Чи повинен платити поручитель в кредитній спілці

10 червня 2016, 07:30

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

І коли кредитор має право вимагати погашення чужої заборгованості

"Я поручилася за людину в кредитній спілці. Наскільки мені відомо, він справно платить за своїми зобов'язаннями. Проте союз вирішив, щоб і я, як поручитель, солідарно платила теж! Підкажіть, чи повинна я це робити, і якщо так, то на якій підставі? Що про це говорить закон?" – Тетяна Рожовец, м.Ніжин Чернігівської області.

Реклама

Відповідає Андрій Чубай, юрист Міжнародної адвокатської компанії "УкрЮрЦентр":

"Питання поручительства і оплат в кредитних спілках регулюються статтею 543 Цивільного кодексу України. Зокрема, там сказано: "У разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від кого-небудь з них окремо".

Кредитор, який одержав виконання обов'язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоотримане від решти солідарних боржників. Тобто якщо ви поручилися за когось, а він не повністю виконав свої зобов'язання, кредитор може вимагати, щоб все недоотримане відшкодували ви.

Згідно зі статтею 543, солідарні боржники залишаються зобов'язаними доти, доки їхній обов'язок не буде виконаний у повному обсязі.

В тренді
Зустріч на Донбасі: у Путіна сказали, коли Зеленський отримає відповідь
Реклама

Ця норма є однією з гарантій захисту інтересів кредитора в солідарному зобов'язанні. Так що дана кредитна спілка має право поставити вимогу до всіх соборжників до тих пір, поки зобов'язання не буде виконано повністю.

Але дія цієї статті поширюється тільки на випадки, якщо людина, за яку ви поручилися, не платить згідно з графіком, тобто є боржником. Якщо ж людина справно вносить кошти за рахунками і не має ніяких заборгованостей, то ви, як поручитель, не зобов'язані платити зі своєї кишені".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти