Галасюк: Збережемо науку – створимо перспективу

4 листопада 2016, 20:00

Депутати від Радикальної партії наполягають на збільшенні фінансування вітчизняної науки

Фінансування вітчизняної науки на 2017 рік слід невідкладно збільшити на 600 млн грн, передбачивши як забезпечення фундаментальних досліджень, що мають світову перспективу, так і бюджетну програму для реалізації заходів з реформування НАН України та підтримки молодих вчених. На цьому наполягають нардепи від Радикальної партії разом з однодумцями в парламенті.

Реклама

"Коли будується будинок, не можна нехтувати фундаментом і, тим більше, руйнувати його. Національна академія наук України потребує радикального реформування, але це не означає, що українські вчені заслуговують того, щоб їх заморили голодом, а наукову молодь – змусили емігрувати", – підкреслив лідер Радикальної партії Олег Ляшко, звертаючись до прем'єр-міністра України щодо забезпечення необхідного фінансування вітчизняної науки.

"Українська наука, перспективні фундаментальні дослідження, а також підтримка талановитих молодих вчених – безумовні пріоритети. Сподіваюся, уряд і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман теж поділяють це бачення і прислухаються до звернення українських парламентаріїв щодо фінансування вітчизняної науки", – заявив голова парламентського Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Парламентарій також повідомив, що на адресу керівників профільних комітетів і депутатських фракцій ВРУ надійшло звернення від президента Національної академії наук України Бориса Патона щодо врахування мінімальних додаткових потреб НАН України в 2017 році.

"Ми переконані в тому, що дійсно існує реальна необхідність збільшення витрат, передбачених проектом державного бюджету України на 2017 рік, як на підтримку наукових досліджень, так і на глибоке системне реформування Національної академії наук України, яка має стратегічне значення для розвитку наукового потенціалу і посилення науково-експертної та інноваційної діяльності країни", – прокоментував Галасюк.

В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа
В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку
Реклама

Голова Комітету зазначив, що НАН України потребує глибокого системного реформування і модернізації, в тому числі, посилення інтеграції науки і вищої школи (університетів), налагодження ефективного зв'язку з виробничим сектором, впровадження нових підходів до оцінки ефективності діяльності наукових установ, комерціалізації науково-технічних розробок тощо. У той же час, на перехідному етапі вироблення державної концепції реформи НАН України і її подальшої реалізації необхідно зберегти існуючу в Україні науково-дослідну базу і продовжити найважливіші фундаментальні дослідження, зберегти в українській науці та підтримати талановиту наукову молодь, а також передбачити кошти на здійснення заходів з реформування НАН України.

Відповідне депутатське звернення до прем'єр-міністра підписали Ляшко, Галасюк, Вовк, Амельченко, Співаковський, Козаченко, Герасимов, Литвин, Домбровський, Курило, Розенблат, Кришин, Єфімов, Кужель.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти