулися рок-музиканти, художники, циркові клоуни і анархісти. Партія ніколи не добивалася серйозних політичних результатів, однак ряд ідей, що містяться в її маніфестах, був взятий на озброєння іншими, більш серйозними політиками і реалізований. Паби в Британії стали працювати протягом всього дня, тваринам почали видавати ветеринарні паспорти, а 18-річні стали брати участь у виборах.

wales-loony-full-size

Бразилія: клоун в конгресі

"Чим займається депутат? Поняття не маю. Голосуйте за мене, і я обов'язково з'ясую!" – такі обіцянки роздавав своїм виборцям Франсіско Сілва, який балотувався в 2010 році на пост депутата Національного конгресу Бразилії. Перед цією виборчою кампанією він майже 40 років пропрацював клоуном під псевдонімом Тиририка ( "Буркун" в перекладі з португальської) – у 8 років Сілва виїхав з дому з бродячим цирком. Свої перші в житті вибори він провів під гаслом "Гірше бути не може", а в разі програшу погрожував накласти на себе руки. В результаті клоун став найпопулярнішим кандидатом в депутати (всього їх було більше 6 тис.), Зібравши 1,3 млн голосів – абсолютний рекорд на виборах в нижню палату парламенту.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

У 2014 році Тиририка вирішив переобратися на другий термін. У цій виборчій кампанії він виступав в образах Дарта Вейдера і бразильського футболіста Роберто Карлоса.

"Нам хорошо платят за работу, но не все работают. Из 513 депутатов только восемь регулярно приходят на заседания. Я, цирковой клоун, один из них", — заявил Силва в прошлом году.

Пізніше він додав, що не збирається брати участь у виборах, які призначені на жовтень 2018-го, а після закінчення депутатського терміну має намір повернутися до роботи клоуна.

"То, что я увидел, — это цирк. Многие депутаты здесь просто для того, чтобы воровать", — заявил депутат.

052

Ісландія: партія кращих
Одним з найяскравіших політиків можна сміливо назвати колишнього мера Рейк'явіка (столиця Ісландії) Йона Ґнарра. Комедійний актор, анархіст, філософ він створив в 2008 році "Кращу партію", яка обіцяла врятувати білих ведмедів з дрейфуючих крижин, відкрити найпівнічніший Діснейленд в світі і масово зазивала в країну євреїв, "щоб в Ісландії з'явився хоча б хтось, хто розуміється на економіці ". У 2010 році Ґнарр з гаслом: "Більше панка, менше пекла!" – переміг на виборах мера столиці, отримавши майже 35% голосів. Після перемоги він не відмовився від епатажних витівок. На відкриття гей-параду Ґнарр прийшов в жіночій сукні, перуці, але на сцені заявив, що "сам мер не зміг прийти". У 2013 році політик зізнався, що більше балотуватися не має наміру, і зараз він рядовий член Соціал-демократичного альянсу.

2014-40_jon_gnarr

На гей-параді. Гнарр постав у образі жінки

Нідерланди: алкаш і бродяга

Не лише сучасні політики використовують скандали і епатаж, щоб прокласти собі дорогу до влади. У Нідерландах, на зорі минулого століття, існувала партія Rapaille, відома, як Партія мерзотників або Вільна соціалістична група. Її особою був якийсь Корнеліус де Галдер – вуличний жебрак і алкоголік, який інколи давав театралізовані вистави під псевдонімом Хадджімімар. Керівництво партії в основному складали анархісти і антикапіталісти, які вимагали зниження цін на алкоголь, хліб і масло, а також знесення публічних туалетів і висадки на їх місцях дерев. Для цього вже в 1921 році Rapaille активно використовувала різноманітні засоби пропаганди – сатиричні постери і рекламні листівки. Однак основним її активом був все ж Хадджімімар.

Його головною метою було виставити на посміховисько існуючу політичну систему країни. Сам Корнеліус спочатку працював муляром, потім слюсарем і акробатом, однак не в змозі прогодувати п'ятьох дітей виявився на вулиці. Тут його й знайшов ексцентричний голландський художник Еріх Вихман, який різко критикував парламентську систему і сам процес виборів. За допомогою Корнеліуса він хотів показати, що навіть бродягу можна протягнути до владних кабінетів. В результаті Хадджімімар все-таки був обраний до міської ради Амстердама. Незадоволений цим фактом, магістрат міста звернувся до парламенту з проханням прийняти закон, який би виключив Корнеліуса з міської ради. Однак сам Хадджімімар напередодні пішов у глибокий запій, був заарештований і засуджений до примусової реабілітації. Уже в клініці він підписав заяву, в якій відмовився від свого місця. Однак факт залишився фактом – навіть бродяга може стати політиком.

Румунія: штрафи за надмірну вагу

Незважаючи на успіх бразильського клоуна і ісландського актора, епатажні заяви і дії – не завжди гарантія для старту відмінної політичної кар'єри. Прикладом того може послужити досить неоднозначна ініціатива румунської топ-моделі Санзіана буруян, яка в 2010 році зареєструвала "Партію для красивих людей". За словами дівчини, якій на той момент було 23 роки, така партія в парламенті дозволить поліпшити імідж Румунії та відкриє країну для потоку туристів. Щоб домогтися цього результату, Буруяна запропонувала прийняти закон, за яким право працювати гідом для туристів буде лише у моделей в купальниках-бікіні. Але на цьому її суперечливі пропозиції не закінчилися. Модель, що рекламувала нижню білизну, прописала у своїй виборчій програмі необхідність штрафувати жителів країни за надмірну вагу – на 12 євро за кожен зайвий кілограм. Крім того, за її задумом, на 120 євро потрібно було штрафувати невірне подружжя, незалежно від статі. Нарешті,дівчина хотіла, сама будучи натуральною блондинкою, заборонити і образливі жарти про блондинок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  "Если кто-то захочет так пошутить, его сразу нужно отправлять в тюрьму", — отмечала она в одном из своих интервью.

  Проте далі гучних заяв справа не пішла. Правда, "Партія для красивих людей" не знайшла підтримки у виборців, а сама Буруяна, вийшовши заміж, незабаром народила дочку і повністю випала з великої політики. Сьогодні дівчина, окрім зйомок, намагається змінити у себе в країні ставлення до годування грудьми в громадських місцях, але поки не домоглася істотних успіхів і на цій ниві.

  sanzianaburuiana-1382968428

  Буруяна. Погрожувала в’язницею жартівникам

  Порнозірка-депутат пропонувала диктатору секс в обмін на мир

  Італійка угорського походження Ілона Шталлер відома в світі не лише своїми шикарними грудьми і значною кар'єрою в порнобізнесі, а й політичними досягненнями. Саме вона стала першою представницею секс-індустрії, яка отримала мандат в парламенті Італії.

  Розпочавши порнокарьеру ще в 70-і роки минулого століття, Чиччоліна завжди цікавилася політикою, що не дивно – її вітчим був угорським дипломатом.

  У 1987 році Ілона паралельно з "кінокар'єрою" успішно балотувалася в італійський парламент від римського округу Лаціо, набравши близько 20 000 голосів.

  Будучи депутатом, Чиччоліна активно займалася політикою, виступаючи "за безпеку майбутнього і мир у всьому світі". У актриси-політика вельми широке коло політичних інтересів і обіцянок. Вона проповідувала відмову від цензури, хутра та страти і боролася за повну сексуальну свободу (вимагала дозволити секс ув’язницях) і легалізацію легких наркотиків.

  Ілоні довгі роки вдавалося успішно поєднувати політичну кар'єру зі зйомками в порно і в глянцевих журналах для чоловіків. Це допомагало утримувати інтерес виборців до її персони. Славу актрисі також принесли відверті шоу на радіо і телебаченні, а також кілька пісень з великою кількістю ненормативної лексики, які Ілона виконувала наживо на зустрічах з виборцями, але ніколи не видавала на звукових носіях.

  Під час війни в Перській затоці Чиччоліна заявила: "Я готова зайнятися любов'ю з диктатором Іраку Саддамом Хусейном, щоб зберегти мир на Близькому Сході". Однак Саддам не зацікавився. У 2006 році вона заявила, що "мої груди ніколи нікому не принесла ніякої шкоди, в той час як війна бен Ладена принесла тисячі жертв", і виступила з аналогічним пропозицій до Усами бен Ладена. На жаль, терорист номер один в світі теж не відповів порнозірці взаємністю.

  У 1991 році вона стала одним з організаторів політичного руху "Партія любові". А ще через рік знялася в своєму останньому порнофільмі і закінчила кар'єру актриси

  cicciolina_getty_6

  І політик, і порнозірка

  Підпишись на наш telegram

  Лише найважливіше та найцікавіше

  Підписатися

  Реклама

  Читайте Segodnya.ua у Google News

  Реклама

  Новини партнерів

  Загрузка...

  Новини партнерів

  Загрузка...
  загрузка...

  Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

  Прийняти