Щорічна прес-конференція Лаврова: нові заяви щодо України

15 січня 2018, 15:07

Російський дипломат упевнений, що анексія Криму не заважає йому поважати кордони сусідньої держави

У Москві відбулася велика прес-конференції міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, який зробив кілька традиційних заяв по Україні – миротворці тільки через переговори з бойовиками, РФ поважає кордони України, хоча і відібрали Крим.

Реклама

РФ "поважає" кордони України. У російських ЗМІ з'явилася інформація про можливість непродовження Договора про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною щодо визнання непорушності кордонів, бо його термін закінчується в цьому році. І незважаючи на анексію півострова, Лавров продовжує вважати, що РФ поважає українську територіальну цілісність.

"Для мене це питання далеко неактуальне. Так, міжнародно-правові документи важливі, але це справа юристів. Політично я вважаю, що ми продовжуємо поважати територіальну цілісність України в тих кордонах, які склалися після референдуму в Криму, возз'єднання Криму з РФ".

Як РФ виконує Будапештський меморандум. Російський дипломат "відкрив" українцям очі: з його слів виходить, що якщо Росія не загрожувала Україні ядерною зброєю, то вона дотримується умов договору, а то, що напала на Крим і Донбас, то це не береться до уваги. Лавров заперечує, що РФ порушила меморандум.

"Ми багато разів відповідали на питання, в тому числі щодо Будапештського меморандуму від 1994 року, відповідно до якого Україна відмовилася від ядерної зброї, а Росія зобов'язалася не застосовувати ядерну зброю проти України. Я нагадаю, ми так і не застосовували і не загрожували ядерною зброєю Україні, тому ніякого порушення Будапештського меморандуму не сталося".

В тренді
Прадіда Ентоні Блінкена в США називають українським письменником
Реклама

Миротворці на Донбасі за Лавровим. Голова МЗС РФ продовжує спроби посадити Київ за стіл переговорів з бойовикамизаявивши, що Україна повинна обговорити розміщення місії ООН з представниками ОРДЛО. У той же час він зазначив, що "блакитні каски" повинні стати охороною для спостерігачів ОБСЄ.

"Національний склад контингенту (ООН) відповідно до нашої пропозиції і загальної практики ООН визначають сторони конфлікту – цей склад потрібно узгоджувати Києву, Донецьку та Луганську. Наша пропозиція щодо охорони місією ООН спостерігачів ОБСЄ не обмежується розміщенням цієї місії тільки на лінії розмежування. У спостерігачів ОБСЄ є мандат, відповідно до якого вони пересуваються за погодженням з обох боків від лінії зіткнення, і вони регулярно відвідують територію проголошених "республік" в Донецьку і Луганську аж до кордону з Росією, де вони бувають за тиждень до 20 разів. Наша пропозиція передбачає забезпечення охорони ООН для цих спостерігачів ОБСЄ всюди, куди вони пересуваються, де вони патрулюють відповідно до свого мандату".

"Захід бездумно підтримує Україну". Російський дипломат вважає, що тема України досить штучно робиться більш масштабною, Захід занадто багато уваги приділяє українській кризі, і розглядається як наріжний камінь протистояння між Росією та Заходом в цілому.

"Вважаю такий підхід помилковим – абсолютно політизованим. Якби відійшли від цієї призми, через яку намагаються розглядати українську кризу як протистояння між "авторитарною Росією" і "ліберальним Заходом", а сконцентрувалися б на тому, що записано в Мінських домовленостях – там все гранично ясно і гранично чітко написано і подвійному тлумаченню не підлягає, тоді б криза була давно врегульована, тому, що це означало б відмову від ідеологізованного трактування як такого, що має глобальної значення між Росією і Заходом".

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти