Держслужба у справах ветеранів АТО стала міністерством: все, що потрібно знати

1 грудня 2018, 06:53

Нова держструктура планує запустити мобільний додаток для ветеранів АТО

28листопада КабінетміністрівУкраїнипід часзасіданняприйняврішенняпро створенняновогодержоргану-Міністерствау справахветеранів.ВідомствостворенонабазіДержавноїслужбиу справахветеранів,якетеперпідлягаєрозформуванню.Чомудовелосязакриватиколишнюдержструктуру,які завданнястоїтьпередновимміністерствоміщовідомопро нового міністра-читайтевспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

  Неефективна держслужба

Реклама

Державнаслужбау справахветераніввійнитаучасниківАТО(з листопада2018го-Державнаслужбау справахветеранів)буластворенав2014 році.Вїїзавданнявходилареабілітаціяветеранів,соцзахист,соціальнаадаптація,лікування,виділенняжитлаітакдалі-аждообмінуполоненимиіпошукузниклихбезвісти.

Розмовипро створенняміністерствау справахветераніввелисявжедавно.Про те, що БПП хоче створити нове міністерство ,ще26 лютого цьогорокузаявлявголовафракції"БлокПетраПорошенка"(БПП)АртурГерасимов.

За його словами, на той момент соціальним захистом ветеранів займалися майже два десятка центральних органів виконавчої влади. Створення єдиного державного органу дозволить більш раціонально витрачати гроші, які держава виділяє на підтримку ветеранів війни та учасників АТО.

Невдоволення роботою Держслужби висловлював також віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Нам необхідно не допустити створення Міністерства у тому статусі, який має Державний комітет у справах ветеранів. Зміна вивіски малоефективна, нам необхідно створити Міністерство, щоб завести в нього функціонал з усіх відомств", – заявив Розенко на прес-конференції 24 квітня.

Розенко нагадав, що на сьогоднішній день держава встановила статуси і разові виплати учасникам бойових дій.

"А картина взаємодії держави з учасниками бойових дій не ідеальна", – підкреслив віце-прем'єр.

Через 4 роки після створення, 14 листопада 2018 року, структура була реорганізована Кабінетом міністрів в Державну службу у справах ветеранів. За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, реорганізація стала першим кроком на шляху створення на базі Держслужби профільного міністерства
.

Щ о відомо про нового міністра

21 червня стало відомо, що міністерство у справахветеранівможеочолитиІрина ФрізПро цеповідомилапредставникпрезидентау ВерховнійРадіІринаЛуценко.

Реклама

"Є дуже багато кандидатур. Фракція сьогодні провела консультації. Вирішила, що найкраща кандидатура з десятка запропонованих – це Ірина Фріз. Це рішення фракції. Ми за нього проголосували", - заявила Луценко.

Про Ірину Фріз відомо небагато: уродженка Євпаторії, пройшла кар'єрний шлях від продавця до дипломованого мистецтвознавця. З травня 2003 по березень 2005 року працювала помічником на громадських засадах тоді ще нардепа Петра Порошенка. А в ході президентських виборів 2014 року очолювала інформаційний департамент виборчого штабу майбутнього президента України.

Пройшовши до Верховної Ради на парламентських виборах 2014 року став головою підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Також є координатором робочої групи Україна – НАТО.

Цілі та завдання Міністерства у справах ветеранів новопризначений міністр виклала 28 листопада на своїй сторінці в Facebook
.

___02

"Під час засідання уряду я презентувала цілі та завдання. Вони полягатимуть у створенні нової нормативної бази для діяльності міністерства на наступне десятиліття. Зокрема, ми будемо займатися законодавчою базою. Це стосується закону про ветеранів і членів їх сімей, який дозволить привласнювати добробатам статус учасника бойових дій. Також ми будемо прикладати всі свої зусилля для того, щоб держава гарантувала забезпечення всіх потреб ветеранів. І щоб була проведена верифікація даних з різних реєстрів до Єдиного державного реєстру ветеранів", – написала Ірина Фріз.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

Згідно з розпорядженнямуряду,Міністерствофінансівповиннорозробитипроектизмін додержбюджетівна2018 і2019 роки.Унихнеобхіднопередбачитифінансуванняу справахветеранів.

Якповідомляєтьсянасайтіміністерства,післястворенняєдиногодержреєструветераніввпланахновоствореноїструктури-створенняонлайн-платформи,заснованоїнацьомуреєстрі.Проектотримавназву"Е-ветеран".Передбачається,щоцебудемобільний додатокзіспеціальнимисервісами,якимиветеранибудутькористуватисявонлайн-режимі.Укожного учасникабойовихдійбудевньомусвійонлайн-кабінет.

Реклама

47047977_1973585356054198_8372613065048326144_n_01

Цікаво,щозавданнязі створенняєдиногодержавногореєструветеранівставилосяпередДержавною службоюу справахветераніввійнитаучасниківАТОщезсамогоїїзаснування12вересня2014 року.

МіністрсоціальноїполітикиЛюдмилаДенісованабрифінгудляЗМІ,якийвідбувсяз цього приводувКабміні,називаластворенняЄдиногореєструучасниківАТОодним із головних завданьна найближчийчас.За попереднімирозрахунками,до реєструповиннібулиувійтидо 50000 осіб.

ЩостосуєтьсяподальшоїдоліДержслужбиу справахветеранів,товонабудезгодомліквідована.Комісію зліквідаціїочоливпершийзаступникголовислужбиІгорМальцев.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти