Гройсман розповів, як будуть відбуватися місцеві вибори

15 липня 2015, 01:20

Верховна Рада прийняла новий закон про місцеві вибори

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман розповів, як будуть відбуватися місцеві вибори, зазначивши вихід з "гібридної" системи виборів, коли частина депутатів обиралася за списками, а інша частина – за мажоритарними округами.

Реклама

"Верховна Рада прийняла новий закон про місцеві вибори. Хочу тезисно пояснити, як же все-таки будуть відбуватися вибори 25 жовтня", – написав спікер парламенту на своїй сторінці в Фейсбук у вівторок вночі.

В.Гройсман розповів, що в селах і селищах з населенням до 90 тис. вибори проходитимуть за звичайною мажоритарною системою. При цьому вибори до міськрад, райрад і облрад будуть проходити вже за пропорційною системою.

Абсолютною більшістю обиратимуться мери міст з населенням більше 90 тис. Кандидат повинен набрати більше 50% голосів, для чого передбачена можливість проведення другого туру.

Місто, район, область діляться на округи. По кожному округу партія може висунути свого кандидата. Виборчі блоки цього зробити не можуть, тому законом не передбачені.

В тренді
Прадіда Ентоні Блінкена в США називають українським письменником
Реклама

Якщо партія набрала 5% голосів, кількість пройшли від неї кандидатів визначається відповідно до кількості голосів, поданих безпосередньо за депутата в окремому окрузі. "У раду проходять ті кандидати від партії, які отримали найбільшу підтримку виборців, а не ті, яких партія поставила на перші місця у списку", – підкреслив В.Гройсман.

На бюлетені буде позначена прізвище кандидата, а навпаки – назва партії, від якої він висувається. "Таким чином, буде відбуватися одночасне голосування за кандидата і за партію", – зазначив спікер парламенту. Крім цього, за його словами, висунення мерів теж відбуватиметься лише від партій.

В.Гройсман також розповів, що вперше в закон введена європейська норма про присутність у списку партії не менше 30% представників однієї статі.

"Ну і нарешті, для тих, хто говорить, що через нового закону певні округи можуть залишитися без своїх представників, відповім – виборцям не за що хвилюватися, оскільки депутати відповідатимуть за все місто, а Рада зможе додатково розподілити відповідальність депутатів за округи", – запевнив спікер.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти