Європарламент допоможе Верховній Раді стати краще: що і як зміниться

20 квітня 2017, 12:35

Сергій Остапенко

Робоча група напрацьовує необхідні зміни та реформи

У Верховній Раді створили спеціальну робочу групу з реформи українського парламенту. До неї увійшли представники всіх фракцій ВР. Про це повідомив координатор програми Європарламенту щодо підвищення інституційної спроможності Ради Пет Кокс.

Реклама

"Хочу підкреслити: це не проект опозиції або коаліції – це робоча група, яка включає всі політичні сили і фракції парламенту і працює заради нього. Європарламент і наші партнери – Національний демократичний інститут – розробили ще одну платформу, ще один інструмент: діалог імені Жана Моне", – сказав він.

За словами Кокса, Жан Моне був саме тією людиною, яка надихнула і поглибила співпрацю у післявоєнній Європі – "саме тому його ім'я було обрано".

"Сьогодні завершилися два дні дуже інтенсивної роботи в Києві. Ми переконані, що це відкриє шлях для тієї необхідної реформи, яку ми здійснюємо", – додав він.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій розповів, що під час переговорів в рамках діалогу імені Жана Моне були проаналізовані всі вже зроблені кроки і заплановані наступні.

Реклама

"Ми змогли вийти на конкретні рішення, які відображені в документі, підписаному всіма представниками фракцій і мною як головою парламенту", – сказав Парубій, озвучивши ці рішення:

  • Законопроект, який передбачає, що в наступному скликанні має бути не більше 20-ти комітетів Верховної Ради – і ці комітети повинні співвідноситися з міністерствами Кабміну;
  • Впровадити метод справедливого розподілу комітетів між політичними фракціями українського парламенту – так званий метод д'Ондта;
  • Робоча група починає підготовку до змін в законі про комітети Верховної Ради та регламент з метою того, щоб в законі передбачити посилення роботи в комітетах і їх значення в роботі ВР;
  • Рекомендується доопрацювати законодавство, що стосується введення в роботу Ради дебатів. Дебати можуть бути двох форм: дебати з актуальних питань, що стоять на політичному порядку денному, а також дебати з урядом для збільшення співробітництва між ВР і урядом та збільшення контрольної функції парламенту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти