Європа похвалила українські реформи, але перенесла скасування віз на квітень: підсумки тижня

16 грудня 2016, 07:55

Олександр Ростовцев

Ще проблеми виникли з договором про асоціацію з Євросоюзом

На цьому тижні сталося щось неймовірне: Європа почала нас хвалити. І не просто хвалити в коментарях чиновників, зроблених в перебіганнях з ресторанів в кабінети, – похвал на адресу України присвячений цілий спільний звіт Європейської служби зовнішньополітичної діяльності і Єврокомісії, який озвучила єврокомісар із закордонних справ Федеріка Могеріні. З цієї доповіді випливає, що в Україні проводяться просто безпрецедентні реформи.

Ось так буває іноді: 78% громадян (згідно з останньою соціології "Рейтингу") хто вважає, що країна рухається в неправильному напрямку, а виявляється, що це "неправильний напрямок" насправді – безпрецедентні реформи, які просто зсередини непомітні.

Що ж не бачать українці і бачить Євросоюз? По-перше, економіка. Таких реформ названо три: системна боротьба з корупцією, наведення порядку в банківській системі і амбітні реформи в енергетичному секторі.

Правда, Федеріка Могеріні зазначила, що здебільшого це все реалізовано тільки у вигляді законів. І тепер важливо "переходити від прийняття законодавства і створення інститутів до повної реалізації цих реформ, щоб українські громадяни могли побачити плоди цієї праці".

Але самі українці щодо цих плодів налаштовані скептично. Згідно з тим же "Рейтингом", 89% вважають, що соціально-економічна ситуація в Україні за останні два роки погіршилася. При цьому 52% очікують, що в наступні два роки все стане ще гірша.

Також Україну похвалили за політичні реформи, які виразилися в "зміцненні демократії і верховенства права". У чому саме слід шукати "зміцнення демократії", залишилося незрозумілим, оскільки буквально днями представник ОБСЄ Дуня Міятович випустила доповідь з питань свободи слова, де українська влада піддалася нищівній критиці. Але, можливо, з Брюсселя видніше
.

Реклама

ПОХВАЛИ І ПЕРЕНІС БЕЗВІЗУ.Доповідь Федеріка Могеріні з'явилася у вівторок, а вже в середу з'ясувалося, що нас хвалили не просто так. У цей день став відомий проект документа, яким передбачено новий механізм припинення безвізового режиму з боку Євросоюзу, а вчора він уже був проголосований в Європарламенті. Цей той самий документ, через який вже кілька місяців затримується введення безвізу для України.
У ньому, як і повідомлялося раніше, передбачена процедура, за якою безвізовий режим тимчасово (спочатку на 9 місяців, а потім – по ситуації) припиняється для країни, з якої до Європи раптом хлине великий потік мігрантів.

Але,яквиявилося,це невсе.Окремодлянаспрописаниймеханізммоніторингуреформ-тихсамих,якітакрозхвалилаФедеріка Могеріні.ТеперпротягомсемироківЕКконтролюватиме,ачи не захотілаукраїнськавладазійтизкурсуцихреформ.Наприклад,пом'якшитие-декларуванняабообмежитифункціїНАБУ.Іякщотакетрапиться,тобезвізуукраїнцівтежможутьпозбавити.

Небезпекацієї нормивтому,щознеїнезрозуміло,щоєреформами,які підпадаютьпідмоніторинг,ащоні.Тобто,впринципі,будь-яку діюукраїнськоївлади,якане сподобаєтьсяБрюсселю,можнабуденазвативідступомвідкурсуреформ.Азначить,безвізможутьзупинитивбудь-якиймомент,колицьогозахочеЄвросоюз.Зрозуміло,щотака умованікомувУкраїніне можесподобатися.Алеальтернативинемає-аботакийбезвіз,абоніякого.

Айого,до речі,зновуперенесли:вчоравреєстраційній картцізаконопроектупробезвізезУкраїноюоновиласядатарозгляду-3квітня (доцьоговоназміниласяз 18 січняна1 лютого).Цікаво,щотаке ж питанняпоГрузіїрозглянуть2 лютого.

Реклама

АСОЦІАЦІЯ ПО-ГОЛЛАН­ДСЬКИ.Проблемавиниклаіунашогодоговорупро асоціаціюзЄвросоюзом.ПісляреферендумувНідерландахвладицієїкраїнишукаютьспосіб,якбивсе-такицейдоговірзберегти,алеприцьомудогодити більшостіголландців,які виступаютьпротиасоціаціїзУкраїною.

Вихідвонипобачиливспеціальномудодаткудо угоди,якеможнаохарактеризуватияк"чотирині":Українане повиннаотримуватигарантіївступувЄСнавітьувіддаленійперспективі,українціне повинніотримуватирівногозєвропейцямиправапрацювативЄС,Українане повиннаотримуватифінансовудопомогувідЄСіне повиннапретендуватинаспільнівійськовіплани.Прицьомутакіумовиповинніратифікуватине тількиНідерландиінашаРада,а йвсі іншікраїниЄвросоюзу.

В тренді
Разумков мало що знає про вакцину Covishield: почув про неї кілька днів тому

Деякізцихкраїнвважають,щоумовидужежорсткі.ТомупереговориНідерландівзЄС,які йшлинацьому тижні,закінчилисяпровалом.ПозиціяАмстердамазалишаєтьсяжорсткою,івБрюсселівважають,щоз неювсе-такидоведетьсяпогодитися.Томущоаботакаасоціація,абоніякої.Однак,якщовідняти відасоціаціївсі вимогиНідерландів,томожнаконстатувати,щорізниці,власне,немає.Томущотакаасоціаціяієніяка.

ХОДИ САВЧЕНКО.Якщоголовна подія тижнявідбуваласявЄвропі,тоголовнаособистістьтижнябулавітчизняна-ГеройУкраїни,народнийдепутатвід"Батьківщини"НадіяСавченко.Нацьому тижнівсіобговорювалиїїпоїздкудо МінськаізустрічзлідерамисепаратистівОлександромЗахарченкомтаІгоремПлотницьким.

"Батьківщина",якупредставляєСавченко,відреагувалапомірно,простоповідомивши,щоїїпозиція невідповідаєпозиціїколишньоїполітв'язнем.ПіслячогоНадіязаявила,щовиходитьзпартії.Прицьомуу фракціївоназалишається,томущовихідзнеїможепривестидо позбавленнямандата.

Реклама

Аосьфракціївлада відреагуваланарандевуСавченкобурхливо:аждозаяввСБУізвинуваченьвзраді.Однаквчорасталовідомо,щотакивідбуласядовгоочікуванадомовленістьпро обмінполоненими,за якимиукраїнськасторонапередасть226 осіб,"ДНР"та"ЛНР"-52людини.Ітутужескандалкількапритупився,оскількидлябагатьохжиттяісвободалюдейважливішебудь-яких політичнихамбіцій.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти