Драматичні наслідки для України: політолог про плани Росії на Білорусь

1 листопада 2019 5:27

Підписання економічної інтеграції з Росією може обернутися для Мінська проблемами

Крім економічної інтеграції Білорусі та Росії, яка планується на грудень, Кремль не відмовляється від планів з військово-політичної інтеграції – зробити зі своїх союзників форпост на кордоні з Європою. Директор Центру стратегічних і зовнішньополітичних досліджень (Мінськ, Білорусь) Арсеній Сивицький зазначив в інтерв'ю сайту "Сьогодні", що це загрожуватиме безпеці й України зокрема.

"Я не думаю, що Москва реально зняла з порядку денного питання про поглиблення політичної і навіть військової інтеграції. Проблема в тому, що російська сторона постійно апелює до Договору про створення Союзної держави 1999 року, який передбачає, зокрема, військово-політичну компоненту. Тому не виключено, що щойно Мінськ підпишеться під поглибленням економічний інтеграції, наступний пакет пропозицій, який сформулює Кремль, буде пов'язаний саме з інтеграцією військово-політичною", – сказав він.

Реклама

Сивицький зазначив, що з 2015 року Кремль активно сигналізує про такі наміри, намагаючись продавити створення російських військових баз у Білорусі, перепідпорядкувати регіональне угруповання військ Росії і Білорусі Західному військовому округу (зараз воно перебуває під постійним командуванням білоруської сторони, яка, зокрема, виконує рішення Вищої державної ради Союзної держави, які ухвалюються консенсусом) і, нарешті, створити єдину військову організацію Союзної держави, яка передбачає глибокий рівень інтеграціі збройних сил і спецслужб Росії та Білорусі під єдиним командуванням (у Москві).

"Тож дане питання навряд чи знято з порядку денного Кремлем, тим паче, що Росія вже реалізувала дані моделі в стосунках з Вірменією, Південною Осетією та Абхазією. Просто Москва зараз його не "педалює", щоб не спровокувати світову спільноту на опір російським планам. Адже перетворення Білорусі в російський військовий форпост матиме драматичні і стратегічні наслідки для безпеки в регіоні – особливо для України, країн Балтії та Польщі", – додав експерт.

Читайте на сайті "Сьогодні" повний текст інтерв'ю з білоруським експертом: "З 2015 року Кремль намагається продавити російські військові бази в Білорусі".

Як уже розповідав Дмитро Сивицький, в питанні підписання угоди з Москвою про економічну інтеграцію Мінськ зберігає поле для маневру. Білорусь може вийти з переговорів з Москвою, якщо відчує загрозу втрати національного суверенітету і незалежності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти