Європарламенту пропонують відмовитися від безвізового режиму з Україною

21 вересня 2016, 15:24

Пропозицію внесли депутати ЄП від європейського, націоналістичного спрямування

У профільному комітеті Європейського парламенту з питань громадянських прав, юстиції і внутрішніх справ (LIBE) прогнозовано зареєстровані поправки до доповіді про надання Україні безвізового режиму, якими пропонується відхилити цю пропозицію.

Реклама

Поправки внесли депутати Європарламенту антиєвропейського, націоналістичного спрямування: Беатрис фон Шторх (Beatrix von Storch, Німеччина, група Європа свободи і прямої демократії) і Удо Фойгт (Udo Voigt, що не входить ні в яку групу член Націонал-демократичної партії Німеччини).

Інші політичні групи ЄП не надали поправки, підтримавши доповідь під час першого обговорення, яке відбулося 5 вересня.

Така ж ситуація була і навколо доповіді про надання безвізового режиму Грузії, який Комітет підтримав 5 вересня. Такі поправки, внесені фон Шторх, були відхилені при голосуванні. Тому очікується, що поправки до доповіді по Україні не наберуть необхідних голосів.

Всього в доповідь депутата Марії Габріель (група європейських народників) "Щодо виключення України зі списку третіх країн, громадяни яких повинні при перетині зовнішніх кордонів мати візу" внесено сім поправок.

Реклама

Зокрема, поправкою номер два Шторх пропонує замість "(ЕП) приймає свою позицію в першому читанні, приймаючи пропозицію Комісії", написати "Відхиляє пропозицію Комісії".

Четвертою поправкою ця євродепутат пропонує видалити з доповіді абзац, в якому мова йде про те, що Україна виконала всі вимоги Плану дій щодо лібералізації візового режиму, і тому відповідає критеріям країни, громадяни якої повинні бути звільнені від отримання віз.

Євродепутат Фойгт натомість пропонує змінити цей абзац, переписавши його наступним чином: "(ЕП) вважає, що Україна не виконала критерії для того, щоб її громадяни були звільнені від необхідності мати візи, подорожуючи по території країн – членів ЄС".

Доповідь буде винесено на голосування в рамках засідання Комітету LIBE 26 вересня.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

Документ складається з двох частин: проект резолюції Європарламенту з відповідною пропозицією, яке буде в подальшому винесено на голосування в рамках пленарного засідання ЄП, а також пояснення.

Реклама

У резолюції йдеться, що Європарламент "приймає свою позицію в першому читанні, приймаючи пропозицію Єврокомісії" надати Україні безвізовий режим.

У проекті також пропонується, щоб Європарламент закликав Єврокомісію повернути це питання в парламент в разі, якщо до пропозиції будуть внесені зміни або вони будуть замінені іншим текстом.

У резолюції ЄП доручає президенту передати цю позицію в Ради ЄС, Єврокомісію та національні парламенти.

Крім Європарламенту, пропозиція Єврокомісії повинна розглянути візова робоча група Ради ЄС з подальшим прийняттям рішення на засіданні постійних представників і остаточним прийняттям Радою ЄС.

Нагадаємо, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Ради Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією в грудні минулого року. У ньому, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна вдало виконала всі критерії в рамках Плану дій з візової лібералізації.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти