Євросоюз: "Вибори" бойовиків на Донбасі – недійсні

12 листопада 2018 11:02

Фарс, який влаштувала Москва з бойовиками, порушують міжнародне право і підривають Мінські угоди, вважає Могеріні

Європейський Союз вважає незаконні "вибори" бойовиків, організовані Росією, нелегітимними, а їх результати недійсними. Про це йдеться в заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Могеріні.

Вона вважає "вибори" незаконними і засуджує їх, оскільки вони порушують міжнародне право, підриває зобов'язання, згідно Мінських угод, і порушують суверенітет і закон України.

"Мінські угоди передбачають виключно місцеві вибори, які повинні проводитися в рамках українського законодавства, за стандартами і під наглядом ОБСЄ. Ці причини роблять ці так звані "вибори" недійсними. Ми очікуємо, що Російська Федерація буде в повній мірі використовувати свій значний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує. Положення Мінських угод повинні здійснюватися повністю і без подальших зволікань, починаючи з всеосяжного припинення вогню і виведення важкої зброї з тим, щоб створити необхідні умови для проведення місцевих виборів (за українським законодавством – ред.) згідно з Мінськими угодами для політичного врегулювання", - заявила Могеріні
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

ЄвропейськийСоюзнагадує,щореалізаціяМінськихугодусімасторонамизалишаєтьсяключемдо досягненнястійкогополітичногорішенняконфліктунасходіУкраїниіпідкреслюєвідповідальністьРосійськоїФедераціївцьомувідношенні.

Нагадаємо, 11 листопаданаокупованихтериторіяхДонецькоїтаЛуганськоїобластейвідбулисянезаконні"вибори"бойовиків,організованіМосквою.Окупантине соромилисябудь-якихметодів,щобзаманитина"виборчі дільниці"людей:продавалипродуктизізнижками;біля багатьохшкіл,технікумівпроходилиярмарки;поручздільницямистоялипалатки,дерозігрувалисяпризи.Натериторіїустанов,депроходилипсевдовибори,чергувалилюдиу військовійформізі зброєю.Зараз в ОРДЛО підводять підсумки "виборів".

У тойжечасне тількиУкраїнане визнаєцей західбойовиків,алеіЗахід.Так, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон засудили "вибори" на Донбасі. За їхніми словами,"вибори"вокремихрайонахДонецькоїіЛуганськоїобластей"протизаконніінелегальні".

В тренді
Нардеп від "Слуги народу" сфотографувався перед Капітолієм в пляжних шльопанцях і з прапором в руках (фото)
Андрій Клочко в США. Колаж: "Сьогодні"

УсвоючергувНАТОзакликалидоповного виконанняМінськихугодусімасторонами, оскількиці"вибори"суперечать"мінськомупроцесу"іпідриваютьйого.Союзникинаголосили,щовонине визнаютьпсевдовиборибойовиківіповністюпідтримуютьсуверенітетітериторіальнуцілісністьУкраїнивмежахїїміжнародновизнанихкордонів.

Реклама

Напередодні секретар РНБО Олександр Турчинов перелічив статті, якимиобіцяєпокаративсіхпричетнихдо"виборів".Зайогословами,нікому невдастьсяуникнутивідповідальності.Українськезаконодавствопередбачаєвеликітюремнітерміниіконфіскаціюмайна.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти