ЄС запускає в Україні проект для допомоги в імплементації Угоди про асоціацію – Томбінський

19 травня 2016, 11:37

Посол зазначив, що проект Association4U є елементом тих стратегій і реформ, які впроваджуються в Україні вже протягом тривалого часу за участю ЄС

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський заявив, що Євросоюз починає в Україні проект для допомоги в імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Реклама

Про це Томбінський сказав під час презентації нового проекту Євросоюзу "Association4U / Асоціація для України і для тебе".

Посол зазначив, що проект Association4U є елементом тих стратегій і реформ, які впроваджуються в Україні вже протягом тривалого часу за участю ЄС у сприянні трансформації Української держави.

"Цей проект, який ми сьогодні запускаємо, є проектом, завдяки якому ми будемо намагатися допомогти всім українським інституціям, і в першу чергу уряду", – сказав Томбінський.

Проект також буде стосуватися і Верховної Ради, щоб допомогти законодавчої і виконавчої гілок влади пройти шлях прийняття в українське законодавство європейських норм.

Реклама

Томбінський сказав, що правові норми ЄС в Україні стануть фундаментом для ефективного розвитку європейських інститутів.

Проект покликаний допомогти імплементувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

"Асоціація не є одноразовою подією. Це шлях, який буде визначати розвиток України в найближче десятиліття, і для того потрібна демократична легітимація цього процесу трансформацій. Ця легітимація буде досягнута за умови, що громадянське суспільство буде (також) задіяно", – сказав Томбінський.
Посол запевнив, що ЄС готовий допомагати Україні.

"Я бажаю, щоб цей проект був такий рушійною силою цих змін на найближчі роки. Бажаю всім нашим експертам з різних європейських країн, щоб вони також були частиною цього успіху. Але перше, я б побажав українцям, щоб розуміння того, що мова йде про майбутнє України було першим принципом нашої роботи ", – заявив Томбінський.

У свою чергу віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила задоволення початком запуску цього проекту.

В тренді
Тепер вже офіційно. Зеленський підписав закон, який прирівняв е-паспорт до паперового
Реклама

Віце-прем'єр зазначила, що для України дуже важливим є темп впровадження Угоди про асоціацію, а також якість впровадження цієї угоди.

"Нам складно впоратися з цим самостійно, тому ми розраховуємо на шлях, яким ми будемо спільно йти з нашими партнерами з Європейського Союзу, і з окремим країнами – членами ЄС", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона нагадала, що з 1 січня 2016 року з часу початку застосування Угоди про асоціацію, Російська Федерація обмежила і ускладнила транзит української продукції, унеможливила імпорт української продукції.

"Очевидно, що це дуже жорстко відчувається нашими різними підприємствами, і це означає, що нам ще потрібно активніше використовувати ті можливості, які ми завоювали собі в нашій співпраці з ЄС", – підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

Проект "Association4U / Асоціація для України і для тебе" спрямований на підвищення інституційної спроможності урядових установ України у виконанні їхніх зобов'язань в рамках імплементації Угоди про асоціацію. Він передбачає технічну допомогу за чотирма напрямками: наближення українського законодавства до законодавства ЄС; розвиток людських ресурсів; розробка та координація стратегічних політик, зв'язки з громадськістю.

Реклама

Проект триватиме до січня 2019 року.

В рамках реалізації проекту планується перевести близько 30 тисяч сторінок правових актів Євросоюзу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти