Генасамблея ООН і миротворці на Донбасі: головні цитати тижня

29 вересня 2018, 14:30

Лавров зганьбив делегацію РФ, а Порошенко різко постаив на місце російських журналістів

УНью-Йоркунаполях73-їсесіїГенасамблеїООНУкраїнагостропоставилапитаннявведеннямиротворчоїмісіїОрганізаціївзонуконфліктунаДонбасі,аглаваМЗСРФспробувавпожартуватипро українського президента-але,на думкусоцмереж,лишезганьбивросійськуделегацію.Головніцитатитижня, що минає-вдайджесті"Сегодня".

Кремль боїться миротворців ООН на Донбасі – Порошенко

Реклама

ПрезидентУкраїниПетроПорошенкопереконаний,щомиротворчаопераціяпідегідоюОрганізаціїОб'єднанихНаційдопоможевідновитисуверенітетітериторіальнуцілісністьУкраїни.

"Лише Росія виступає проти миротворців – одна з причин в тому, що Кремль боїться. Вінбоїться,щомиротворцізахоплятьросійськихвійськовихнавсійокупованійтериторії,вінбоїтьсятакожвтратитиконтрольнадукраїнсько-російським кордоном",-заявивПорошенконазаходівисокогорівняз підтримкимиротворчоїдіяльностіООНвНью-Йорку.

Главаукраїнської державинагадав,щозвернувсявООНзпроханнямрозгорнутимиротворчісиливокупованомуДонбасі,алейогопрохання не було задоволене.

Яквідомо,російськасторонаспочаткудомагаласятого,щомиротворціповиннідіятилишеналініїрозмежування;пізнішедопустилиможливістьїхвиходуідоукраїнсько-російському кордоні,алевякості"охоронців"дляспостерігачівОБСЄ.УлютомупрезидентРФВолодимирПутінпішовнапоступкипо Донбасуіпогодивсянарозміщення"блакитнихкасок"навсійтериторіїконфлікту,алезумовою,щоКиївдомовитьсяпро цезбойовиками.

Усвоючергу,українськасторона,якіраніше,наполягаєнавведеннімиротворцівнавсютериторіюконфлікту,втомучислінаукраїнсько-російський кордон,ізаявляє,щоне має намірувестипереговоризватажкамибойовиківпро розміщеннямісіїООН.

Коли Росія піде на поступки в питанні миротворців

Реклама

РосіяраночипізнопіденапоступкивпитаннівведеннямиротворчогоконтингентунаокупованийДонбаспідегідоюООН.Про цесайту"Сегодня"розповівполітологОлександрПалій,коментуючирозгляднаГенасамблеїООНукраїнського питанняіперспективиКиєванаміжнародномурівнідомогтисярозблокуваннявведеннямиротворців.

"Росія погодиться з введенням миротворців, колизрозуміє,щонічогозмінитивУкраїніне зможе.Вонаобов'язковопіденапоступки,томущоокупованийДонбасдлянеї-занадтоважкий тягар.Росіяобтяженасанкціями,утриманнямцихтериторійіт.д.Інинішняситуаціяіз захопленимДонбасомдляросійськоїекономікиіРФвцілому,якчемоданбезручки.РФхотіламаксимальнонашкодитиУкраїні,іросіянивнайближчіпівроку-рікще нейтимутьнапоступки,апотімобов'язковопідуть",-припустивПалій.

Відзначимо,представникУкраїнивпідгрупіз питаньбезпекиТристоронньоїконтактноїнапереговорахвМінськуЄвгенМарчукпояснив,щонавітьякщоООНіприймерішеннящодо введеннямісіївУкраїну,томиротворцівсеодно нескороопинятьсянаДонбасі.Зайогословами,вкращомувипадкумиротворціООНприйдутьнаДонбасмайжечерезрікпісляприйняттяОрганізацієювідповідногорішення.

Лавров зганьбив російську делегацію в ООН

Не обійшлосявкулуарахГенасамблеїООНібезказусу-намагаючисьпожартуватипро українського президента,зганьбивсяглаваМЗСРосіїСергійЛавров.

26вересняросійськіЗМІповідомилипро те,щопрезидентУкраїни,рухаючисьпокоридорусамітувприсутностіохорони,нібитопереплутавдверіізайшовдо кімнатизустрічейросійськоїделегації.Главаукраїнської державивідразужвийшовіповернувсявзалзасідань.

"Напевне, з вбиральною переплутав", –спробувавз цьогосказати ущипливоЛавров-алесамставоб'єктомнасмішок.

Усоцмережахзійшлисянатому,щоСергійЛавров,скоріше,образиввсюделегаціюсвоєїкраїни,ніжукраїнськогопрезидента.

Реклама

Відзначимо,дверимаПорошенкопомиливсяпісляінцидентузросійськимижурналістами-представникиЗМІкраїни-агресораспробувалапоставити йомупитання,однакпрезидентвідмовивсянанихвідповідати.

Наоднепитаньнихз приводумиротворчоїмісіїнасходіУкраїниПорошенкорізковідповів: "Не збираюсь відповідати на ваші питання, ви – фейк".

Вцілому,якзазначивглаваМЗСУкраїниПавлоКлімкін,нинішняГенасамблеяООНпоказалаглибокуізоляціюРосії,що,за його словами,підтверджуєтьсяіголосуваннямГенасамблеїз питань,якіпіднімаєУкраїна,іпідготовкоюспеціальноїрезолюціїпомілітаризаціїРосієюокупованогоКриму.

РФ може спробувати пробитися з Криму до Дніпра

Тимчасом,Росіяне залишаєідеюпро сухопутнукоридорівокупованийКрим,розповівпостійнийпредставникпрезидентаУкраїнивАРКримБорисБабин.

Однак,зайогословами,насьогоднішнійденьРФбільшезацікавлена у відновленніводопостачанняокупованогопівострова,томуможевзятисязанапрямоквсторонуНовоїКаховки,депроходитьДніпро.

"Ядумаю,РосійськаФедераціятакіпланивиношує.Сьогодніціплани,перш за все,маютьформатагресіївАзові.Такожможливий військовий вплив на райони поруч з Кримом: дляцьогоне обов'язковоробитисухопутнийкоридор,аджеканалйде незМаріуполя,азНовоїКаховки.По мостучерезКерченську протокувони(окупанти)можутьпровестищозавгодно,крімводи.Томуїмпотрібенвихіддо річкиДніпро.Такщомиповиннібутидоцього готові",-сказавБабин.

Яквідомо,вквітніминулогорокуУкраїнаперекрилаводувокупованийКрим.НакордоніматериковоїУкраїнизокупованихпівостровомзвелидамбу.Однаквонамаєзаслінку,якувбудь-якиймоментможнавідкрити.Тому,колиКримповернетьсявУкраїну,воданаповнить300кілометрівПівнічно-Кримськогоканалу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Заступникміністраз питаньтимчасовоокупованихтериторійЮрійГримчакнедавноповідомив,щопосухаохопила70%територіїпівострова,інавітьдощіостаннім часомне змінилиситуацію-річкипересихають,ау водосховищахводашвидшевипаровується,ніжнабирається.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти