Генеральну прокуратуру України можуть ліквідувати: законопроект Зеленського

30 серпня 2019 19:15

Президент запропонував реформувати органи прокуратури в Україні

В Україні можуть ліквідувати Генеральну прокуратуру і створити замість неї Офіс Генерального прокурора.

Реклама

Відповідна пропозиція надійшла від президента Володимира Зеленського у вигляді законопроекту №1032 "Про внесення змін до низки законів України про першочергові заходи щодо реформи органів прокуратури", який був поданий на розгляд Верховною Радою.

"Офіс генерального прокурора очолює генеральний прокурор, у якого є перший заступник і заступники, а також заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)", – свідчить текст документа.

Згідно з президентським законопроектом, система прокуратури України складатиметься з Офісу генпрокурора, обласних та окружних прокуратур.

Крім того, Зеленський запропонував ліквідувати Військову прокуратуру і посаду головного військового прокурора, а також довірити генпрокурору повноваження в разі потреби формувати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу свого Офісу, підрозділи обласних або окружних прокуратур.

Реклама

А положення про те, що "в Генеральній прокуратурі України утворюється (на правах самостійного структурного підрозділу) Головна військова прокуратура, яку очолює заступник генерального прокурора – головний військовий прокурор" виключається з закону про прокуратуру.

Не пропусти!
Поставив на вас 50 гривень. Спасибі за перемогу: що пишуть гравцям України в Instagram
Сергій Сидорчук в матчі проти Нідерландів

Посада заступника генерального прокурора – головного військового прокурора також виключена зі списку прокурорів органу прокуратури.

Згідно з новим законопроектом, генпрокурор може бути звільнений президентом на підставі і в межах уявлення відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження стосовно прокурорів (зараз ним є Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів), або Вищої ради правосуддя.

Додатково до цього людина без юридичної освіти і п'яти років стажу роботи в галузі права тепер не зможе стати генпрокурором.

Нагадаємо, що на першій сесії Верховної Ради IX скликання був звільнений старий генеральний прокурор України Юрій Луценко і призначений новий. Ним став Руслан Рябошапка – його кандидатуру підтримали 312 депутатів парламенту.

Реклама

Докладніше про нового голову Генеральної прокуратури ви можете дізнатися в статті "Борець з корупцією і "крутий спеціаліст": хто такий генпрокурор Руслан Рябошапка" на нашому сайті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти