Ексклюзивне інтерв'ю з двома скандальними кандидатами у Чернігові: Березенко і Корбан розповіли про звинувачення у підкупі людей і свої справжні методи

Ми зв'язалися з двома найбільш рейтинговими кандидатами у народні депутати по округу 205

Чернігів, де 26 липня мають відбутися довибори до Верховної Ради по 205-му округу, за останні тижні став одним з епіцентрів політичного життя країни. Під час перегонів до парламенту, на яких зареєструвалася рекордна кількість учасників, зіткнулися два найбільш рейтингові кандидати: глава Держуправління справами, член "Блоку Петра Порошенка" Сергій Березенко і колишній заступник екс-губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського, лідер політради партії "Укроп" Геннадій Корбан.

Нинішні вибори в Чернігові мають шанс стати найбільш скандальними за всю історію регіону: тут йдуть бійки і провокації, кандидати звинувачують один одного у підкупі виборців, а в автомобілі, заблокованому одним зі штабів минулого тижня, виявили вогнепальну зброю і патрони. Щоб покласти край порушенням, глава МВС Арсен Аваков прийняв рішення направити в Чернігів спеціальну слідчо-оперативну групу з силовою підтримкою з інших регіонів.

Реклама

Ми зв'язалися з обома найбільш вірогідними кандидатами на депутатський мандат, і дізналися, чим важливий цей округ, чому вони вирішили балотуватися саме в Чернігові, хоча ніхто з них у цьому місті не живе, і як в цілому оцінюють ситуацію під час виборчої кампанії. На кону, зрозуміло, стоїть перемога у битві за владу і місце під куполом, і навряд чи – бажання покращити життя регіону. Провладного кандидата звинувачують у тому, що він пустив у хід всі методи, якими не гребували раніше, а його головного опонента – у застосуванні силових способів вирішення питань з арсеналу спеціаліста по рейдерству. Результат цієї битви, напевно, очевидний, але видовище буде яскравим.

Про ведення передвиборчої кампанії

Сергій Березенко

Реклама

— Які ресурси ви використовуєте під час виборчих перегонів? Міхеїл Саакашвілі вже публічно пояснив, навіщо він приїжджав до Чернігова. Скажіть, Ви не вважаєте, що будучи головою Ради регіонального розвитку, Ви використовуєте адмінресурс?

— Я не використовував, не використовую і не збираюся використовувати адміністративний ресурс – це моя принципова позиція. І категорично проти подібної практики. У відпустку я пішов не формально, як в Україні часто практикують "мажоритарники", а фактично.

Крім того, в нинішній кампанії адмінресурс активно використовується якраз проти мене: представники нашого штабу зіткнулися з величезними труднощами в період подання в дільничні виборчкоми. Не кажучи вже про ситуацію в офісі, де при бездіяльності міліції незаконно і безкарно орудували представники опонентів.

Реклама

Інформація про нібито підкуп виборців не відповідає дійсності. Мені дуже неприємно, що деякі мої опоненти, які мають колосальні медійні ресурси, але, мабуть, не мають ані сорому, ані совісті, використовують їх для поширення такого роду чуток і компроматів, замість того, щоб використовувати для об'єктивного інформування громадськості.

Геннадій Корбан

— Вас звинувачують у підкупі виборців за допомогою гречки. Цей округ для вас настільки важливий, що ведеться така запекла боротьба?

— Я тут нікому ніякої гречки не роздаю. Роздають благодійні організації. Я не заперечую, що звернувся до низки бізнесменів та благодійних фондів, щоб вони пожертвували кошти для допомоги не тільки чернігівчанам. Я ходжу по дворах, будинках, бачу людей, їх біль, беру її на себе. Люди доведені до відчаю. Підходять навіть молоді матері з дітьми і кажуть: "У мене виявили рак", "У мене зарплата 1,2 тис грн". Чесно, я до такого не готовий. І те, що ця допомога роздається, відкрито, від благодійних організацій, ми бачимо ці черги...Діяльність благодійних організацій не просто спрямована на надання допомоги, але і на розкриття проблем. Це (роздача пайків – Авт.) відбувається публічно, відкрито, ніхто не розносить по домівках нишком.

— Але начальник міської міліції розповів нам, що всі МАФи біля РАГСу встановлені незаконно...

— Коли сюди приїхав мій штаб, нам не давали зняти жодне приміщення.

Про конкурентів

Сергій Березенко

— Як оцінюєте дії свого головного конкурента Геннадія Корбана. Зокрема, намети, сцени та каруселі біля РАГСу. Я сама родом з Чернігова, і те, що я побачила, мені не подобається. Всі ці МАФи стоять незаконно. Та ще й гречку роздають. Чому правоохоронці цього в упор не помічають?

— Я вже неодноразово говорив про те, що розчарований ходом передвиборної кампанії. Мені вона бачилася як змагання ідей, програм і пропозицій. Причому чесне змагання. І не тільки на предмет того, хто красномовніший чи креативніший. А на предмет того, хто здатний вже зараз, не чекаючи результатів голосування, принести реальну користь Чернігову і чернігівцям. Це моя стратегія, і це логіка дій моєї команди. Тому дуже багато, що роблять мої опоненти, я не можу схвалити те, що Ви перерахували, наприклад. Не менше мене дивує політика невтручання з боку правоохоронних органів, яка мала місце до останнього часу. Правоохоронці не помічали ані процес підкупу виборців продуктовими наборами, ані інші волаючі порушення у вигляді провокацій, помилкових звинувачень, захоплення офісних приміщень мого штабу та ін. Сподіваюся, що нещодавно озвучена жорстка позиція глави МВС Арсена Авакова змінить ситуацію. І збільшення в Чернігові чисельності співробітників міліції, не задіяних у втраченій круговій поруці, сприятиме проведенню чесних виборів.

Геннадій Корбан

— Прокоментуйте, будь ласка, дії вашого головного суперника Сергія Березенка. Часто в ЗМІ звучали нарікання, мовляв, він використовує адмінресурс у виборчій кампанії...

— По-перше, президент своїм указом призначив його (наприкінці квітня – Авт.) керівником Ради регіонального розвитку Чернігівської області. Ось це прямий ланцюжок, який вказує на використання адмінресурсу: указ президента про створення Ради, він голова Ради, і він же – кандидат по округу. Далі, якщо Ви пам'ятаєте, сюди перший місяць (у травні-червні – Авт.) щотижня приїжджали міністри разом з ним (Березенком – Авт.) і супроводжували його у справах знову ж цієї Ради. Тут були і міністр екології, віце-прем'єр Геннадій Зубко...Всі правоохоронні органи тут за нашими людьми встановили тотальне стеження. Більше того, використовують провокаційні методи: нещодавно суд на два місяці затримав хлопця-патріота з охорони штабу, якому підкинули зброю. Мій штаб постійно мінують, всі місця публічних акцій, які ми проводимо, також мінують. Туди відразу ж приїжджають вибухотехніки, і вони (опоненти – Авт.) таким чином, намагаються зірвати проведення акцій.

— Ви спілкувалися з Березенком?

— Я йому один раз подзвонив і сказав: "Я тобі морду наб'ю...". Все почалося з футболу. Ми на Червоній площі для людей поставили екрани і транслювали матч Дніпро-Наполі, який проходив у Варшаві. Причому без пива і агітації. Тим не менш, наступного ранку на 36 об'єктах по місту з'явилися написи: "Дніпро – чемпіон, Корбан – кандидат". Я особисто приїхав, одягнув фартух, взяв фарбу і зафарбував написи на очах у городян. Потім подзвонив йому (Березенку – Авт.) і сказав: "Якщо ти хочеш конкурувати – конкуруй. Але в даному випадку ти псуєш майно громадян. Якщо ти ще раз таке повториш, я наб'ю тобі морду. Ти мене зрозумів?". Він відповів: "Так, добре".

Про роботу в Чернігові

Сергій Березенко

— Чому вирішили балотуватися саме по 205-му округу по Чернігову? Адже Ви родом із Вінниці

— По-перше, Чернігів для мене – не "чуже" місто. З ним мене доля зв'язала ще в студентські роки. По-друге, рішення про моє висунення саме у 205-му окрузі було прийнято з'їздом моєї партії – Блок Петра Порошенка "Солідарність". Я дуже вдячний однопартійцям за таку довіру і постараюся її виправдати.

Геннадій Корбан

— Мене сюди висунула партія "Укроп". Зараз тут формується команда (на рівні партії – Авт.) з місцевих людей, яка піде на місцеві вибори. Переважно, це молоді люди-патріоти. Ми будемо продовжувати займатися регіоном, я вважаю, це – один з базових для нашої партії регіон. Тому що тут відбуваються такі (брудні – Авт.) вибори.

Те, що ми дізналися додатково, і варто процитувати:

Геннадій Корбан про українську мову:

"Погано з українською, чесно. Потрібно буде вчити. Я вважаю, що країну можна любити на будь-якій мові. Але, безумовно, я буду намагатися вивчити".

Геннадій Корбан про Коломойського:

"Насправді з Коломойського витягнути гроші, особливо на політику... Чесно Вам скажу, просто неможливо. Тому поки витрачаємо свої пожертви, які роблять місцеві бізнесмени".

Геннадій Корбан про паспорт:

"Паспорт – один. Я ніколи не брав ніякого громадянства. Навіть не писав заяву ні в Ізраїлі, ні тут. У мене сестра живе в Ізраїлі. І вона мені щоразу, коли я приїжджаю, каже: "Ну, зроби вже собі паспорт!". І щоразу я йду від цієї пропозиції. Напевно, відчував, що доведеться йти в політику".

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

68361.26

Bitcoin Cash (BCH)

460.22

Binance Coin (BNB)

421.44

Dogecoin (DOGE)

0.2

Ethereum Classic (ETC)

37.92

Litecoin (LTC)

89.41

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,57
50,80
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,00
51,00
51,00
27,71
53,15
51,41
51,69
27,86
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,79
48,92
26,97
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.31

Євро (€)

41.54

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти