Експерти обурені інтерв'ю Коломойського про відновлення співпраці з Росією

14 листопада 2019, 22:58

А фахівці енергоринку ставлять в одну ланку з цим заяви про відновлення імпорту світла з Росії

Реклама

Ігор Коломойський дав інтерв'ю американському виданню The New York Times, в якому заявив про те, що Україні пора відмовитися від Заходу і налагоджувати відносини з Росією.

Експерти в Україні обурені ідеями відмовитися від євроінтеграційного курсу України тому, що Кремль все ж сильніший.

Політологи також різко висловилися про тезу, що до війни на Донбасі Україну примушують США. Також вони вражені словами про те, що за п'ять-десять років можна забути про пролиту кров. Хто стоїть за цими словами та чому варто ставитися до них серйозно? Думки експертів зібрали кореспонденти "Сьогодні".

П'ять років триває війна між Україною і Росією, 13 тисяч загиблих, незавершена боротьба за незалежність і євроінтеграція. І ось одна з найвпливовіших неурядових персон України, особа, наближена до президента, пропонує, за оцінками експертів, здатися і повернути в бік Кремля.

Реклама

Однозначний висновок робить журналіст американського видання. Антон Трояновський взяв інтерв'ю у Ігоря Коломойського. Ось цитати зі статті в "The New York Times":

"Стало зрозуміло, що ЄС і НАТО ніколи не приймуть Україну. Краще це визнати і більше навіть не намагатися. Немає сенсу витрачати час на порожні розмови. Тоді як Росія хотіла б залучити нас до нового Варшавського договору".

"Ми мусимо поліпшити наші відносини. Люди хочуть миру, хорошого життя, вони не хочуть війни. А ви, Америка, змушуєте нас воювати і навіть не даєте нам грошей на це".

"Ми візьмемо у росіян 100 млрд. дол. Я думаю, що вони охоче дали б їх нам сьогодні. Який найшвидший спосіб вирішити проблеми і відновити стосунки? Тільки гроші!".

"Дайте 5-10 років, і про пролиту кров забудуть".

Сказане приголомшило експертів. Це й не дивно, кажуть вони. Навіть професійні політологи зізнаються, що їм важко підбирати слова.

"Мені було огидно, вкотре він пробиває дно. Коломойський наговорив досить для того, щоб в нормальній країні було б порушено проти нього справу. А він ще неодноразово говорив, що в Україні громадянська війна, Крим Росія не поверне. По суті це можна інкримінувати як заклики до зміни державних кордонів", – заявляє політолог Тарас Березовець.

Реклама

А ось енергетичні експерти не дивуються. Україна ще півтора місяця тому відступила від євроінтеграційних прагнень, вважають вони, і відновила співпрацю з Росією, взяла у Кремля поки не 100 млрд. дол., але рекордні обсяги кіловат.

"Цим займається виключно одна особа – Ігор Коломойський. Він хоче отримати за будь-яку ціну, навіть ціною незалежності держави, власні економічні вигоди", – говорить президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець.

Тобто, йдеться про перевагу кіловат з Росії, попри те, що Україна має власну генерацію.

" Такий великий обсяг імпорту призвів до того, що "Енергоатом" свої нещасні 10% не міг продати за гідну ціну", – говорить медіа-директор асоціації "Український ядерний форум" Ольга Кошарна.

Російська електроенергія вже витісняє українську. Вітчизняну генерацію знищують, твердять фахівці. А це, вважають вони, – енергокапітуляція. Про це не перший місяць говорять профільні експерти. З усією економікою такого не станеться, обіцяє міністр Милованов.

"Ідея того, що ми мусимо приймати фінансування зовнішнє з Росії, а не з МВФ, я з цією ідеєю не згоден", – каже міністр розвитку економіки України Тимофій Милованов.

Але чи достатньо буде незгоди міністра, або гору таки візьме слово бізнесмена? – ставлять питання експерти.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти