Глава місії Європарламенту щодо реформи Верховної Ради: Від "цунамі" законопроектів користі ніякої

9 листопада 2017 8:30

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Вже більше двох років місія на чолі з колишнім президентом Європарламенту Петом Коксом намагається реформувати роботу Верховної Ради

Все починалося у 2015 році, коли Володимир Гройсман ще був спікером. Тоді Гройсман оголосив, що відомий європейський політик і колишній президент Європарламенту Пет Кокс очолив місію Європарламенту, яка буде формувати "дорожню карту реформ" Верховної Ради України. За рік непосильної роботи українським і європейським експертам і депутатам вдалося напрацювати концепцію реформи українського парламенту.

Реклама

В інтерв'ю сайту "Сегодня" Пет Кокс розповів про те, як просуваються реформи. За словами Кокса, робота не припиняється. Зараз місія в активному діалозі з усіма депутатами, з усіма фракціями і групами, переконує їх, що зміни в регламент необхідні.

"Наша робота була частиною домовленості між українським і європейським парламентами. Ми вивчали законодавчі документи (регламент – Авт.), Які дісталися у спадок з минулого, і намагалися зрозуміти, що можна змінити, як підвищити ефективність і працездатність українського парламенту. І зараз ми говоримо не про пенсійну реформу або реформу децентралізації. Це політичні питання, які повинні просувати політики. Ми працювали з інституційними проблемами: якими мають бути парламентські комітети, правила прийняття зако нопроектов...", – сказав Кокс.

Але його словами, деякі речі у Верховній Раді унікальні. Наприклад, те, що кожен депутат має право реєструвати законопроект.

"Через це виходить "цунамі" зареєстрованих законопроектів. Але користі від такого "цунамі" ніякої. І таких прикладів неефективної роботи досить багато. Через це ви втрачаєте потрібне для прийняття важливих реформ час. Над вирішенням цих проблем ми й працювали в рамках робочої групи з реформи парламенту, ми вислухали більше сотні різних людей в парламенті, комітетах, лідерів фракцій, представників засобів масової інформації, і надали набір рекомендацій зі зміни організації роботи Ради. Я розумію, що це легко сказати і складно зробити. Тому цей годину ми в процесі імплементації, яка, зрозуміло, не пройде за помахом чарівної палички. Це вимагає внесення змін до парламентських правила і процедури і парламентської більшості, щоб це проголосувати", – підкреслив Пет Кокс.

Не пропусти!
Я бачив команду, у якої не вистачало сил: Шевченко пояснив поразку від Австрії
Андрій Шевченко засмучений результатом
Реклама

На питання про те, що українці отримають від реформи Верховної Ради, політик пояснив, що стосується це не тільки українців, а й європейців і людей в усьому світі, оскільки люди не знають і не цікавляться, як працює парламент.

"Їм все одно. Наведу банальний приклад: люди не зацікавлені в тому, як ви робите сосиски, їм важливо, чи будуть вони за підсумком смачними. Люди переживають, як та чи інша реформа, пенсія і т.д. торкнуться їх в першу чергу . люди оцінюють роботу парламенту по результату, як вона впливає на рівень і якість їх життя. Я не маю ілюзій з приводу того, що люди розуміють щоденну рутинну роботу парламенту. Але кожна людина задає питання, якою буде моя пенсія, чи зможуть мої діти отримати гарну освіту, скільки буде коштувати медичні е обслуговування. Саме ці речі турбують українців, і по цих справах, я думаю, люди повинні оцінювати парламент і уряд", – сказав Кокс.

Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Реформа Ради не пройде за помахом чарівної палички – інтерв'ю з Петом Коксом".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти