Задоволений Аваков вручив Яценюку і Яресько незвичайні подарунки

27 серпня 2015, 13:58

Глава МВС подарував прем'єру і главі Мінфіну 120-міліметрові снаряди

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков з нагоди досягнення Україною домовленостей про реструктуризацію 20% держборгу подарував міністру фінансів України Наталії Яресько 120 мм снаряд, розписаний полтавської художницею.

Реклама

Аваков на позачерговому засіданні Кабінету міністрів у четвер від імені членів уряду презентував Яресько подарунок – 120 мм снаряд, розписаний полтавської художницею, і назвав угоду Кабміну з міжнародними кредиторами "перемогою на фінансовому фронті".

Такий же снаряд глава МВС вручив прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку.

"Те чого ви домоглися з прем'єром, – це величезний подвиг на фінансовому фронті. Я думаю, що в мемуарах ти коли-небудь про це напишеш", – сказав Аваков, звертаючись до Яресько.

Нагадаємо, Україна домовилася про реструктуризацію свого боргу, яка дозволить скоротити його на $3,6 млрд. Умови угоди передбачають, зокрема, списання 20% номіналу євробондів.

Реклама

Крім того, сторони домовилися відкласти виплати за основним платежем на 4 роки. До закінчення цього терміну Київ буде ослужівать тільки відсотки. Як зазначили в уряді, в результаті економія держбюджету складе близько $500 млн.

Росія в кінці 2013 року придбала євробонди України на $3 млрд, їх погашення має відбутися в грудні 2015 року.

Україна просить Росію погодитися на ті ж умови списання боргу, що й інші кредитори.

Нагадаємо, раніше кредитори пропонували Україні списати 5% боргу при його реструктуризації, тоді як Україна раніше наполягала на списанні 40%.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ в березні цього року і розраховує в результаті відстрочки виплат по боргах і їх часткового списання заощадити до $15,3 млрд в найближчі 4 роки.

Реклама

В червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна "теоретично" наприкінці липня може оголосити мораторій на виплати у разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес та укладанні угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на $120 млн.

4 серпня Мінфін направив Комітетові кредиторів оновлену пропозицію, назвавши поточний тиждень вирішальною для переговорів і запропонувавши зустрітися на вищому рівні в Лондоні 6 серпня. Спеціальний комітет кредиторів визнав неприйнятним нову пропозицію щодо реструктуризації держборгу України і відмовився від зустрічі з Мінфіном, яка повинна була відбутися 6 серпня. Комітет кредиторів попросив перенести обговорення на наступний тиждень, щоб підготувати свою відповідь Києву. Мінфін, у свою чергу, пригрозить застосувати "альтернативні методи".

Останній раунд переговорів почався 12 серпня.

Уряд повинен погасити 23 вересня євробонди на суму $500 млн. Це перша виплата основного боргу з початку переговорів у березні.

Аналітики рейтингового агентства Moody's допускали, що саме у вересні Київ міг ввести урядовий мораторій на виплату держборгу в разі відсутності домовленостей з кредиторами.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти