Гройсман: Владі потрібно говорити не про парламентську статистику, а про людей

21 липня 2020 22:24

Олександр Мещерський Олександр Мещерський

Екс-прем'єр підбив підсумки року роботи Ради

Українській владі сьогодні треба концентруватися не на статистиці зустрічей з людьми чи кількості ухвалених законопроєктів, а на проблемах українців, їхній зайнятості та зростанні доходів. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" сказав прем'єр-міністр України (2016-2019 рр) Володимир Гройсман, коментуючи ситуацію в країні та підбиваючи підсумок року роботи нового складу Верховної Ради.

Реклама

На його думку, парламент IX скликання ухвалював і потрібні суспільству закони, і відверто помилкові ініціативи.

"Головне не те, як ситуацію оцінюють політики. А те, чи почали люди жити краще, – сказав Володимир Гройсман. – Деякі закони, які були ухвалені, були необхідні. Йдеться про посилення антикорупційної боротьби, наприклад. Та водночас були також закони, які негативно впливатимуть на життя людей. Наприклад, закон про ринок землі- це грандіозна помилка, яка призведе до мінімізації доходів українців. Людей позбавляють можливостей купувати землю. З 2024 можна буде концентрувати до 10 тис. га земель. Питання: а хто матиме можливість придбати такий обсяг?".

Володимир Гройсман зазначив, що ринок землі треба було орієнтувати на інтереси фермерських господарств, яких зараз близько 40 тис. І саме фокус на сильному фермерському класі в сукупності з можливостями децентралізації має дати потрібний економічний ефект.

"Я багато доклав зусиль для розвитку агросектору, і бачу своїм завданням змінити норму про концентрацію земель з 2024 року", – зазначив Володимир Гройсман.

Іншим негативним прикладом Володимир Гройсман назвав закон про гральний бізнес. На його думку, дозвіл розміщувати казино в тризіркових готелях перетворить їх на примітивні "гральні борделі", замість цього сегмент готелів економ-класу – для звичайних українців чи туристів – буде втрачено.

"Ми матимемо серйозну соціальну проблему, – сказав Володимир Гройсман. – Щоб бюджет отримав 3-4 млрд гривень, українці мусять програти 50-60 млрд грн. Іншими словами, це системно неправильний закон. Навести лад у цій сфері було потрібно. Але заради спокою людей".

Інша важлива тема, як зазначив Володимир Гройсман, – соціальний захист українців. Насамперед – зарплати, пенсії.

"Що ми не побачили за рік? Адекватної мінімальної і середньої зарплати по країні, березневої індексації пенсій, підвищення зарплат вчителів (з січня 2020 року). А що побачили? Бюджет летить вниз, економіка летить вниз. Та ще й коронавірус. Удар виявився подвійним", – сказав Володимир Гройсман.

Реклама

На його думку, істотної турбулентності додає ще й невизначеність з пенсійним забезпеченням українців і борговою політикою країни, а також перспектива "увімкнути" гривневий друкарський верстат.

"Ми мусимо формувати державну програму підтримки, – зазначив Володимир Гройсман. – Сьогодні треба говорити про людей. Питання зайнятості та адекватної зарплати – ключові для уряду. Українцям і так було непросто, а зараз ще важче".

Політик вкотре підкреслив, що уряд мусить представити план дій, який дасть відповіді на всі питання, які хвилюють людей.

"Ми ж не впевнені в тому, що восени не повториться ситуація з карантином. Тому програма уряду мусить базуватися на трьох складових – підтримці медицини, бізнесу та на соціальному захисті", – додав політик.

Всі подробиці в спецтемі Земельна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти