Гройсман: Ми повинні зробити все, щоб Україна була успішною

6 квітня 2014, 23:04

События на ТК Украина

У прямому ефірі інформаційно-аналітичної програми "События недели" на телеканалі "Україна" віце-прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розповів про децентралізацію влади на місцях і про те, чи може вона перерости в анархію.

За словами Володимира Гройсмана, уряд сьогодні предметно займається тим, щоб запропонувати систему управління, яка дозволить Україні і кожній її галузі успішно розвиватися".

Віце-прем'єр-міністр каже, що зараз активно розробляється програма децентралізації влади: "Повна децентралізація влади, тобто передача всіх функцій виконавчої влади, виконавчим комітетам, які будуть обрані людьми. Ця система працює наступним чином: губернатори призначаються на територію і, фактично, вони концентрують у собі всю повноту влади і координацію всіх органів влади по всій території. Фактично виходить так, що ці люди часто не мають нічого спільного з цією територією. Ми ж пропонуємо, щоб на рівні обласної та районної рад були виконавчі комітети. Люди обирають обласну або районну раду, а ці ради обирають собі голову, який бере на себе функції щодо управління територією".

На думку політика, "таким чином, вийде рівнева система, в якій на першому місці – громадськість, тобто, це місто, селище або село, у яких є свої повноваження і є ресурси, фінансові кошти, які дозволять розвивати територію і вирішувати проблеми, які є на місцях". "Цю модель ми запозичили у Польщі, вона довела свою ефективність, це не просто красивий проект, це реальна система, яка дозволить розвивати Україну", – підкреслив експерт.

Для того, щоб стабілізувати ситуацію, на думку Володимира Гройсмана, необхідно стимулювати місцеву економіку, залучити всі території вироблення національного продукту: "І це можливо зробити, якщо частину податків на прибуток підприємств на території, частину податків на прибуток громадян закладати в бюджет розвитку цих територій. Це дозволить територіям нормально розвиватися і вони будуть зацікавлені, щоб була висока "біла" зарплата, щоб підприємства заробляли кошти не тільки для держави, але і для своєї території".

Віце-прем'єр-міністр підкреслив, що для цього необхідно, щоб органи місцевого самоврядування були відповідальними як перед своїми виборцями, так і перед державою". "Глави адміністрацій матимуть наглядові функції за законодавством і за координацією органів державної влади, які працюватимуть. І це буде важливим балансом між повноваженнями різних органів влади. Коли люди мають право обирати, вони повинні мати право закликати до відповіді ту владу, яка працює неналежним чином, тому одним із елементів реформи є законодавство про місцеві референдуми", – говорить Володимир Гройсман.

Експерт упевнений, що українці повинні зробити все, щоб країна стала успішною: "Думки, що децентралізація влади може перерости в анархію, вони завжди будуть, але будуть у меншості. Дуже багато народів світу не мають своєї держави. Волею долі і завдяки нашим багатьом поколінням, ми "вибороли" право жити в своїй державі. І ось так просто відмовлятися від цього, це не те, щоб не патріотично, це злочин. Ми повинні зробити все, щоб Україна була успішною. І це найкраща відповідь для Заходу і Сходу, Півночі і Півдня, що Україна – європейська країна, здатна побудувати країну так, що тут житимуть щасливі люди. Це найбільший виклик, який ми повинні прийняти і реалізувати".

Дивіться пряму трансляцію ефіру телеканалу "Україна" на офіційному сайті каналу, а також на сайті відеоресурсу oll.tv і на новинному порталі segodnya.ua.

Реклама

 

В тренді
Коротко і у справі. Найголовніше про зустріч Зеленського та Путіна (оновлено)


Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти