Чергова перемога України: Яценюк прокоментував рішення суду ООН

8 листопада 2019, 21:22

Міжнародний суд ООН визнав прийнятною скаргу у справі України проти РФ

Відео: facebook.com/yatsenyuk.arseniy
Прем'єр-міністр України 2014-2016 рр., лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк висловив свою думку щодо рішення Міжнародного суду ООН .
"Довгі роки наполегливої роботи нашої урядової команди і сьогодні приносять Україні перемоги. Рішення про переслідування держави-агресора в Міжнародному суді ООН за фінансування тероризму було одним з пріоритетів програми мого уряду, яку ми представляли в парламенті 11 грудня 2014", – зазначив він у Facebook.
Те, що Міжнародний суд ООН визнав прийнятною скаргу у справі України проти РФ про порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, Арсеній Яценюк назвав " черговою перемогою України, яку ми почали кувати ще в 2014 році".
Лідер "Народного фронту" висловив подяку всім, хто в той час "у надскладних умовах знайшов свободу і мужність працювати заради майбутніх перемог України".
Нагадаємо, 11 грудня 2014 тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк оголосив з парламентської трибуни про початок процедури подачі позову проти РФ в Міжнародний суд ООН з приводу порушення Російською Федерацією Міжнародної конвенції про боротьбу з тероризмом: "Росія фінансує тероризм, і вона зобов'язана за це відповісти. І вона відповість у Міжнародному суді ООН", – підкреслив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, що представник України в даному судовому процесі, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль розповіла, що в 2017 році після належного виконання всіх виснажливих досудових процедур Київ звернувся до Міжнародного суду ООН з проханням розглянути спір про нехтування Росією зазначеної вище конвенції. У 2018 році Україна подала свій Меморандум, який докладно фіксує і описує кожен факт порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов'язань. За її словами, Росія вирішила не відповідати на український Меморандум і скористалася своїм правом заперечити про наявність у суду юрисдикції.

Реклама

Читайте також: Україна в Міжнародному суді: Росія намагається уникнути покарання за свої злочини

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Україна подала відповідний Меморандум до Міжнародного суду ООН. Зазначимо, що Меморандум – це основний елемент письмової частини судового провадження в суді ООН. У ньому зібрані факти, на яких базується позов України, і викладені правові аргументи. Після завершення письмової частини провадження, жоден новий документ не може бути поданий на розгляд суду без згоди сторін. Після представлення Меморандуму пройде дискусія сторін, яка базуватиметься на критиці і захисту того, що наведено в Меморандумі. Читайте детальніше, в чому суть Меморандуму.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

У червні 2019 року в Гаазі в Міжнародному суді почали розглядати позов України проти Росії по суті. Росія озвучила позицію у справі про фінансування тероризму, нарікаючи на те, що Київ порушив процесуальні процедури перед зверненням до Гааги.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти