Ексгенпрокурор про новий закон: "Депутатська недоторканність повністю відновлена"

18 грудня 2019, 17:09

Віталій Рябошапка Віталій Рябошапка

Редакція нового закону піднесла несподіваний сюрприз депутатам

Сьогодні прийнято закон, який дозволяє затримувати депутатів без згоди Верховної Ради. Однак голова Союзу юристів України, ексгенпрокурор Святослав Піскун зазначає: якщо в статті 27 закону "Про статус народного депутата" дійсно йдеться, що депутат не несе відповідальності під час виконання депутатських повноважень, то це фактично повне повернення депутатської недоторканності. Про це він розповів у коментарі сайту "Сьогодні".

"Депутат здійснює свої повноваження цілодобово. А якщо він під час здійснення повноважень украв автомобіль у когось – він підлягає відповідальності чи ні? Зважаючи на те, що там прописано, – ні. Депутатська недоторканність повністю відновлена", – сказав він.

Реклама

У редакції, підготовленій комітетом до другого читання, пункт перший статті 27 закону "Про статус народного депутата" викладено так: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у Верховній Раді України та її органах, а також при здійсненні депутатських повноважень, за винятком відповідальності за образу чи наклеп". При цьому стаття 1 закону говорить, що народний депутат України – це "представник українського народу у Верховній Раді і уповноважений ним протягом строку депутатських повноважень здійснювати повноваження, передбачені Конституцією України та законами України".

"От якби в тексті прийнятих змін говорилося "не несе відповідальності при виконанні депутатських повноважень в сесійній залі і комітетах". І крапка... А так, припустимо, депутат прийде в Нацбанк і щось вкраде зі сховища. Має він право зайти в Нацбанк? Як депутат – має. Має зайти в сховище? Має. А якщо там щось пропало, хто його притягне? Якщо він заходив як депутат, який здійснює свої повноваження? Він скаже: шукайте, я тут ні до чого. Ви не маєте права мене ні затримати, ні заарештувати, ні притягнути до відповідальності", – пояснив Піскун.

Так само висловлюються й у фракції "Голос". Нардеп Олександра Устинова вважає, що відтепер депутатська недоторканність "забетонована", передає Цензор.НЕТ.

"Депутати фактично забетонували депутатську недоторканність. Тому що там сказано, що депутат не несе юридичну відповідальність, якщо він при виконанні своїх депутатських повноважень. Там окремо, звичайно, йдеться про те, що голосування або робота в залі, але ця правка читається так, що фактично, якщо депутат при виконанні своїх депутатських повноважень, він не несе ніякої юридичної відповідальності за свої дії. Але ця правка об'єднала весь зал. Чому? Тому що ніхто не хоче знімати депутатську недоторканність. Саме тому всі це підтримували, тисли зелені кнопки і говорили, що так, ми хочемо, щоб ми не несли відповідальності за те, що ми робимо в межах своїх депутатських повноважень", – прокоментувала вона.

Як повідомляли новини "Сьогодні", 3 вересня Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність. Отже, з 1 січня 2020 року народні обранці вже не матимуть депутатського імунітету.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти