Економіст Ерік Райнерт про санкції проти РФ: Деіндустріалізація країни може розв'язати нову війну

16 жовтня 2016 8:15

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Росія розв'язує нову війну, спираючись на російські меншини в Східній Європі, що схожа на дії Німеччини перед Другою світовою, вважає автор книги "Як багаті країни стали багатими ... і чому бідні країни залишаються бідними"

Росія навряд чи відновить зростання промислового сектора без західних інвестицій, але деіндустріалізація РФ також може становити загрозу для Заходу.

Таку думку в інтерв'ю "Сегодня.ua" висловив Ерік Райнерт – професор технологій управління і стратегій розвитку Талліннського технічного університету Естонії, глава міжнародного фонду "Інший канон", який отримав світове визнання за книгу "Як багаті країни стали багатими ... і чому бідні країни залишаються бідними".

"Я б сказав, що поки Росія знову не поновить зростання свого промислового сектора (поки не прийдуть іноземні інвестиції – Авт.), зарплати істотно не збільшаться. І тут є дуже-дуже сумна паралель. Я хотів би підкреслити цей момент. Після Першої світової війни Німеччину було покарано і деіндустріалізовано. Деякі економісти говорили, що це була дуже погана ідея. і ця розлючена і деіндустріалізована Німеччина почала нову війну 20 років по тому. А що стало відправною точкою війни? Німецькі меншини в Східній Європі (права меншин використовували в якості обґрунтування для переділу кордонів прим.ред). А паралель сьогодні в тому, що ми покарали Росію, і Росія розв'язує нову війну, спираючись на російські меншини в Східній Європі. Так що в цьому є дуже небезпечна паралель. Якщо ви вирішили покарати країну за допомогою деіндустріалізації ви насправді може розв'язати нову війну. Я думаю, що є лякає паралель між тим, що ми зробили з Німеччиною в 1918 році і тим, що ми зробили за допомогою шокової терапії в Росії в 1989 році", – сказав економіст.

Він також висловив думку, що при введенні санкцій проти РФ Захід пішов нетрадиційним шляхом.

"Цікаво, що коли Захід хотів покарати Росію, вони не вдалися до торгового бойкоту. Тому що вони знали, що торговий бойкот сприятиме зміцненню російської промисловості. Це було б звичайне покарання, до якого вони вдавалися щодо ПАР та інших. Але Захід побачив, що торговий бойкот насправді допоможе Росії. Тому вони не пішли традиційним шляхом бойкоту, вони вдалися до фінансового бойкоту. Тоді Росія ввела мита на імпорт сільськогосподарської продукції (з ЄС – Авт.). Я вважаю, що Росія, навпаки, повинна захищати виробничу базу. Я не думаю, що рух Росії блискучий. Але найцікавіший аспект в тому, що Захід не пішов по шляху своєї звичайної практики бойкоту промисловості. Тут є важливі ідеї, яким можна повчитися", – зазначив Ерік Райнерт.

Нагадаємо, на початку жовтня президент Російської Федерації Володимир Путін зажадав від США скасувати санкції щодо Росії, а також компенсувати збитки від обмежувальних заходів Вашингтона і контрсанкцій самої Москви. При виконанні цих вимог Кремль згоден відновити угоду про утилізацію збройового плутонію
.

Реклама

Повнийтекстінтерв'юЕрікаРайнертчитайтена"Сегодня.ua"впонеділок, 17 жовтня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти