Гучний скандал навколо Савченко і важливі рішення Порошенка по Донбасу: топ-новини тижня

17 березня 2018, 15:24

Неабиякі пристрасті розгораються навколо російських виборів в Криму, а в Україні росіянам заборонили голосувати

Звітний тижденьставдуженапруженимне тількинаЗаході,дерозгорівсяросійсько-британськийскандал,жаркобулоівУкраїні.Чоготільки вартий скандалнавколонародногодепутатаНадіїСавченкотаїїзброєювРадіінаміромїїпідірвати,якговоривгенпрокурор,атакожпристрастіпоросійськимвиборамвокупованомуКриму.

Візит Могеріні в Україну

ВерховнийпредставникЄС із закордонних справіпитаньполітикибезпеки-віце-президентЄвропейськоїкомісіїФедеріка Могерініна початку тижняпровелазустрічізвищимкерівництвомУкраїнивКиєві-зпрезидентоміпрем'єром.Серед іншоговоназаявила,щоЄС не визнає російські вибори в Криму. Утомучислівоназапевнила,щоЄвропаідалідотримуватиметьсяполітикиневизнанняанексіїпівостроваРосією.
ПредставникЄвросоюзупояснила, як санкції проти РФ длпоможуть закінчити війну на Донбасі. МогерінівказаланачіткувідповідальністьРосіїзаситуаціюнасходіУкраїниінагадала,щоврегулюванняситуаціївУкраїнієабсолютнимпріоритетомдляЄСівказалананепохитнупідтримкуЄвросоюзомУкраїни.
Реклама

Крім того, Могеріні розповіла, наскільки ЄС "втомився" від України. Заїїсловами,ЄвросоюззацікавленийвпідтримціреформвУкраїні,іцепоказуютьвтомучислінещодавні рішенняЄС.

Візит президента Австрії в Україну

ВУкраїнінапаруднівнавідавсяпрезидентАвстріїАлександервандерБелленна запрошенняукраїнськоголідераПетраПорошенка,якийвсвоючергуна початку лютоговідвідав Відень.Цесталопродовженнямдіалогу,розпочатогощевАвстрії. Так, австрійський лідер озвучив позицію по миротворцях на Донбасі. ЗасловамиПорошенка,вандерБеллензапевнив,щоВіденьпідтримуєініціативуКиєвапо Донбасу.

Крім того, ван дер Беллен розповів, що думає про російські вибори в Криму. Вінпояснив,щоРосіяне маєправапроводитивиборинаукраїнській земліівважаєїхнеправомірними,закликавшиміжнароднеспівтовариствовідреагуватинаїхпроведення.

Скандал навколо Савченко

У четвергенеральнийпрокурорЮрійЛуценковиступиву ВерховнійРадіз жорсткою заявою на адресу нардепа Надії Савченко, якузвинувативу спробіорганізаціїтерактупрямовзаліпарламенту.Зайогословами,вонапланувалавикористовувативажке озброєння-гранати,міномет-іпісляцьогодобитинардепівзавтомата.
Реклама

Трохипізніше Рада прийняла важливе рішення по Савченко народнідепутативиключилиїїзі складуКомітетуВРз питаньнаціональноїбезпекиіоборони.Упояснювальнійзаписцінагадують,щоСавченковолодієдержавною таємницею,алеприцьомузустрічаєтьсязватажкамибойовиківнаДонбасі.

Утойжеденьставсящеодинскандальнийінцидент Савченко вивели з Ради, оскількивонанібитопредставлялазагрозудляпарламенту.Якговориливсамомупарламенті,нардеппринеслазсобоюнароботузброюігранати.ПізнішеСамаСавченкопідтвердила,щоприйшланазасіданнявпістолетом,аосьнапитанняжурналістівпрогранатах-ухилився.

Російські вибори в Криму

В тренді
"Медведчук – кремлівський щур": Нацкорпус запалив фаєри під Печерським судом (фото і відео)
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

ПоросійськихвиборахвКримувостанніднівсесталозрозуміло-УкраїнаіЗахід невизнаютьїхпроведенняірезультати.ОднакМіністрвнутрішніхсправАрсенАваковтрохиздивувавофіційною заявоюйоговідомствапро недопуск росіян до голосування на території України. ДнямиМосквазажадалазабезпечитибезперешкоднийдоступсвоїхспіввітчизниківнадільниці,алеКиївприйнявіншерішення.

На таке рішення МВС в МЗС РФ вибухнули істерикою. Вофіційній заявіросійськогозовнішньополітичноговідомствайдеться,щоРФрозраховуєнаоцінкуОБСЄіООНчерез недопускросіяннавиборчі дільниці18 березня.Москвакаже,щорішенняукраїнськоївладиє"безпрецедентним"і"не викликаєнічого,крімобурення".

А тим часом Євросоюз зробив заяву по Криму і звернувся до Росії. Європазасуджуєдіїросійськоїокупаційноївладинапівостровііне визнаватименезаконнівиборинапівостровііпродовжитьполітикуневизнанняанексіїКриму.

Реклама

В свою чергу в США також озвучили чітку позицію з виборівуКриму.СполученіШтатирішучезасуджуютьзусилляРосіїз примусуукраїнськихгромадянвКримудо голосуваннянацихнезаконнихвиборахіне визнаютьїхрезультати.

Порошенко закінчив АТО

ПрезидентУкраїнивкінціробочого тижняпобувавнаДонбасівприфронтовихселищахКатеринівцііЗолотому.Тамвінзустрівсязбійцямиізробивкількаважливихзаяв.Впершучергувідзначимо,щоПорошенко закінчив АТО, замістьякоїтепернаДонбасібудейтиопераціяОб'єднанихсил.
До слова,главадержавитакожпризначивкомандувача Штаба об'єднаних сил. Теперкерувативійськовимиііншимивразінеобхідностіструктурамибудегенерал-лейтенантаСергійНаєв.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти