Гройсман в Молдові підписав важливі угоди

6 жовтня 2017, 19:12

События на ТК Украина

Україна і Молдова активізували діалог з питань політичного і економічного співробітництва

Україна і Молдова активізували роботу з виконання Дорожньої карти співпраці двох держав на 2017 рік і найближчим часом остаточно узгодять рішення по ряду питань, перш за все економічного характеру. Відповідних домовленостей було досягнуто під час зустрічі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та прем'єр-міністра Молдови Павла Філіпа, передає прес-служба Кабміну.

Реклама

Як повідомляється, зустріч прем'єрів пройшла в Кишиневі в рамках робочого візиту Гройсмана в країну. Це – перший за останні 16 років візит глави уряду України в Молдову.

"Україна зацікавлена в стабільній політичній ситуації в Молдові і збереженні курсу Кишинева на європейську інтеграцію. Від успішної реалізації нашого спільного цивілізаційного вибору залежить стабільність і безпеку в регіоні, ефективність нашої співпраці і процвітання і розвиток наших народів", – зазначив під час переговорів прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, додавши, що в Україні раді відновленню роботи Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

Під час переговорів сторони обговорили ряд аспектів співробітництва, зокрема, питання завершення демаркації кордону і визнання права власності об'єктів, а також питання функціонування Дністровського гідровузла.

Глава уряду України підкреслив, що збільшення потужностей Дністровської ГЕС – це ключовий елемент енергобезпеки обох країн.

Реклама

"Саме тому Україна і Молдова повинні якомога швидше вирішити всі питання, погодити і підписати важливий документ – Угоду про забезпечення функціонування Дністровського комплексного гідровузла", – відзначили в прес-службі Кабміну.

Як повідомляється, окрему увагу було приділено екологічним проектам, а саме – контролю і оцінки якості водних ресурсів. У цьому контексті сторони домовилися про створення Міжурядової Комісії в рамках реалізації міжурядової Угоди про співробітництво в галузі охорони і сталого розвитку басейну Дністра.

Під час візиту було підписано Дорожню карту українсько-молдовського співробітництва на 2018 рік, яка охоплює весь спектр питань. "Порядок денний дуже інтенсивна, і ми готові працювати на результат", – зазначив Гройсман.

Представники міністерств і відомств підписали ряд важливих двосторонніх документів, зокрема, Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Молдова про реадмісію, Імплементаційний протокол про порядок її реалізації, а також Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Молдова про спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів і предметів в спільних пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон.

В тренді
Міністра економіки Петрашко відправлено у відставку
Ігор Петрашко. Фото: facebook.com/mineconomdev
В тренді
Рада звільнила міністра інфраструктури Криклія
Владислав Криклій. Фото: facebook.com/vladkryklii
В тренді
Обшук у будинку Кличка: силовики знайшли контрабандного пального на 100 млн
Силовики провели у будинку Віталія Кличка спільну операцію

Угода про реадмісію і Імплементаційний протокол до неї визначають швидкі і ефективні процедури ідентифікації та безпечного й організованого повернення осіб, які перебувають на територіях України та Республіки Молдова нелегально.

Реклама

"Угода про спільний контроль на кордоні – це частина Плану заходів щодо організації спільної оперативної охорони державного кордону з державами – членами ЄС – Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною, а також з Республікою Молдова", – пояснили в прес-службі Кабміну.

За підсумками зустрічі сторони відзначили, що основні проблемні питання, які існували у відносинах двох держав, "фактично зняті".

"Країнам вдалося зняти бар'єри спілкування і економічної взаємодії. Зараз стоїть завдання побудувати структурну інтеграцію, забезпечити якісне повідомлення на автодорогах, мостах, продовжити розвиток залізничного транспорту, авіасполучення", – відзначили в Кабміні.

"Ми визначили ряд завдань, які дозволяють бути ближче", – заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Нагадаємо, Гройсман знаходиться в Молдові з робочим візитом. У програмі зустрічей Гройсмана – переговори з главою уряду Молдови Павлом Філіпом і главою парламенту Молдови Андріаном Канду. Гройсман збирається в рамках переговорів підняти актуальні питання двостороннього співробітництва.

Реклама

Раніше також повідомлялося, що експорт українських товарів і послуг на ринки Європейського Союзу за перше півріччя 2017 року зріс на 25%, про що заявив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, виступаючи на IV Київському міжнародному економічному форумі. При цьому президент України Петро Порошенко  заявляв, що частка ЄС у зовнішній торгівлі України становить вже 40%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти