ЄІБ почав виділяти мільйони на відновлення Донбасу – Зубко

12 липня 2016, 13:29

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Європейський інвестиційний банк профінансує 72 проекти на Донбасі, заявив віце-прем'єр

Європейський інвестиційний банк вже виділив перші 30 млн з 200 млн євро на відновлення інфраструктури Донбасу. Про це в коментарі Сегодня.ua заявив віце-прем'єр Геннадій Зубко.

Реклама

"Перші гроші вже виділені Європейським інвестиційним банком – це 30 млн євро з практично загального кредиту на 200 млн євро на 72 проекту по Донецькій та Луганській областях. Прийнято було рішення урядом, що ці гроші будуть безпосередньо відновлені за рахунок держави. Це означає, що ті бенефіціари, які зараз залучають ці гроші, вони не будуть їх повертати. По-друге, гроші, з яких потрібно оплачувати ПДВ з розрахунку цих кредитів також бере на себе держава і відповідний лист від Мінфіну вже прийшов в Європейський інвестиційний банк і зараз перші 30 млн євро, які в першу чергу спрямовані на відновлення громадського житла (це гуртожитки), там, де можна розселити переселенців", – розповів Зубко.

Нагадаємо, уряд України вживав заходів з метою залучення допомоги від ООН, країн Групи Семи і ЄС на потреби внутрішньо переміщених осіб, українських громадян на Донбасі і в Криму, зокрема кримських татар, а також відновлення Донбасу.

Зокрема, в лютому Кабмін повідомляв про такі домовленості.

В тренді
Чи може священник бути депутатом? Глава УГКЦ Шевчук дав відповідь
  • 200 млн євро на відновлення інфраструктури Донбасу і рішення проблем внутрішньо переміщених осіб від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ);
  • 500 млн євро на фінансування держбюджету і проектів, спрямованих на відновлення і модернізацію інфраструктури східній частині України в сферах транспорту, енергетики, теплопостачання, енергоефективності, водопостачання, водовідведення, соціальної інфраструктури, відновлення і будівництва житла від уряду ФРН;
  • 14 млн євро на розвиток соціальної інфраструктури від Українського фонду соціальних інвестицій та KfW;
  • $104,1 млн у вигляді 26 проектів міжнародної технічної допомоги урядів США, Японії, Швеції, ЄС і ООН, спрямовані на підтримку населення, яке постраждало від конфлікту в Україні;
  • 3 млн швейцарських франків на реалізацію проектів із забезпечення питною водою населення Донбасу, забезпечення медикаментами та медичними апаратами лікарень Харкова, Дніпропетровська і Донецька; відновлення житла людей, які постраждали від бойових дій від уряду Швейцарії;
  • гуманітарної допомоги на суму 242 млн євро від ЄС і його держав-членів для постраждалих зі східних регіонів України і переміщених осіб.

"Проводилася робота по мобілізації фінансових ресурсів на реалізацію Стратегічного плану реагування (СПР) ООН в Україні. Станом на 31 грудня 2015 міжнародні донори внесли $158,2 млн євро для реалізації СПР з необхідних $316 млн", – повідомляли в Кабміні.

Реклама

Також в повідомлялося, що за підтримки ООН і її спеціалізованих організацій, а також урядів країн-членів ООН реалізовивалсся ряд проектів, спрямованих на подолання гуманітарних наслідків агресії Російської Федерації проти України:

  • "Відновлення Соціальних послуг і налагодження миру в Донецькій і Луганській областях" ($5 млн);
  • "Економічний і соціальний відновлення Донбасу" ($5 млн);
  • "Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні" ($6,3 млн).

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти