Експерт: Немає впевненості, що Росія правильно читає сигнали НАТО

9 липня 2016, 08:47

Олег Дорошенко Олег Дорошенко

НАТО змінює підходи до протидії російській політиці від фокусу на співпрацю до стримування та діалогу

Розміщення батальйонів НАТО в Польщі та країнах Балтії – потужний політичний сигнал, який свідчить про серйозне сприйнятті Альянсом загрози з боку Росії.

Про це в коментарі "Сегодня.ua" розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник під час Експертної форуму в рамках першого дня саміту НАТО у Варшаві.

"Були озвучені ключові меседжі, що стосуються змін у стратегії НАТО в підходах до протидії сьогоднішньої російської політики: від фокусу на співпрацю до стримування та діалогу. Також відбувається перехід від того, що було півроку тому – збільшення впевненості східних партнерів у підтримці НАТО до практичних дій. Три батальйони, які будуть на ротаційній основі дислокуватися в трьох країнах Балтії і один – в Польщі – це, скоріше, політичний сигнал, ніж реальна військова сила, яка може стримувати агресію. Однак це потужний політичний сигнал Росії. Він показує, по-перше, що НАТО сприймає російську загрозу всерйоз, а, по-друге, – оскільки ці батальйони багатонаціональні, будь-яка спроба атаки буде пов'язана із загрозою життю для цих солдатів. Це автоматично говорить Росії, що це вже буде напад на країни, в яких ці батальйони комплектують", – пояснив експерт.

Він також наголосив на важливості заяв про перетворення командування силами США в Європі з несучого підтримують функції в штаб-квартиру для можливого ведення бойових дій.

"Буде зміна самої структури і передислокація реальних військових підрозділів США", – додав аналітик.

При цьому Олексій Мельник підкреслив існування проблеми в стратегічних комунікаціях між НАТО і РФ.

"Немає впевненості, що Росія правильно читає сигнали, які надсилаються цими діями. Наприклад, що таке чотири батальйони, якщо проти них у Росії є образно чотири дивізії. Але їм потрібно зрозуміло пояснити, що мова не йде просто про паритет кількості солдатів проти кількості солдатів, це рішення набагато важливіше", – сказав він.

Олексій Мельник відзначив і більш часте згадування тези про зв'язок проблем, які є по периметру НАТО, з Росією.

"Очевидно, що Росія – головна загроза на сході, що стосується конфлікту в Україні. Росія є загрозою в Арктиці, поки не такою явною. Також час від часу звучить, що у проблем НАТО на південних кордонах також є частина провини Росії. Там цей підхід стримування і діалогу поки більше до діалогу прагне, але, думаю, буде все більше розуміння, що і там треба більше застосовувати інструменти стримування", – сказав він
.

Реклама

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти