Ексклюзив: "Сьогодні" дізналися, як живе Роман Сущенко

18 жовтня 2019, 23:59

Звільнений з російської в'язниці журналіст звикає жити на свободі

Реклама

Звільнений півтора місяці з російської в'язниці український журналіст Роман Сущенко звикає жити на свободі. Він став проводити більше часу з сином і вже готовий братися за роботу.

"Сьогодні" зустрілися з Романом Сущенком, і взяли у нього ексклюзивне інтерв'ю.

Роман знайомить нас зі своїм сином – Максимом.

Коли восени 2016 року батька схопили в Росії, Максим записав своє перше відеозвернення.

"Відпустіть його до мене додому, до мене і мами", – говорив тоді син Романа Сущенка Максим.

Реклама

Батько і син не бачилися три роки.

"Це втрачені роки, оскільки я не бачив, як росте син, як він стає розумнішим, мужнішим", – говорить Роман Сущенко.

Тепер весь вільний час Роман приділяє синові, надолужуючи згаяне.

"Тож, які у нас плани, Максиме, на вихідні? У нас спочатку басейн і потім, ввечері – театр. Ще, напевно, в неділю підемо в кіно, на" Захара Беркута ". Супер!"

Батько відпускає сина в школу і бажає йому хороших оцінок. А нас запрошує в свою редакцію. Сьогодні у нього перший робочий день.

"Колектив рідний вже чекає мене, вже є робоче місце", – каже Роман.

До затримання Роман Сущенко був власним кореспондентом "Укрінформу" у Франції. Поки працюватиме в Києві. Хоче написати великий матеріал про наболіле: про в'язниці різних країн.

"Це було б цікаво. Якийсь такий порівняльний аналіз, як це відбувалося в Росії через призму мого досвіду, і як це відбувається в інших розвинених країнах, в тому числі в Україні", – говорить Роман Сущенко.

Вже на сходах інформаційного агентства колеги зустрічають Романа Сущенка теплими обіймами.

"Ми дуже раді вас вітати", – кажуть колеги Романа Сущенка.

Реклама

Роман показує своє нове робоче місце. На стіні – календар з малюнками, які він створив у неволі за допомогою звичайної кулькової ручки і харчових продуктів.

"Зроблено за допомогою цибулиння, заварки чайної, а також кетчупу. Ось бачите, прапор Франції з кетчупу. Це вітрильник, це Лісабон, це природа – річка Рось, це Сідней, Парма, це – також природа", – показує Роман свої малюнки.

Частину картин продадуть на аукціоні. Каже: є бажаючі їх придбати серед політиків і бізнесменів. Кошти підуть, як каже Роман Сущенко, на підтримку сімей українських в'язнів Кремля. Роман знає, як це важливо. Досі проходить психологічну реабілітацію. Мучать сни.

"Сновидіння якісь такі, досить дивні, в таких темних тонах якісь люди, яких я ніколи не бачив. І мені ще сняться і навіюються речі з колонії, свідками яких я був", – говорить Роман Сущенко.

Спокійний, незламний і мужній – таким Роман Сущенко запам'ятався в російській неволі. Завдяки, в тому числи, і знімальній групі "Сьогодні". Журналістка "Сьогодні" Людмила Горбач висвітлювала судове засідання в Росії, де спілкувалася з Романом Сущенком навіть незважаючи на заборону російських приставів.

Тепер Людмила Горбач зустрілася з Романом Сущенком в інформагенції. Три роки по тому він згадує і синьо-жовтий мікрофон каналу "Україна", і саму журналістку "Сьогодні".

"Я дуже рада вас бачити без тієї скляної перегородки, без людей, які кричать: нічого не запитуйте і розмовляйте російською", – говорить Людмила Горбач.

"Я пам'ятаю мікрофон, брендований, я добре пам'ятаю. Я відчув, що колеги солідарні зі мною, прийшли підтримати, і рідні кольори ... звичайно, такий підйом. І коли навіть повернувся в камеру, я був такий задоволений, згадував це все, думаю – супер! ", – згадує Роман Сущенко.

На добру згадку ми залишаємо Роману Сущенку скромний подарунок – брендовану чашку "Сьогодні".

"Сьогодні кава буде смачнішою, ніж раніше", – говорить, посміхаючись, Роман Сущенко.

Реклама

Раніше на прес-конференції Сущенко розповів подробиці свого затримання в Москві. За його словами, це була груба операція, яка була здійснена російськими спецслужбами приблизно за рік.

Також дивіться онлайн-трансляцію прес-конференції колишнього в'язня Кремля.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти