Якщо Україна виконає всі умови для вступу в ЄС, ніщо вже не зупинить процес – МЗС

27 квітня 2015, 20:16

События на ТК Украина

У МЗС України вважають, що на безвізовий режим з ЄС можна очікувати не раніше 2016 року, а зараз потрібно отримати позитивний сигнал

Відповідно до договору про створення Європейського Союзу сказано, що країна, яка виконає критерії вступу, може отримати членство в ЄС. І перспективи поповнення європейської сім'ї будуть залежати тільки від самої України. Про це у студії програми "События" каналу "Україна" заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

Реклама

"Президент підкреслив, що якщо ми досягнемо відповідності всім критеріям, то що ще може перешкодити нам стати повноправним членом ЄС і посилити цим можливості ЄС. Після виконання всіх вимог і подання заявки можуть пройти роки, але головне – це процес, який вже буде незворотнім, і якщо ми станемо на цей шлях – це обов'язково станеться", – заявив Кулеба.

У Києві проходить саміт Україна-ЄС. І за його результатами є ключові досягнення.

"Є три фундаментальні речі. Перше – Європейський Союз пліч-о-пліч залишається\ з Україною в протистоянні з агресором. Друге – визнаються успішність реформ, які розпочалися в Україні. І це відкриває вікно для подальшого зміцнення взаємодії в Україні. І третє – це сигнал не тільки для України але й для Росії, що ані ЄС, ані Україна не збираються відстрочувати набуття чинності договору про зону вільної торгівлі пізніше ніж 1 січня 2016 року", – зазначив посол.

У МЗС зазначили, що хоча європейці й побачили певний прогрес у проведенні реформ, але і роботи залишилося чимало.

Реклама

"Основне "домашнє завдання" – це боротьба з корупцією на всіх рівнях. І саме від успішності виконання цього "домашнього завдання" залежатиме весь подальший рух вперед. Рух є і вони (представники ЄС – авт.) стимулюють нас до руху. Але все залежить тільки від нас", – розповів Кулеба.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

За результатами саміту в Києві було прийнято спільну заяву, згідно з якою зафіксована позиція ЄС щодо факту агресії з боку РФ та стану виконання мінських домовленостей.

"Подальше врегулювання конфлікту на Донбасі прив'язується до повного і безумовного виконання мінських домовленостей. Головний момент – це те, що Європа говорить Росії, що вона не залишає Україну, що вона стоїть пліч-о-пліч і захищатиме ті цінності, які захищає Україна", – заявив дипломат.

За словами посла, Європа ставить умову Росії, що поки не буде врегульовано конфлікт на Донбасі, питання санкцій буде відкритим.

Стосовно перспектив України щодо безвізового режиму з Євросоюзом, то, за словами дипломата, варто очікувати на європейському саміті в Ризі, що відбудеться в кінці травня, лише позитивних сигналів. Саме ж скасування візового режиму варто очікувати не раніше початку 2016 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти