Гройсман прокоментував "проколи" при запуску е-декларування

15 серпня 2016 13:39

Триває перевірка

Всі рішення для повноцінного запуску системи електронного декларування мають бути прийняті в найкоротші терміни. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в своєму коментарі щодо запуску системи е-декларування, передає прес-служба КМУ.

Реклама

"Отже, система електронного декларування сьогодні запрацювала, хоча, на жаль, поки що тільки в тестовому режимі. Як стверджує НАПК, програмне забезпечення має достатні програмні модулі для подання, зберігання та оприлюднення декларацій, як цього і вимагає законодавство, і може починати працювати.

Стосовно того, чого не вистачило, щоб запустити систему в повноцінному вигляді. По-перше, всі необхідні рішення, щоб виправити цю ситуацію, мають бути прийняті і реалізовані в найкоротші терміни. І, по-друге, згідно з моїм дорученням, Національне агентство України з питань державної служби зараз проводить службову перевірку щодо встановлення осіб, причетних до того, що система електронного декларування не запрацювала своєчасно. За її результатами робитимемо висновки. І все одно система електронного декларування в Україні буде!" – заявив прем'єр.

Нагадаємо, раніше Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України відмовила у видачі атестату відповідності системи електронного декларування.

Експертною радою було прийнято рішення про невідповідність КСЗІ Реєстру вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на створення КСЗІ, і відмовлено у видачі Атестату відповідності.

Реклама

У відомстві пояснили, що було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень щодо захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджено здатність системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації і аутентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID.

Втім, голова Національного агентства з протидії корупції Наталія Корчак заявила, що система електронного декларування в будь-якому разі розпочне роботу 15 серпня.

В тренді
Дмитро Разумков: Механізм деолігархізації має працювати, коли ми є у владі, і коли нас немає

"Електронне декларування запрацює в будь-якому разі, це я можу гарантувати на 100%, тому що своє рішення про початок подачі і оприлюднення інформації ми не скасовували і не скасовуватимемо", – сказала вона.

Глава НАПК також запевнила, що всі труднощі з запуском тільки технічні, а не політичні.

Опівночі сайт Національного агентства по запобіганню корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Реклама

Водночас через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ у суді. Відповідно, посадових осіб, які опублікують неправдиву інформацію про свої доходи, неможливо буде притягнути до відповідальності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти