Єльченко в ООН: РФ переселила в Крим понад 100 тисяч росіян

31 жовтня 2018, 09:16

Москва порушила наказ Міжнародного суду і практично заборонила вчитися кримчанам українською мовою

МосквапродовжуємасовепереселенняросіянвокупованийКримзметоюзмінитидемографічнийскладпівострова,атакожпродовжуєгнобитикримськихтатар.Про цезаявивпостійнийпредставникУкраїниприООНВолодимирЄльченконазасіданніРадибезпекиорганізації.

Вінозвучивсвітовій спільнотіжахливі цифрищодонавчанняукраїнською мовоюнапівостровіінагадав,щодискримінаціякримськихтатарпорушує
наказ Міжнародного суду ООН, якимвимагалосявідМосквиприпинитиутискимісцевогонаселення.

Реклама

"Не дивлячись на чіткий сенс цього наказу, цілий рік пройшов і Росія продовжує зберігати свою заборону на Меджліс, а кількість студентів, які навчаються українською мовою зменшилася більш ніж з 13 тис. в 2013-2014 академічному році в тільки 172 в 2017-2018 академічному році. Приділіть увагу і подумайте про ці цифри – більше 13 000 і 172. Ось це різниця", – сказав Єльченко.

Крім того, він нагадав про масове перезаселення Криму росіянами.

"Додайте до цього факту, що протягом періоду 2014-2017 років 108 000 осіб переміщено з Російської Федерації в Крим і Севастополь. Що це, якщо не цілеспрямована політика на зміну демографічного складу регіону?", - підкреслив дипломат.

Раніше уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв
назвав військовим злочином, що в Крим завезені 300 тисяч росіян. ТакожзДонбасунаокупованийпівострівперекинули 250 тисяч осіб,середякихібандити,зазначиввін.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Якрозповідавранішезаступникміністраз питаньтимчасовоокупованихтериторійівнутрішньопереміщенихосібГеоргійТука, РФ посилено заселяє Крим росіянами.Зайогословами,перекидаючитудивійськовихзсім'ями,Москванамагаєтьсяштучнозмінитискладнаселенняпівострова.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти