Експерти назвали основні недоліки законопроекту, який повинен допомогти судовій реформі

1 червня 2016 15:37

Народних депутатів закликають прийняти законопроект 4734 у першому читанні з подальшим його доопрацюванням до другого читання за скороченою процедурою

Аналітики реанімаційне Пакета Реформ (РПР) вимагають прийняти зміни до Конституції щодо правосуддя тільки разом з ефективним механізмом їх впровадження, який відповідає очікуванням суспільства

Реклама

2 червня 2016 Верховна Рада планує розглянути зміни до Конституції щодо правосуддя разом з новою редакцією закону "Про судоустрій і статус суддів". 30 травня Президент вніс до парламенту проект нової редакції закону "Про судоустрій і статус суддів" № 4734 (далі – законопроект 4734).

"На жаль, цей законопроект не відповідає очікуванням суспільства про проведення повноцінної судової реформи, оновлення суддівського корпусу та забезпечення незалежності суддів", – говориться в заяві експертів.

Серед основних недоліків законопроекту: можливість залишатися на своїх посадах ще 6 років голів і заступників часів Віктора Януковича; відсутність можливості поновлення апеляційних судів; процедура кваліфікаційного тестування замість конкурсу для суддів, які при Януковичі були призначені на 5 років; відсутність у громадськості ефективних важелів впливу на відбір і оцінку суддів; відстрочка по створенню Вищого антикорупційного суду; обмеження права на відеозапис відкритого судового засідання.

Експерти зазначають, що незважаючи на певні недоліки зміни до Конституції можуть дати поштовх для повноцінної судової реформи. Але для цього такі зміни повинні бути підкріплені пакетом імплементаційних законів, зокрема, щодо:

Реклама

- Переходу до триланкової системи судів; реорганізації всіх апеляційних судів і окремих місцевих судів;

- Заняття суддями посад в нових судах всіх рівнів на конкурсній основі;

- Оцінки суддів з вирішальним голосом громадськості по чесноті судді;

Впровадження нових стандартів оплати праці суддів, які пройшли конкурс в нових судів або оцінки.

Народних депутатів закликають прийняти законопроект 4734 у першому читанні з подальшим його доопрацюванням до другого читання за скороченою процедурою. І тільки після цього за умови врахування зауважень експертів у проекті 4734 прийняти відповідний закон з винесенням в цей же день для остаточного ухвалення змін до Конституції щодо правосуддя.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти