"Формула Штайнмайєра": Названо основні стандарти ОБСЄ, за якими можуть пройти вибори на Донбасі

19 вересня 2019, 09:01

Права людини повинні бути дотримані, а будь-яка дискримінація – відсутньою

Особливий статус територій через чесні демократичні вибори за стандартами ОБСЄ – це тільки одна складова "Формули Штайнмайєра" за "мінським домовленостями"

Реклама

Крім того, чесні вибори повинні забезпечувати рівні умови для всіх учасників виборчого процесу.

  • Права людини повинні бути дотримані, а будь-яка дискримінація – відсутньою.
  • Для проведення виборів повинні бути незалежні умови безпеки, вибори не можуть проводитися за наявності іноземних військ і найманців. Держава повинна створити всі умови для проведення передвиборчої кампанії в атмосфері свободи і рівності, не вдаючись до адміністративного впливу, насильства, залякування або погроз кандидатам і виборцям.
  • Кандидати і політичні партії повинні мати безперешкодний доступ до засобів масової інформації. Всі ЗМІ повинні мати можливість вільно висвітлювати передвибочу кампанію.
  • Ніщо не повинно заважати кандидатам вільно представляти свої погляди, а виборцям – брати участь у передвиборчій кампанії.
  • Повинні бути створені умови для таємного голосування, чесного підрахунку голосів та чесного і своєчасного інформування громадськості про результати виборів.
  • Для проведення чесних виборів повинні бути допущені міжнародні спостерігачі – в період до проведення виборів, під час виборів і в період після їх закінчення.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко дав згоду на так звану формулу Штайнмайєра з врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

"Ми домовилися про "формулу Штайнмайєра" на зустрічі радників 2 вересня, і я можу навести те, на що я дав згоду. Закон про особливий статус набуває чинності в попередньому форматі на момент проведення виборів, а остаточної чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ (про визнання виборів чесними. – Ред.)", – сказав Пристайко.

"Це – те, що записане в рішенні. Більше там нічого немає. Треба, щоб усі партії, представлені за цим столом, всі медіа, представлені тут, мали доступ до виборів і таке інше. Тільки тоді вибори можуть бути визнані відповідними стандартам ОБСЄ" , – додав міністр.

Реклама

Він зазначив, що для проведення виборів на окупованій частині Донбасу спочатку повинні бути створені відповідні умови.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Як відомо, Росія вимагає від України офіційного письмового підтвердження "формули Штайнмайєра" як умову для "нормандської" зустрічі на вищому рівні.

Відзначимо, останнім часом активно обговорюється "формула Штайнмайєра" як варіант для порятунку Донбасу. Проте є думки, що ідея Москви полягає в тому, щоб змусити Україну виконати всю політичну частину Мінських домовленостей без виведення російських військ і роззброєння бойовиків і, відповідно, легалізувати т. зв. Л/ДНР.

Реклама

У свою чергу колишній заступник голови Адміністрації президента (2015-2019 рр.) Костянтин Єлісєєв дав Зеленському поради, як не потрапити на гачок Путіна з "формулою Штайнмайєра". Він вважає, що пріоритетом на переговорах має бути виконання Росією питання виведення військ з Донбасу і роззброєння бойовиків – створення умов безпеки.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти