Голова місії з реформування Ради про роботу парламенту: Замкнуте коло і "Голлівуд"

9 листопада 2017, 09:11

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

За словами голови місії Європарламенту, проведенню реформ в ВР заважають популізм і система голосування

В інтерв'ю сайту "Сегодня" колишній голова Європарламенту, голова місії з реформування Верховної Ради Пет Кокс розповів, як поліпшити роботу Верховної Ради, чому робота в парламенті не Голлівуд, як боротися з політичним популізмом і чи варто скасовувати депутатську недоторканність.

Реклама

За словами Кокса, традиція депутатського імунітету йде корінням давно в минуле, в часи, коли правили королі. Тоді ідея депутатського імунітету була в тому, щоб захистити людину, яка знаходилася в парламенті, від царя, щоб цар не зміг її заарештувати. Головна мета недоторканності в тому, щоб парламент міг вільно виконувати свою роботу і не дозволити іншим "силам" в державі впливати на нього.

"У вас, як я її називаю, класична система депутатської недоторканності. Дехто каже, і я їх розумію, що депутатів потрібно позбавити недоторканності, оскільки вони вважають, що більшість депутатів корупціонери. Але є й інша сторона медалі. У вас пострадянська правова система , яка працює за радянськими законами і методами. Іноді представники влади, діючи неправильно, зловживаючи системою правосуддя, можуть переслідувати політичних опонентів, щоб прибрати їх з поля гри. Відсутність депутатського імунітету може призвести до зловживань в системі правосуддя", – сказав Пет Кокс.

Голова місії також підкреслив, що в Україні є проблема з дотриманням правил і процедур. Але, щоб змінити ці правила і процедури в законі, вам потрібно 226 "за".

"Я б це назвав вже традицією. Виходить, ви ходите замкнутим колом: щоб зняти з депутата недоторканність, вам потрібно 226 голосів, і щоб змінити правила позбавлення цієї недоторканності, вам знову потрібно 226 голосів (в даному випадку вже 300, оскільки поправки до Конституції щодо часткового скасування недоторканності очікують на голосування в другому читанні – Авт.). до того ж, щоб змінити правила голосування у Верховній Раді, наприклад, щоб рішення приймалися більшістю від присутніх в сесійній залі депутатів (а це може бути і менше записаних в Конституції 226 голосів), вам потрібно змінювати Конституцію. А це, як ми зрозуміли, досить складно. Під це потрібно 300 голосів, а в вашому парламенті не завжди і 226 голосів зібрати можна", – сказав Кокс.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

Політик також розповів, що прямі трансляції Погоджувальної ради перетворюють роботу депутатів на популізм і шоу.

"Будучи присутнім на одній з таких Погоджувальних рад, коли Володимир Гройсман був спікером, я здивувався величезній кількості телекамер в кінці зали. Звичайно, коли я побачив телекамери, перестав дивуватися дуже гарячим спічам деяких політиків. Тому що те, що вони знімуть, покажуть ввечері по телевізору. Так, часто порядок денний таких засідань може бути нудним і рутинним. Але це важлива частина роботи. Засідання Погоджувальної ради і робота у Верховній Раді не Голлівуд. Шоу можна влаштовувати в іншому місці. Але, процедура проведення ваших Погоджувальних рад вже змінилася і тепер відбувається в два етапи. Завдяки цьому вже в понеділок на Погоджувальній раді і у вівторок, коли сесія почалася, до порядку денного практично не вносяться зміни", – зазначив Кокс.

Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Реформа Ради не пройде за помахом чарівної палички – інтерв'ю з Петом Коксом".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти