Якщо вам виписали повістку, але її не вручено – це ваші проблеми – юрист

6 лютого 2015, 18:39

События на ТК Украина

Довести, що ви не отримували документ з військкомату можна тільки через суд

Органи влади в особі військових комісаріатів йдуть на всілякі хитрощі, щоб фактично змусити людей виконати свій обов'язок. З одного боку – це право органів влади так діяти. З іншого боку у людини є право реагувати на це чи ні. Тільки, ось відповідальності за неотриману повістку з вас ніхто не знімає. Вручити її можуть де завгодно: вдома, на роботі, на вулиці. Про це журналісту каналу "Україна" розповів юрист, доктор права Іван Юондарук.

Реклама

"Законом не визначено місце і час, де, хто і коли повинен отримувати повістку або інші документи. Людина може відмовитися отримувати документ, який йому вручають. Але це буде говорити лише про те, що вона проінформована про документ", – зазначив Бондарук.

Крім того, ви можете і не знати, що вам виписали повістку, але якщо її зареєстрували, буде вважатися, що ви її отримали.

"Будь-яка повістка, яка виходить за межі військкомату, реєструється під певним номером у вихідній кореспонденції у відповідному журналі. Таким чином, вказується, що особа оповіщена, незалежно від того, чи отримувало особа повістку, де-факто, чи ні. Неотримання кореспонденції особисто – це не підстава вважати, вона не отримана. Так свідчить Цивільний кодекс України. Так, це в якійсь мірі не справедливо, але це юридичний факт", – підкреслив юрист.

В тренді
Загроза нової війни. Україна закликала припинити ракетні обстріли Ізраїлю
Пуски ракет по Ізраїлю із сектору Газа. Фото: REUTERS\SAL

Юридично довести, те, що людина не отримувала повістки, можна лише через суд. Для цього, каже юрист, потрібно залучити свідків, знайти фото і відео факти – все, що можете знайти, щоб підтвердити, що ніхто до вас не прийшов і не приносив повістку. В іншому випадку вам може загрожувати кримінальна відповідальність за ухилення від військового обов'язку.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти