Гройсман: Анексія Криму Росією нагадує підступний напад Гітлера на Польщу

29 квітня 2018, 10:54

Глава уряду впевнений, що прапори України ще будуть підняті над українськими кораблями в Криму

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман привітав українських моряків з 100-річчям з часу заснування військово-морського флоту в 1918. Про це йдеться в заяві глава уряду на сайті Кабінету міністрів.

"Весь Чорноморський флот перейшов 29 квітня 1918 року в підпорядкування Української Народної Республіки. Таке рішення прийняли на нараді делегатів корабельних команд і майже на всіх кораблях урочисто було піднято український прапор. Ми відзначаємо цю символічну дату як день початку державного військово-морського флоту України", – нагадав прем'єр.

Гройсман зазначив унікальність створення українського флоту 100 років тому на тлі більшовицької навали, що показало: Україна – це морська держава з традиціями, які беруть коріння ще з часів княжої і козацько-гетьманської доби
.

Реклама

Такожглаваурядунагадав про ганебнувійськову кампаніюРосіїпоокупаціїКримув2014 році,колиукраїнськийфлотзазнавсерйозних втрат.

"І цей акт підступного нападу, який детально розроблявся на вищому рівні керівництва Російської Федерації, в новітній історії Європи нагадує лише підступний напад гітлерівських військ на Польщу в 1939 році. Моральний тиск, шантаж, погрози розстрілами, викрадення українських офіцерів і залякування їх сімей, блокування наших кораблів і їх команд, штурми військових частин на півострові – це далеко не всі методи держави-терориста, яка кинула виклик нашій державності. В результаті кримської кризи український флот

Прем'єрнагадав про подвиг курсантів в Севастополі, які заспівали гімн України перед озброєними російськими військовими.

"Це символічна подія. Честь, відвага і вірність молодших поколінь – ось запорука завтрашнього дня українського військово-морського флоту. Сьогодні військовослужбовці ВМС також з гідністю виконують присягу і захищають нашу країну від агресора в зоні проведення АТО. Переконаний, що в майбутньому український прапор, як і в буремному 1918 році, знову буде піднято в нашому Криму і над нашими тимчасово-недоступними військово-морськими базами", -резюмував Гройсман.

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента

Відзначимо,щоісторіясучаснихвійськово-морськихсилУкраїниведесвій початокзі створеннявійськово-морськогофлотуУкраїнськоїНародноїРеспублікиіУкраїнськоїдержавив1918 році.5липня1918 бувоприлюдненийзаконпро уніформудляукраїнськогофлоту;18липня1918гобувприйнятийзаконпроВійськово-морський прапорУкраїни;втомужмісяцібулостворенопостійно діючез'єднанняВійськово-морськогофлотуУкраїнської держави-бригадутральщиків.

Насьогоднішнійденьвзв'язкузросійською окупацієюКримуукраїнський флот розташований в Одесі.
Реклама

Нагадаємо,щопісляанексіїбіля берегівпівостровазалишиласячастинаукраїнськогофлоту,якийпрезидентРФВолодимирПутінвисловивбажанняповернутиУкраїну.Українськіекспертирозповіли, яка військова техніка залишається в Криму і чи потрібно її повертати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти