ЄС повинен зближуватися зі своїми сусідами, враховуючи фактор Росії – Єврокомісар

14 квітня 2015, 14:19

Деякі партнери ЄС на Сході і Півдні знаходяться під тиском інших сусідів, головним чином РФ, зазначив Хан

Європейський комісар з питань Європейської політики сусідства та переговорів по розширенню Йоханнес Хан вважає, що ЄС повинен реагувати на прагнення окремих країн Східного партнерства до тісної інтеграції, враховуючи фактор тиску з боку Росії. Про це сказав Єврокомісар у вівторок в Барселоні, виступаючи в Центрі міжнародних справ.

Реклама

"Деякі країни, такі, як Україна, Молдова і Грузія, хочуть мати з нами тіснішу інтеграцію, і ми повинні реагувати на можливі подальші кроки. Деякі інші партнери на Сході та Півдні не хочуть близькою асоціації з нами. У деяких випадках вони знаходяться під тиском інших сусідів, головним чином Росії. Я не хочу цього приховувати. Вони просто роблять стратегічний вибір. Ми повинні відкрито реагувати і будувати партнерство в цих умовах, роблячи реалістичні оцінки інтересів ЄС та інтересів наших партнерів", – сказав Хан.

На переконання комісара, Європейська політика сусідства (ЄПС) повинна відображати "специфічні потреби, пріоритети кожної країни, а також прагнення і спільні інтереси, які вони поділяють з ЄС, просуваючи універсальні принципи". "Більше того, ми повинні оцінити, як працювати з сусідами наших сусідів без того, щоб надавати їм вето на співпрацю з будь-яким партнером з нами", – підкреслив він.

Хан також вважає, що ЄПС не повинна розглядатися як "більш-менш введена Європою". "Ми повинні розвивати даний рівноправне партнерство", – підкреслив чиновник.

Крім того, Єврокомісар висловився за відхід від "поточної моделі ЄПС, коли ми намагаємося закрити широкий діапазон секторів з кожним партнером". "Ми – не супермаркет, де ви можете все отримати. Для тих, хто може, ми повинні просувати, наприклад, Угода про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Але для тих, хто цього не хоче, давайте фокусуватися на тому, де лежать справжні інтереси", – пояснив він.

Реклама

При цьому Хан підкреслив, що ЄС не буде відмовлятися від своїх цінностей. "Ми не повинні відмовлятися від наших цінностей. Просування демократії, прав людини і верховенства права це – визначальна характеристика ЄС", – заявив єврокомісар.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Раніше Йоханнес Хан заявив про необхідність перегляду всієї європейської політики сусідства.

"Нестабільність серед наших сусідів, зокрема, в Україні, Сирії та Лівії, підкреслює необхідність подальших змін (політики – ред.)", – заявив він.

Хан зазначив, що новий президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер вже доручив йому протягом першого року роботи на посаді переглянути європейську політику сусідства і запропонувати необхідні зміни, з урахуванням у тому числі різного рівня реформ і амбіцій країн-сусідів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти